Prosty

Artykuły - Prosty (59)

 • Elżbieta Rafalska: "Złotówka za złotówkę" to skomplikowany mechanizm

  System "złotówka za złotówkę" to nie jest prosty mechanizm, wprowadzenie go do programu 500 plus prowadziłoby do wypłaty świadczeń rzędu 20 zł - powiedziała w środę minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.
 • Proste zasady odpowiedzialnego pożyczania

  Proste zasady odpowiedzialnego pożyczania

  Pożyczka może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń i nagłej potrzeby finansowego wsparcia. Jest też dobrym pomysłem dla tych, którzy chcą jak najszybciej zrealizować swoje cele. Trzeba jednak pamiętać, by decyzję o zaciągnięciu pożyczki podejmować w sposób przemyślany, ponieważ jej spłacanie będzie wymagało od nas systematyczności. Wystarczy jednak zastosować się do kilku rad, by odpowiedzialnie pożyczać i czerpać korzyści z dodatkowych środków finansowych.
 • PwC: Podatek od nieruchomości wydaje się prosty, ale rodzi wiele problemów

  PwC: Podatek od nieruchomości wydaje się prosty, ale rodzi wiele problemów

  Podatek od nieruchomości wydaje się prosty, ale z powodu różnych interpretacji i wielu odesłań rodzi problemy - mówili eksperci PwC podczas wtorkowej konferencji poświęconej 25-leciu ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w Polsce.
 • Zarejestrowane karty SIM: Biznes prosty, ale ryzykowny

  Zarejestrowane karty SIM: Biznes prosty, ale ryzykowny

  Ustawa antyterrorystyczna sprzyja powstaniu czarnego rynku zarejestrowanych kart telefonicznych. Zgubioną lub skradzioną lepiej wyrejestrować, bo może zostać użyta przez przestępców
 • Przelew na numer telefonu - prosty sposób by dostać pieniądze natychmiast

  Przelew na numer telefonu - prosty sposób by dostać pieniądze natychmiast

  Jak wynika z badania "Global Mobile Consumer Survey" firmy Deloitte , dostęp do smartfonów ma obecnie już 80 proc. z nas. Telefon stał się przedmiotem niezbędnym do codziennego funkcjonowania. Wykorzystujemy go w wielu obszarach - także do załatwiania spraw finansowych, w tym również do płacenia.
 • Sukces na ostatniej prostej

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostały zdominowane przez kilka godzin konsolidacji, w trakcie której rynek ignorował wzrostowe impulsy z otoczenia.
 • Władza wciąż ukrywa personalia osób, którym płaci

  Władza wciąż ukrywa personalia osób, którym płaci

  Sądy administracyjne wyraźnie wskazują: imiona i nazwiska kontrahentów podmiotów publicznych są jawne. W praktyce wciąż jednak nie oznacza to, że informacje te można w prosty sposób uzyskać.
 • Najwięcej zarobili posiadacze prostych funduszy

  Najwięcej zarobili posiadacze prostych funduszy

  W ostatnim roku najwięcej stracili posiadacze funduszy inwestycyjnych o najbardziej skomplikowanych nazwach. Przypadek? Niekoniecznie, bo z drugiej strony zyski liczyli posiadacze funduszy o krótkich nazwach - wynika z danych o niemal 2,5 tys. produktów inwestycyjnych zebranych przez Lion's Bank.
 • Kuczyński: 500 zł na dziecko to proste rozdawnictwo

  Zapowiadany przez PiS program przewidujący dodatki w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko to ruch ryzykowny i bardzo kosztowny; to proste rozdawnictwo pieniędzy, za którym nic nie idzie - mówi PAP Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion.
 • Klient prosto z... Facebooka

  Klient prosto z... Facebooka

  Facebook wciąż pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce: w 2014 r. odwiedziło go 77,3 proc. polskich internautów, rok wcześniej 72,9 proc. - donosi "Puls Biznesu", powołując się na dane zebranie przez firmę Gemius.