prosektorium

Artykuły - Prosektorium (8)

 • Technik zwłok. W prosektorium żywy jest tylko on

  Technik zwłok. W prosektorium żywy jest tylko on

  Na swojej pracy zna się jak mało kto, bo w branży działa z powodzeniem od kilkunastu lat. Zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, ucząc ich tego niezwykłego fachu. I chociaż codziennie w pracy spotyka kilka nowych osób, to jednak nie ma możliwości porozmawiania z nimi, bo w chłodnej sali prosektorium żywy jest tylko on...
 • Cyfrowe autopsje od października w Wielkiej Brytanii

  Cyfrowe autopsje od października w Wielkiej Brytanii

  Cyfrowa autopsja już niebawem zastąpi tę dokonywaną przez patologów dzisiaj. Wszystko za sprawą wielorzędowej tomografii komputerowej.
 • Szokujące zachowanie Rosjan w prosektorium. Wstrząsająca relacja

  Szokujące zachowanie Rosjan w prosektorium. Wstrząsająca relacja

  "I nagle podszedł Rusek i pociągnął nos prezydentowej do góry... Wszyscy zdrętwieliśmy. On zrozumiał, co zrobił. Chciał pewnie, żeby kształt twarzy był bardziej rozpoznawalny. Ale tego nie robi się tak ostentacyjnie" - to wstrząsająca relacja dla "Wprost" Dymitra Książka, lekarza LPR, który po katastrofie smoleńskiej towarzyszył rodzinom ofiar w Moskwie.
 • Rewolucja w prosektorium

  Rewolucja w prosektorium

  Zimne pomieszczenie, krwawe plamy, rozczłonkowane ludzkie ciała i omdlewający studenci - taki obraz prosektorium można często zobaczyć w filmach. W rzeczywistości miejsce to przypomina raczej laboratorium.
 • Dusiciel z Durbanu

  Dusiciel z Durbanu

  Na polu uprawnym znaleziono zwłoki czarnoskórej kobiety. Tak, jak poprzednie ofiary tego samego mordercy, ona także została zgwałcona przed śmiercią. Leżała na ziemi goła i skrępowana sznurami... misternie uplecionymi z odzieży poprzednich zamordowanych. W ustach miała natomiast, artystycznie wykonany, knebel z bielizny.
 • Tajna wizyta w prosektorium

  W 2006 r., podczas identyfikacji zwłok Krzysztofa Olewnika, działy się rzeczy dziwne i sprzeczne z procedurami, twierdzi "Rzeczpospolita", która dotarła do nowych faktów dotyczących tego śledztwa.
 • Henryk Martenka: W prosektorium najprzyjemniej jest nad ranem

  Henryk Martenka: W prosektorium najprzyjemniej jest nad ranem

  Kampania wyborcza, tocząca się z wdziękiem kamiennej lawiny, poza swym głównym nurtem, oglądanym na billboardach, w sądach i podczas telewizyjnych konferencji prasowych prokuratorów z Ministerstwa Sprawiedliwości, rozgrywa się też na poboczach.
 • Reanimacja czy prosektorium, czyli gliniane nogi węglowego kolosa

  Według prezesa NIK-u, Mirosława Sekuły koszty restrukturyzacji górnictwa w latach 1990-2001 pochłonęły 19,5 mld zł, co w cenach z 2001 roku daje 34 mld zł.