Prom

Artykuły - Prom (138)

 • Fjord Cat - najszybszy prom pływający do Norwegii

  Fjord Cat - najszybszy prom pływający do Norwegii

  Fjord Cat to nowoczesny prom firmy Fjord Line pokonujący trasę morską między Danią a Norwegią w rekordowo szybkim czasie 2 godzin 15 min. Rejsy będą się odbywały do 10 września.
 • Bali: Wybuch na turystycznym statku. Dwie osoby nie żyją

  Bali: Wybuch na turystycznym statku. Dwie osoby nie żyją

  Indonezyjczyk i Holender zginęli podczas wybuchu na statku przewożącym 23 turystów z Bali na Lombok. Są też ranni - informuje "The Guardian".
 • Pożar promu u wybrzeży Majorki. Na pokładzie 156 osób

  Pożar promu u wybrzeży Majorki. Na pokładzie 156 osób

  Akcja ratunkowa w pobliżu Majorki - największej wyspy archipelagu Balearów. Około 20 kilometrów od jej zachodniego wybrzeża płonie prom płynący z Palmy - stolicy Balearów - do Walencji. Ewakuowano pasażerów i załogę. Ranne są trzy osoby.
 • 1600 aut na przewróconym statku. W jakim są stanie?

  1600 aut na przewróconym statku. W jakim są stanie?

  Nie wiadomo jaki los spotka samochody, które zjechały z promu Hoegh Osaka. Prom odholowano do brzegu w angielskim porcie Southampton. Przed dwoma tygodniami potężna jednostka utknęła na mieliźnie i przechyliła się o ponad 50 stopni. Znajdujące się na jej pokładzie pojazdy uległy częściowemu zniszczeniu.
 • "Nie mogę spokojnie spać." Bohaterski rybak uratował 25 osób z tonącego promu

  Dla wielu jest bohaterem, choć on sam twierdzi, że jest tylko prostym, skromnym rybakiem.
 • Korea Płd.: Przerażony chłopiec jako pierwszy poinformował o katastrofie promu

  Korea Płd.: Przerażony chłopiec jako pierwszy poinformował o katastrofie promu

  Jako pierwszy pomoc z tonącego południowokoreańskiego promu wezwał przerażony chłopiec. Na numer alarmowy zadzwonił trzy minuty po katastrofalnym skręcie jednostki - podała we wtorek agencja Reutera. Chłopiec jest wśród prawie 200 osób, uznanych za zaginione.
 • Korea Płd.: Zatonął prom pasażerski

  Korea Płd.: Zatonął prom pasażerski

  Południowokoreańska straż przybrzeżna podała nowe dane dotyczące pasażerów promu, który zatonął u południowo-wschodnich wybrzeży. Obecnie mowa jest o 164 uratowanych i ponad 300 zaginionych pasażerach. Wcześniej informowano także o dwóch ofiarach śmiertelnych. Ratownicy obawiają się, że wiele osób może być uwięzionych wewnątrz statku. Akcja ratownicza trwa.
 • Pożar na promie. Są ranni

  Pożar na promie. Są ranni

  Do groźnego pożaru doszło na pokładzie promu u wybrzeży Anglii. Rannych zostało sześć osób. BBC informuje o zatrzymaniu dwóch osób - w tym jednej pod zarzutem wzniecenia ognia.
 • Przerwano akcję poszukiwania pasażera promu

  Przerwano akcję poszukiwania pasażera promu

  Pasażer wypadł za burtę promu, wchodzącego do portu w Świnoujściu. Nie udało się go odnaleźć. Akcję ratunkową przerwano po 8 godzinach.
 • Prom, który osiadł na mieliźnie, zacumował w porcie

  Prom, który osiadł na mieliźnie, zacumował w porcie

  Należący do Viking Line prom pasażerski "Amorella", który osiadł na mieliźnie u wybrzeży Wysp Alandzkich, dopłynął w nocy z soboty na niedzielę do Mariehamn, stolicy autonomicznego terytorium Finlandii.

Filmy - Prom (5)

 • Burza Dennis zaatakowała wybrzeże Wielkiej Brytanii

  Burza Dennis mocno daje popalić na wybrzeżach Wielkiej Brytanii. Zobaczcie co robiła z promem.
 • Terenówka zsunęła się z promu do morza

  Grupka osób, podróżująca do miejsca docelowego promem, zapomniała o zabezpieczeniu przewożonego nim auta. Terenówka zsunęła się do zatoki nieopodal Queensland. Na szczęście nikogo nie było wówczas w samochodzie, przez co nieostrożni turyści stracili "jedynie" dokumenty, telefony i karty płatnicze. (STORYFUL/x-news)
 • Prom uderzył w suwnicę w porcie w Gdyni

  Do groźnego wypadku doszło w Gdyni. Stena Spirit uderzyła w suwnicę na nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Trzy ranne osoby - pracownicy terminalu - zostały przewiezione do szpitala (TVN24/x-news).
 • Stena Line zbada, czy to jej prom przewrócił suwnicę

  Gdynia. Rzeczniczka linii promowych Stena Line Agnieszka Zembrzycka-Kwiatkowska podkreśliła, że nie wiadomo jeszcze, czy to ich prom spowodował przewrócenie się suwnicy w gdyńskim terminalu kontenerowym. W zdarzeniu ranni zostali pracownicy terminalu (TVN24/x-news).