Prokuratura Okręgowa

Artykuły - Prokuratura Okręgowa (668)

 • Podejrzany o kierowanie piramidą finansową i wyłudzenie ponad 60 mln zł

  Podejrzany o kierowanie piramidą finansową i wyłudzenie ponad 60 mln zł

  Szef firmy Remedium Sylwester S. jest podejrzany o wyłudzenie ponad 60 mln zł na szkodę ponad 700 osób w ramach piramidy finansowej. Olsztyńska prokuratura okręgowa skieruje w czwartek do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o aresztowanie go na trzy miesiące.
 • Prokuratura ujawnia zeznania Kajetana P.

  Prokuratura ujawnia zeznania Kajetana P.

  Prokuratura ujawniła szczegóły śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa Katarzyny J., do którego doszło na początku lutego. - Kajetan P. uznał, że musi wybrać drogę samodoskonalenia. Na pewnym etapie "ewolucji" uznał, że musi zabić inną osobę, "miało to na celu pozbycie się słabości". Ofiara była przypadkowa - relacjonował zeznania podejrzanego Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 • ​Dolnośląskie: Nauczycielka oskarżona o znęcanie się nad dziećmi

  ​Dolnośląskie: Nauczycielka oskarżona o znęcanie się nad dziećmi

  Zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi w szkole podstawowej w Szczodrem (dolnośląskie) prokuratura postawiła 29-letniej nauczycielce. Zdaniem śledczych kobieta miała m.in. szarpać dzieci za uszy, zaklejać im usta taśmą oraz zastraszać. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Oleśnicy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.
 • Prokuratura oddaliła wniosek PiS-u w sprawie PKP Energetyki

  Prokuratura oddaliła wniosek PiS-u w sprawie PKP Energetyki

  Prokuratura okręgowa nie uznała wniosku Prawa i Sprawiedliwości, jakoby przy sprzedaży PKP Energetyka doszło do nieprawidłowości i oddaliła wniosek partii - wynika z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego instytucji, Przemysława Nowaka.
 • Śledztwo katowickiej prokuratury w sprawie porozumienia rządu z górnikami

  Śledztwo katowickiej prokuratury w sprawie porozumienia rządu z górnikami

  Katowicka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie styczniowego porozumienia strony rządowej ze związkami zawodowymi w sprawie górnictwa. Zbada czy doszło do przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego - poinformowała prokuratura.
 • 14 oskarżonych o nielegalną działalność parabankową

  14 oskarżonych o nielegalną działalność parabankową

  - Szczecińska prokuratura skierowała do tamtejszego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko 14 osobom podejrzanym o nielegalną działalność parabankową - poinformowała w piątek rzeczniczka szczecińskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Wojciechowicz.
 • Prokuratura potwierdza: Są cztery zarzuty dla księdza Wojciecha G.

  Prokuratura potwierdza: Są cztery zarzuty dla księdza Wojciecha G.

  - Dzisiaj prokurator ogłosił Wojciechowi G. cztery zarzuty. Wśród nich są: doprowadzenie lub dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej poniżej 15. roku życia i zarzut obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. To przestępstwa za które grozi 12 lat więzienia. Ksiądz G. usłyszał także zarzut dot. utrwalania materiałów pornograficznych - powiedział Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 • Prokuratura zaskarżyła decyzję ws. odbierania praw jazdy oszukanym kierowcom

  Prokuratura Okręgowa w Legnicy (woj. dolnośląskie) zaskarżyła decyzję administracyjną, która pozbawia prawa jazdy ponad 500 osób. Zdały one egzamin, ale dokumenty o odbytym przez nich kursie były sfałszowane przez nieuczciwego instruktora.
 • Awaria w metrze. Jest śledztwo

  Warszawska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnej awarii w pociągu warszawskiego metra; zostanie powołany biegły, który zbada przyczyny zdarzenia - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
 • Jest śledztwo z zawiadomienia Służby Kontrwywiadu Wojskowego

  Jest śledztwo z zawiadomienia Służby Kontrwywiadu Wojskowego

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo z zawiadomienia Służby Kontrwywiadu Wojskowego "w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną". Według portalu Dziennik.pl chodzi o wiceministra obrony narodowej Waldemara Skrzypczaka.

Filmy - Prokuratura Okręgowa (4)