Prokuratura Generalna

Synonimy:
prokuratura krajowa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prokuratura Generalna (157)

 • Prokuratura Regionalna zażądała kopii dokumentów od GetBack

  Prokuratura Regionalna zażądała kopii dokumentów od GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie zażądała od spółki GetBack wydania rzeczy mogących stanowić dowody w sprawie, w związku z kolejnym zawiadomieniem dotyczącym tej spółki, jakie wpłynęło od KNF - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi o kopie dokumentów. Agencja Fitch Ratings obniżyła w zeszłym tygodniu rating kredytowy GetBack do poziomu RD oraz usunęła rating GetBack z negatywnej listy obserwacyjnej (RWN). Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego 11 tys. inwestorów straciło 851 milionów zł, na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić mogło 2,59 mld zł.
 • Prokuratura przygląda się informacjom o GetBacku

  Prokuratura Krajowa przygląda się informacjom dotyczących spółki GetBack. Skierowane zostało pismo do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o przesłanie wszelkich posiadanych informacji dot. tej firmy . Po ich uzyskaniu prokuratura podejmie decyzje m.in. o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.
 • Dwa zespoły prokuratorów zajmą się aferą w SKOK Wołomin

  Dwa zespoły prokuratorów zajmą się aferą w SKOK Wołomin

  Dwa specjalne zespoły prokuratorów poprowadzą postępowania w sprawie przestępstw związanych z działalnością Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie, skąd wyłudzono wielomilionowe kredyty na tzw. "słupy" - podała w środę Prokuratura Krajowa.
 • Prokuratura Krajowa: Postępowanie sprawdzające w CZD

  Prokuratura Krajowa: Postępowanie sprawdzające w CZD

  Prokuratura Krajowa poinformowała w specjalnym komunikacie, że w odpowiedzi na zawiadomienie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, zostały podjęte czynności sprawdzające w związku z protestem pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
 • Sprzeczne opinie o projekcie połączenia funkcji szefa MS z szefem PG

  Sprzeczne opinie o projekcie połączenia funkcji szefa MS z szefem PG

  Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski skrytykował projekt posłów PiS dotyczący połączenia funkcji Ministra Sprawiedliwości z Prokuratorem Generalnym. Z kolei szef prokuratorskiego związku zawodowego Jacek Skała wiele rozwiązań projektu ocenił pozytywnie. Projekt nowego Prawa o prokuraturze, który wpłynął do Sejmu 24 grudnia, przewiduje m.in. ponowne połączenie od marca stanowisk Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.
 • "Gazeta Wyborcza": CBA w Prokuraturze Generalnej. "To nie zemsta"

  "Gazeta Wyborcza": CBA w Prokuraturze Generalnej. "To nie zemsta"

  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego kilka dni temu weszli do Prokuratury Generalnej. Sprawdzane są przetargi informatyczne na kwotę 7,5 miliona złotych.
 • Nie po to zerwaliśmy z komuną, aby mieć centralną bazę rachunków

  Nie po to zerwaliśmy z komuną, aby mieć centralną bazę rachunków

  Łatwiejszy dostęp służb państwa do kont m.in. osób parających się tzw. przestępczością "białych kołnierzyków" czy ułatwienie sytuacji spadkobierców - takie mają być cele ustawy o centralnej bazie rachunków. Nad projektem założeń pracują MSW, MF i Prokuratura Generalna.
 • Prokuratura Generalna: Zakaz reklamy OFE niekonstytucyjny

  Prokuratura Generalna: Zakaz reklamy OFE niekonstytucyjny

  Prokuratura Generalna w opinii dla Trybunału Konstytucyjnego uznała, że rządowa reforma OFE co do zasady jest zgodna z konstytucją, ale niezgodny z nią jest zakaz reklamy OFE w okresie przejściowym
 • Prokuratura Generalna: Prokurator nie powiadamia sądu o swoich działaniach

  Prokuratura Generalna: Prokurator nie powiadamia sądu o swoich działaniach

  Prokurator nie powiadamiania sądu o planowanych działaniach. Nie ma takiego przepisu - tak rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk odpowiedział na zarzuty ministra sprawiedliwości dotyczące przygotowania akcji w redakcji "Wprost".
 • "Puls Biznesu": Prokuratura Generalna bije na alarm

  Prokuratura Generalna bije na alarm. Zdaniem śledczych, po zmianach prawnych bohaterowie największych afer gospodarczych mogą pozostać bezkarni - pisze "Puls Biznesu".

Filmy - Prokuratura Generalna (3)