prokuratura

Synonimy:
prokurator, prokuratiura prokurator prokuratorzy prokuratoura prokuratura prokuratury
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prokuratura (3189)

 • Afera GetBack wkrótce w sądzie. To oszustwo na 2 mld zł

  Afera GetBack wkrótce w sądzie. To oszustwo na 2 mld zł

  Na tyle wyliczyła szkodę blisko ośmiu tysięcy obligatariuszy prokuratura zajmująca się GetBackiem. Akt oskarżenia pojawi się prawdopodobnie w październiku.
 • Śledztwo ws. gróźb wobec Viki Gabor. Jest decyzja sądu

  Śledztwo ws. gróźb wobec Viki Gabor. Jest decyzja sądu

  Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza zdecydował się przekazać sprawę hejterskich wpisów wobec Viki Gabor do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.
 • Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Sprawę bada prokuratura, nadzór unika bankructwa, a fundusz gwarancyjny nie widzi potrzeby ratowania instytucji za wszelką cenę.
 • Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  O karę 25 lat więzienia dla Marcina P. zawnioskowała w czwartek w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold Izabela Janeczek.
 • Prokuratorzy będą wprowadzać do firm nadzorcę, który zastąpi dotychczasowy zarząd

  Prokuratorzy będą wprowadzać do firm nadzorcę, który zastąpi dotychczasowy zarząd

  Ingerencja prokuratorów w działalność firmy ma się zwiększyć, co zakłada projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Najbardziej drastyczne rozwiązanie to wprowadzenie certyfikowanego nadzorcy, który zastąpi dotychczasowy zarząd, nawet jeśli są to współwłaściciele firmy.
 • Prokuratorzy dostaną niezwykle groźne narzędzie

  Prokuratorzy dostaną niezwykle groźne narzędzie

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe przepisy mają umożliwić walkę z nieuczciwymi firmami, które oszukują Polaków, a także narażają na straty polskie państwo - podkreślił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kara może wynieść 30 mln zł, a w szczególnych przypadkach może zostać podwyższona nawet dwukrotnie.
 • Pracownicy prokuratury do premiera: Chcemy pracy godnej, a nie głodnej

  Pracownicy prokuratury do premiera: Chcemy pracy godnej, a nie głodnej

  ​Podwyżek wynagrodzenia o 1000 zł netto miesięcznie od 2019 r. oraz ustawowych gwarancji corocznego wzrostu uposażeń - domagają się pracownicy prokuratury w wysyłanych do premiera Mateusza Morawieckiego czerwonych kartkach. "Chcemy pracy godnej, a nie głodnej" - piszą związkowcy.
 • Jak doszło do wtorkowej tragedii na A1?

  Jak doszło do wtorkowej tragedii na A1?

  Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności wtorkowego tragicznego wypadku na budowie autostrady A1, w którym zginęła 44-letnia kobieta - podał w środę zespół prasowy śląskiej policji.
 • "Powiesić całe PO". Prokuratura umarza śledztwo

  W działaniu sprawcy nie było znamion czynu zabronionego - oceniła Prokuratura Rejonowa w Łomży (Podlaskie) i na tej podstawie umorzyła śledztwo w sprawie twitterowego wpisu ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO". Autorem wpisu był radny z listy PiS. Postanowienie prokuratury nie jest prawomocne.
 • Akt oskarżenia wobec ministra sportu w rządzie PO-PSL trafił do sądu

  Akt oskarżenia wobec ministra sportu w rządzie PO-PSL trafił do sądu

  Do stołecznego sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego ministra sportu i turystyki w rządzie PO Andrzeja B. - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Były polityk jest oskarżony o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

Filmy - Prokuratura (26)