prokuratura

Synonimy:
prokurator, prokuratiura prokurator prokuratorzy prokuratoura prokuratura prokuratury
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prokuratura (3188)

 • Śledztwo ws. gróźb wobec Viki Gabor. Jest decyzja sądu

  Śledztwo ws. gróźb wobec Viki Gabor. Jest decyzja sądu

  Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza zdecydował się przekazać sprawę hejterskich wpisów wobec Viki Gabor do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.
 • Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Bank na krawędzi, a państwo przerzuca się przepisami

  Sprawę bada prokuratura, nadzór unika bankructwa, a fundusz gwarancyjny nie widzi potrzeby ratowania instytucji za wszelką cenę.
 • Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  O karę 25 lat więzienia dla Marcina P. zawnioskowała w czwartek w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold Izabela Janeczek.
 • Prokuratorzy będą wprowadzać do firm nadzorcę, który zastąpi dotychczasowy zarząd

  Prokuratorzy będą wprowadzać do firm nadzorcę, który zastąpi dotychczasowy zarząd

  Ingerencja prokuratorów w działalność firmy ma się zwiększyć, co zakłada projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Najbardziej drastyczne rozwiązanie to wprowadzenie certyfikowanego nadzorcy, który zastąpi dotychczasowy zarząd, nawet jeśli są to współwłaściciele firmy.
 • Prokuratorzy dostaną niezwykle groźne narzędzie

  Prokuratorzy dostaną niezwykle groźne narzędzie

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe przepisy mają umożliwić walkę z nieuczciwymi firmami, które oszukują Polaków, a także narażają na straty polskie państwo - podkreślił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kara może wynieść 30 mln zł, a w szczególnych przypadkach może zostać podwyższona nawet dwukrotnie.
 • Pracownicy prokuratury do premiera: Chcemy pracy godnej, a nie głodnej

  Pracownicy prokuratury do premiera: Chcemy pracy godnej, a nie głodnej

  ​Podwyżek wynagrodzenia o 1000 zł netto miesięcznie od 2019 r. oraz ustawowych gwarancji corocznego wzrostu uposażeń - domagają się pracownicy prokuratury w wysyłanych do premiera Mateusza Morawieckiego czerwonych kartkach. "Chcemy pracy godnej, a nie głodnej" - piszą związkowcy.
 • Jak doszło do wtorkowej tragedii na A1?

  Jak doszło do wtorkowej tragedii na A1?

  Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności wtorkowego tragicznego wypadku na budowie autostrady A1, w którym zginęła 44-letnia kobieta - podał w środę zespół prasowy śląskiej policji.
 • "Powiesić całe PO". Prokuratura umarza śledztwo

  W działaniu sprawcy nie było znamion czynu zabronionego - oceniła Prokuratura Rejonowa w Łomży (Podlaskie) i na tej podstawie umorzyła śledztwo w sprawie twitterowego wpisu ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO". Autorem wpisu był radny z listy PiS. Postanowienie prokuratury nie jest prawomocne.
 • Akt oskarżenia wobec ministra sportu w rządzie PO-PSL trafił do sądu

  Akt oskarżenia wobec ministra sportu w rządzie PO-PSL trafił do sądu

  Do stołecznego sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego ministra sportu i turystyki w rządzie PO Andrzeja B. - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Były polityk jest oskarżony o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.
 • Sobecka zawiadomiła prokuraturę ws. manifestacji przed Radiem Maryja

  Sobecka zawiadomiła prokuraturę ws. manifestacji przed Radiem Maryja

  Posłanka Anna Sobecka skierowała w poniedziałek do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie manifestacji 3 maja przed siedzibą Radia Maryja. Według Sobeckiej, znieważono tam i zniesławiono założyciela stacji o. Tadeusza Rydzyka.

Filmy - Prokuratura (35)

 • Edyta Odyjas o warunkach pracy w sądach i prokuraturach: Mobbing, grzyb, szczury

  Protestujący pracownicy sądów i prokuratur w miasteczku namiotowym przed Ministerstwem Sprawiedliwości czekają na premiera – mówiła Edyta Odyjas, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Przyznała, że protestujący nie wiedzą, czy szef rządu ich odwiedzi, choć został zaproszony na piśmie. "Mobbing, grzyb, szczury, musisz sobie nawet długopis kupić sam, a potem 8 lat zamrożonej pensji. Narastała frustracja, kiedy dociążano nas kolejnymi obowiązkami" – tak warunki pracy w sądach i prokuraturach opisuje przedstawiciela "Solidarności" pracowników sądownictwa. Jej zdaniem, "kodeks pracy nie jest szanowany w wymiarze sprawiedliwości".
 • Prokuratorzy będą decydować o rozwiązaniu firmy i przejęciu jej majątku przez Skarb Państwa?

  Nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych wprowadza radykalne zaostrzenie kar, które mogą być nakładane na spółki, stowarzyszenia czy fundacje. Kara może wynieść 30 mln zł, a w szczególnych przypadkach może zostać podwyższona nawet dwukrotnie.
 • Marek M., biznesmen zamieszany w aferę reprywatyzacyjną usłyszał zarzuty. Prokuratura oskarża go o trzy przestepstwa

  Marek M. zamieszany w sprawę handlu roszczeniami do warszawskich nieruchomości usłyszał zarzuty. To m.in. przywłaszczenie mienia a także posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. - Marek M złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Prokuratorzy analizują materiał dowodowy pod kątem wystąpienia z ewentualnym wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego lub zastosowania środków zapobiegawczym o charakterze wolnościowym – poinformował Piotr Kowalczuk z Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu. (TVN24/x-news)
 • "Nie może być tak, żeby przesądzano o naszej winie bez naszej zgody". Kierowca seicento nie zgadza się na umorzenie postępowania ws. wypadku B. Szydło

  rokuratura chce warunkowego umorzenia sprawy wypadku byłej premier Beaty Szydło. Nie będzie więc aktu oskarżenia wobec kierowcy seicento Sebastiana K. Prokurator sporządził już wniosek o warunkowe umorzenie. Obrońca Sebastiana K. zapowiada, że jego klient jednak na takie zakończenie sprawy się nie zgadza. - Nie wyrazimy zgody na warunkowe umorzenie postępowania. Nie może być bowiem tak, żeby przesądzano o naszej winie całkowicie bez naszej zgody – powiedział adwokat Władysław Pociej, obrońca Sebastiana K.