projektanci

Artykuły - Projektanci (66)

 • Skąd czerpią inspiracje projektanci samochodów?

  Skąd czerpią inspiracje projektanci samochodów?

  Podobnie jak w innych branżach, tak w przypadku projektowania samochodów – zarówno osobowych jak i tych „większych” – ich twórcy inspirują się otaczającym światem, a na ich kolejne projekty czekamy z niecierpliwością i nieskrywaną ciekawością.
 • Otwarte przestrzenie i funkcjonalność, czyli jak zaczynają mieszkać Polacy

  Otwarte przestrzenie i funkcjonalność, czyli jak zaczynają mieszkać Polacy

  Nawet w bloku z wielkiej płyty można mieszkać ładnie i nieszablonowo. Polacy coraz częściej korzystają z usług projektantów wnętrz, bo doceniają wagę funkcjonalnego i wygodnego mieszkania. Coraz więcej znaczą naturalne materiały, ale ograniczeniem jest tu cena.
 • LPP edukuje młodych projektantów

  LPP, lider branży odzieżowej i właściciel marek RESERVED, House, MOHITO oraz SiNSAY, aktywnie współpracuje ze studentami Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni wyższych o kierunkach związanych z modą i projektowaniem ubioru.
 • Trwają uzgodnienia z projektantem dachu Stadionu Śląskiego

  Trwają uzgodnienia z projektantem dachu Stadionu Śląskiego

  Woj. śląskie prowadzi uzgodnienia z projektantem dachu Stadionu Śląskiego dotyczące umowy na przeprojektowanie konstrukcji. Chodzi o kontynuację inwestycji po awarii i wstrzymaniu prac w lipcu 2011 r. Przed ich wznowieniem trzeba będzie wybrać nowego wykonawcę.
 • ​Czy duet Dolce & Gabbana trafi do więzienia?

  ​Czy duet Dolce & Gabbana trafi do więzienia?

  Włoscy projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana staną 3 grudnia przed sądem. Powód? W latach 2004-2005 mieli ukryć przed fiskusem 416 mln euro. Twórcom rozpoznawanej na całym świecie marki grozi kara trzech lat więzienia lub grzywna w wysokości 1 mln euro.
 • Z garaży do światowej sprzedaży

  Z garaży do światowej sprzedaży

  Sportowa odzież kojarzy się zwykle ze, znanymi nam wszystkim, firmami, takimi, jak Nike czy Adidas. Warto przyjrzeć się jednak także niszowym markom, tworzonym przez grupy pasjonatów, którzy, nierzadko, bez nakładów finansowych, jedynie dzięki swojemu uporowi, wytrwałości i nieszablonowemu myśleniu, zapewnili im uznanie na całym świecie. Poniżej krótki przegląd najciekawszych z nich.
 • Giorgio Armani: Dla mody poświęcił całe życie

  Giorgio Armani: Dla mody poświęcił całe życie

  "Dla mody musiałem poświęcić całe swoje życie" - mówi projektant Giorgio Armani. Przyznaje, że sukces to sztuka dokonywania trudnych wyborów i trudno odmówić mu racji. Uwiarygadniają go liczby: wartość jego majątku szacuje się na ponad siedem miliardów dolarów.
 • Telewizyjny projekt Rihanny

  Telewizyjny projekt Rihanny

  Rihanna i Nicola Roberts, wokalistka brytyjskiego zespołu Girls Aloud, przygotowują wspólny program telewizyjny, który ma wyłonić młodych, utalentowanych projektantów. Zwycięski strój Rihanna zaprezentuje podczas londyńskiego Wireless Festival.
 • Słynny projektant wykorzystał śmierć gwiazdy?

  Słynny projektant wykorzystał śmierć gwiazdy?

  Ojciec zmarłej w zeszłym roku piosenkarki Amy Winehouse jest wściekły na słynnego projektanta mody Jeana Paula Gaultiera.
 • Zanim zaczniesz budować (cz. 5): Kto jest kim na budowie?

  Zanim zaczniesz budować (cz. 5): Kto jest kim na budowie?

  Według prawa budowlanego uczestnikami procesu budowlanego są: inwestor, kierownik budowy, wykonawca, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz projektanci (np. nadzór autorski).

Filmy - Projektanci (2)