programowanie

Artykuły - Programowanie (14)

 • COBOL - niespodziewany powrót języka programowania z końca lat 50.

  COBOL - niespodziewany powrót języka programowania z końca lat 50.

  Departament IT stanu New Jersey poszukuje ochotników z wiedzą na temat kodowania w języku COBOL.
 • Polski Codility pozyskuje inwestycję w wysokości 22 mln dol. w rundzie A

  Polski Codility pozyskuje inwestycję w wysokości 22 mln dol. w rundzie A

  Platforma technologiczna Codility wspiera zatrudnianie, ocenę i rozwój programistów i jest używana przez największe globalne przedsiębiorstwa w ponad 100 krajach. Ich klientami są takie firmy Microsoft, Tesla czy Slack.
 • 5 tys. zł na start - tak zarabia tester bez doświadczenia

  5 tys. zł na start - tak zarabia tester bez doświadczenia

  Kilkadziesiąt ofert pracy w serwisach rekrutacyjnych miesięcznie, zarobki zbliżone do pensji programistów, szybkie awanse okraszone sporymi podwyżkami, a do tego wszystkiego - znacznie niższy próg wejścia do branży. Popyt na testerów automatyzujących jest tak duży, że firmy zatrudniają nawet osoby bez doświadczenia.
 • Pięć mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

  Pięć mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

  Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy pięć mitów na ich temat, w które wciąż wierzymy.
 • Praca game designera: 7 programów dla początkującego

  Praca game designera: 7 programów dla początkującego

  Projektowanie gier komputerowych staje się coraz bardziej popularne i dochodowe. Na czym polega praca game designera? Jak zacząć, żeby mieć szansę na pracę u największych graczy na rynku, jak np. CD Projekt? Poznaj zestawienie programów, które będą dobre na początek przygody ze światem gier i ich projektowania.
 • Nietypowe zachcianki programistów z rozmów rekrutacyjnych

  Nietypowe zachcianki programistów z rozmów rekrutacyjnych

  O wymaganiach programistów krążą prawdziwe legendy. Firmy IT stają na głowie, żeby zwabić pracowników, kusząc nie tylko wysokimi zarobkami, a programiści robią, co mogą, żeby im tego nie ułatwiać. Ich zachcianki mogą wprawiać w osłupienie. Zwłaszcza, że bywają spełniane.
 • Przebranżowienie się na programistę - co jest do tego potrzebne?

  Przebranżowienie się na programistę - co jest do tego potrzebne?

  O tym, czy osoby bez wykształcenia informatycznego mogą myśleć o rozpoczęciu pracy jako programista, o zarobkach początkujących deweloperów i o tym, co jest potrzebne, aby zmierzyć się z programowaniem, rozmawiamy z Marcinem Kosedowskim, szefem marketingu w szkole programowania Kodilla.com.
 • Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc.

  Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc.

  Programowanie, kompetencje cyfrowe i znajomość języków obcych - to część z umiejętności, które mogą zapewnić awans w 2018 roku. Ich zdobycie wymaga kilka miesięcy pracy i w znaczący sposób przekłada się na zarobki. Osoby, które zmienią zawód lub swoją ścieżkę kariery wewnątrz zawodu, mogą liczyć na wynagrodzenie wyższe o ok. 30 proc. Nowe kompetencje u pracowników najbardziej docenia branża związana z programowaniem.
 • Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Zortrax pomógł stworzyć pierwszego na świecie robota do nauki programowania dla dzieci - Photona.
 • Miliony miejsc pracy zastąpią automaty

  Miliony miejsc pracy zastąpią automaty

  W ciągu niespełna dekady miliony miejsc pracy zastąpią automaty. To nieodwracalnie zmieni rynek pracy. Programowanie będzie jedną z tych umiejętności, która nie zaniknie. Co nie oznacza, że praca programistów nie ulegnie zmianom.

Filmy - Programowanie (1)

 • Programowanie i inne kompetencje cyfrowe najbardziej poszukiwane przez pracodawców

  Wykształcenie, znajomość języków obcych i doświadczenie to dziś za mało, by konkurować na rynku pracy. Na czele najbardziej poszukiwanych przez pracodawców umiejętności w 2018 roku znajdzie się znajomość języków programowania oraz kompetencje cyfrowe. Kilka miesięcy intensywnego szkolenia dziś wystarczy, by nabyć nowe kwalifikacje, a co za tym idzie – zwiększyć szanse awansu i podwyżki w firmie.