programiści

Artykuły - Programiści (24)

 • Co czwarty programista będzie kobietą?

  Co czwarty programista będzie kobietą?

  Branża IT należy do jednych z najlepiej rozwijających się oraz otwartych na różnorodność. Choć nadal 90 proc. programistów to mężczyźni, sytuacja zmienia się dynamicznie. Kobiety coraz śmielej wkraczają do IT, zachęcone lukratywną branżą, wynagrodzeniami i benefitami. Już teraz odsetek pań szkolących się do pracy w tym sektorze wynosi blisko 28 proc. i stale wzrasta.
 • Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  Coraz więcej osób chce zostać programistą. Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Czy ta bańka za chwilę pęknie? Eksperci ze szkoły programowania online Kodilla.com uspokajają: firmy z branży IT mają się dobrze i będą mieć jeszcze lepiej.
 • Zarobki programistów w 2017 roku

  Zarobki programistów w 2017 roku

  Zarobki w branży IT to temat, który elektryzuje specjalistów ds. wynagrodzeń. Według powszechnego przekonania rynek umożliwia informatykom stawianie wysokich żądań finansowych. Szczególną grupą w tej branży są programiści, których unikalne umiejętności są wysoko cenione na rynku. Warto przyjrzeć się bliżej tej grupie, gdyż ich zarobki są zróżnicowane nie tylko ze względu na poziom doświadczenia czy lokalizację firmy, ale także na języki czy technologie, w których pracują.
 • Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepisów na sukces zawodowy jest wiele, ale wszystkim poszukującym odpowiedniej ścieżki kariery przypominamy, że w sektorze IT brakuje w Polsce ok. 50 tys. wykwalifikowanych pracowników. Zawód programisty i praca w branży IT może więc być doskonałym wyborem.
 • Programisto, czas zacząć pracę!

  Programisto, czas zacząć pracę!

  Każda dziedzina naszego życia jest związana z nowymi technologiami. Nic dziwnego, że ten sektor daje szansę na rozwój, stałe zatrudnienie i wysoką pensję. Zwłaszcza, że programistów jest jak na lekarstwo. Jak zostać programistą? Jaki język programowania jest najbardziej pożądany na rynku pracy?
 • Płace w sektorze IT nadal rosną. Programista zawodem przyszłości

  Płace w sektorze IT nadal rosną. Programista zawodem przyszłości

  ​Zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie i to w tempie szybszym niż przybywa kadr. Pracodawcy muszą więc zmierzyć się nie tylko z niedoborem pracowników, który szacowany jest na ok. 50 tys. osób, lecz także - co się z tym wiąże - ze stale rosnącymi wynagrodzeniami w tej branży.
 • Polscy programiści marzą o pracy w USA i Wielkiej Brytanii. Nie planują jednak zostawać tam na stałe

  Polscy programiści marzą o pracy w USA i Wielkiej Brytanii. Nie planują jednak zostawać tam na stałe

  ​Polska jest jednym z najlepszych źródeł pozyskiwania informatyków dla pracodawców zagranicznych. Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Wielka Brytania - to najpopularniejsze miejsca, gdzie programiści szukają pracy - wynika z badań firmy Modis Polska. Wysoko w rankingu są też bardziej egzotyczne miejsca, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Japonia. Większość osób deklaruje, że interesuje ich wyjazd na czas określony, a potem zamierzają wrócić do Polski. Na krajowym rynku pracy ofert dla nich nie zabraknie.
 • Praca dla programistów: Początkujący zarobi nawet 7000 złotych brutto

  Praca dla programistów: Początkujący zarobi nawet 7000 złotych brutto

  W naszym kraju jest bardzo duże zapotrzebowanie na programistów. Początkujący może zarobić na początku nawet 7000 złotych brutto
 • Ile w Polsce zarabiają programiści?

  Ile w Polsce zarabiają programiści?

  Od 9800 zł do 3988 zł - tyle w naszym kraju mogą zarobić doświadczeni programiści, wynika z raportu płacowego opublikowanego przez Sedlak & Sedlak.
 • Nowe zawody kuszą wysokimi wynagrodzeniami

  Nowe zawody kuszą wysokimi wynagrodzeniami

  Rynek pracy bardzo dynamicznie się zmienia. Wiele zawodów, które obecnie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarki, jeszcze 10 lat temu nie istniały, a za kilkanaście mogą być już mało atrakcyjne. Potrzebne są nowe kompetencje i specjalistyczna wiedza. Jak pokazują analizy Work Service, szczególnie te w dziedzinie nowych technologii.