Program „Projektanci innowacji PFR'

Filmy - Program „Projektanci innowacji PFR' (3)

  • Projektanci Innowacji PFR. Borys: Chcemy, by był to długoterminowy projekt

    - Mamy wielki potencjał. Jesteśmy piątym krajem w Europie pod względem liczby inżynierów i naukowców, a to jest 7 proc. wszystkich inżynierów i naukowców w UE. Jednocześnie liczba patentów zarejestrowanych w Polsce wynosi 500, a przy niewiele większej liczbie naukowców w Niemczech jest to 26 tys., a np. w Hiszpanii 1700 – mówi Interii prezes PFR Paweł Borys. Również z tego powoduje startuje II edycja projektu Projektanci Innowacji, którą PFR realizuje wspólnie z Google.
  • Projektanci Innowacji PFR. Zagórski: Polacy są kreatywni

    - Jako Polacy jesteśmy kreatywni, ale rzeczywiście potrzebujemy mentoringu. Pokazania, jak kreatywność wdrożyć w praktykę. Dla nas szalenie istotne jest, by pobudzać naturalne talenty, które mamy – mówi Interii Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
  • Projektanci Innowacji PFR. Hryniewicz-Bieniek: Mamy ogromny potencjał

    - Nasz ekosystem ciągle się rozwija. Nie tylko przybywa nam start-upów, ale też wszystko się bardziej profesjonalizuje. Oczywiście nie jesteśmy na tym etapie rozwoju co Izrael czy kraje nordyckie, ale wydaje mi się, że mamy ogromny potencjał – mówi Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor Google for Startups. Google, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju, rozpoczyna drugą edycję Projektantów Innowacji PFR.