program 500 +

Artykuły - Program 500 + (82)

Filmy - Program 500 + (4)

 • Program 500+ pomógł wydostać się z pętli zadłużenia, ale będzie problemem dla kobiet

  Program 500+ okazał się bardzo ważny dla najbiedniejszych, obniżył stopę skrajnego ubóstwa. Wiele rodzin wydostało się z pętli zadłużenia, czyli z wysoko oprocentowanych pożyczek branych poza bankami. Negatywny efekt: 100 tys. kobiet zrezygnowało z pracy. Poważne kłopoty mają rolnicy.
 • Co trzecia rodzina dzięki programowi 500+ wyplątała się z długów

  Niemal co trzeciej rodzinie korzystającej z programu 500+ otrzymane pieniądze pozwoliły wyplątać się z zaległych długów lub przynajmniej je zmniejszyć. Podobnej części osób wsparcie na dzieci pozwoliło uniknąć pożyczania pieniędzy.
 • Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500+

  Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać w tym roku na wakacje. 26% wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74% (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek w Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7% dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500+.
 • Rząd już nie ma pieniędzy na realizację obietnic wyborczych

  Rząd wprowadził swą najdroższą obietnicę wyborczą, czyli Program 500+. W finansach publicznych nie ma już miejsca na realizację w tym roku kolejnych obietnic. To zła wiadomość, zwłaszcza dla frankowiczów. - Deficyt budżetowy jest bardzo bliski 3 proc. PKB, a to oznacza, że niewielkie spowolnienie koniunktury gospodarczej może doprowadzić do tego, że Polska ponownie zostanie objęta przez Unię Europejską procedurą nadmiernego deficytu - mówi główny ekonomista FOR, Aleksander Łaszek. Jakie są więc szanse na realizację innych obietnic wyborczych? Na przykład obietnicy dotyczącej frankowiczów, o tym w materiale wideo.