Pogoda - prognozy

Artykuły - Prognozy (13)

 • Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok

  Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok

  Dodatnie temperatury, trochę słońca i trochę chmur - takie są najnowsze prognozy na sylwestra i pierwszy dzień stycznia. Dla tych, którzy liczyli na śnieżny i biały Nowy Rok, nie mamy dobrych informacji.
 • Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  Huragan przyniósł w Polsce gwałtowne załamanie pogody. Wichury zrywały dachy z domów i łamały drzewa jak zapałki. Strażacy musieli interweniować ponad 2692 razy. Silny wiatr ma się utrzymać do soboty. Teraz synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spodziewane opady śniegu lokalnie mają być intensywne. Duże zachmurzenie się utrzyma. W sobotę będzie nieco chłodniej. Termometry lokalnie wskażą wartości poniżej zera.
 • Nadciągają chłody. W prognozach śnieg i mróz

  Nadciągają chłody. W prognozach śnieg i mróz

  Sporo pogodnego nieba i chwil ze słońcem, temperatura maksymalna do 10-12 stopni Celsjusza i silny wiatr osiągający w górach nawet do 95 kilometrów na godzinę - takie są prognozy na wtorek. W środę czeka nas załamanie pogody, niemal w całym kraju zrobi się deszczowo i bardzo pochmurno, jedynie na południu Polski pojawią się rozpogodzenia i przejaśnienia. Niestety, z każdym kolejnym dniem ma być coraz chłodniej. Przyszły tydzień ma przynieść opady śniegu i mróz.
 • Prognozy na najbliższy tydzień. Ma być nawet do 20 st. C

  Prognozy na najbliższy tydzień. Ma być nawet do 20 st. C

  Obecny tydzień zapowiada się bardzo przyjemnie. Pogoda będzie nam sprzyjać. Termometry wskażą maksymalnie nawet 19-20 stopni Celsjusza. Deszcz ma padać głównie przelotnie, a chwil ze słońcem ma być mnóstwo. Mgliste i chłodne będą jedynie noce i poranki. Lokalnie mogą pojawiać się przygruntowe przymrozki. Korzystna, w dużej mierze słoneczna i ciepła aura - ma się utrzymać co najmniej do niedzieli.
 • Prognozy pogody na początek września

  Prognozy pogody na początek września

  Chłodno, deszczowo, sporo chmur, a słońca jak na lekarstwo - prognozy na dwa najbliższe dni nie są zbyt korzystne. Opady deszczu lokalnie będą intensywne, a temperatura maksymalna nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Na szczęście, od środy spodziewane są korzystne zmiany w pogodzie. Słońca ma być coraz więcej, a temperatury coraz wyższe. Wszystko wskazuje na to, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.
 • Prognozy: Tydzień z upałami i burzami. Nawet do 36 st. Celsjusza!

  Prognozy: Tydzień z upałami i burzami. Nawet do 36 st. Celsjusza!

  To nie koniec wyjątkowo gorących dni w Polsce. Termometry znowu będą wskazywać niebezpiecznie wysokie wartości. Już we wtorek temperatura ma wzrosnąć nawet do 36 stopni Celsjusza. Żar ma lać się z nieba w Polsce do czwartku włącznie. Synoptycy ostrzegają, że upałom będą towarzyszyć burze miejscami gwałtowne i połączone z ulewnym deszczem. Niewykluczone są również lokalne gradobicia. Na spokojniejszą aurę - z niższymi temperaturami - możemy liczyć dopiero pod koniec tygodnia.
 • Prognozy: Letnia aura ma wkrótce wrócić do Polski

  Prognozy: Letnia aura ma wkrótce wrócić do Polski

  Prognozy pogody na najbliższe dni wymarzone nie są. Chmur ma być dużo, słońca jak na lekarstwo, a na termometrach niezbyt wysokie wartości, maksymalnie do 24-15 stopni Celsjusza. Kiedy zatem aura okaże się dla nas bardziej łaskawa? Nadzieję dają prognozy długoterminowe, z których wyraźnie wynika, że już w przyszłym tygodniu będzie ciepło, a wręcz gorąco. W środę we Wrocławiu termometry mają wskazywać nawet do 29 stopni Celsjusza!
 • Prognozy pogody na najbliższe dni

  Prognozy pogody na najbliższe dni

  Kolejny weekend wakacji upłynie pod znakiem aury zmiennej i nieco kapryśnej. Opady deszczu, głównie przelotne, zachmurzenie umiarkowane oraz duże i niższe niż dotychczas temperatury, maksymalnie do 24-25 stopni Celsjusza - takie są prognozy na najbliższe dni. Lokalnie niewykluczone są również burze - ostrzegają synoptycy. Najchłodniejszym dniem weekendu ma być sobota. Kolejny przełom w pogodzie już wkrótce. Z obecnych prognoz wynika, że już na początku przyszłego tygodnia znów będziemy się cieszyć typowo wakacyjną słoneczną aurą.
 • Ogromne straty po ulewach w powiatach częstochowskim i zawierciańskim

  Ogromne straty po ulewach w powiatach częstochowskim i zawierciańskim

  Ewakuowane 24 osoby, liczne zalania gospodarstw, zniszczenia wielu mostów i dróg - to pierwsze podsumowania skutków intensywnych ulew, które w sobotę przeszły nad północną częścią woj. śląskiego.
 • Prognoza pogody na weekend. Synoptycy ostrzegają przed burzami

  Prognoza pogody na weekend. Synoptycy ostrzegają przed burzami

  Po fali ponadtrzydziestostopniowych upałów w weekend termometry będą wskazywać nieco niższe wartości. Słońca nie zabraknie, ale prognozowane są również gwałtowne zjawiska pogodowe. Synoptycy ostrzegają przed burzami z ulewnym deszczem i silnym porywistym wiatrem. Najwięcej wyładowań atmosferycznych spodziewanych jest na południu i wschodzie kraju.