prognoza

Artykuły - Prognoza (387)

 • MFW obniża prognozy światowego wzrostu

  MFW obniża prognozy światowego wzrostu

  Światowa gospodarka spowalnia, możliwe jest jednak odbicie w 2020 r., choć pozostaje ono niepewne - ocenił Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w październikowej edycji World Economic Outlook. Fundusz dodał, że negatywne czynniki dla perspektyw wzrostu PKB utrzymują się.
 • Co czeka nas w marcu? Długoterminowa prognoza pogody

  Co czeka nas w marcu? Długoterminowa prognoza pogody

  Pogoda w tłusty czwartek jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Luty kończy się ciepło i słonecznie. Jednak zima da jeszcze o sobie znać. W marcu czekają nas spadki temperatur oraz opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu.
 • Polska gospodarka nadal będzie rosnąć

  Polska gospodarka nadal będzie rosnąć

  Rok 2018 rozpoczął się od dużej dawki optymizmu wokół zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umacnianego przez stymulację budżetową w Stanach Zjednoczonych. Solidne zyski spółek i niezmiennie stymulacyjna polityka pieniężna sprzyjały ryzykownym klasom aktywów w ujęciu ogólnym.
 • Kryzys gospodarczy Polsce na razie nie grozi

  Kryzys gospodarczy Polsce na razie nie grozi

  Według agencji ratingowej Fitch, wzrost PKB dla Polski na ten rok ma wynieść 4,4 proc., a w skali globalnej będzie to 3,3 proc. Coraz częściej mówi się, że po kilku latach bardzo dobrej koniunktury gospodarczej wystąpiły symptomy "przegrzania" gospodarki, które może skutkować spowolnieniem. Niestety kolejne 12 m-cy nie przyniesie poprawy na warszawskiej giełdzie.
 • Saxo Bank - na rynkach robi się niebezpiecznie!

  Saxo Bank - na rynkach robi się niebezpiecznie!

  Tzw. Goldilocks economy się rozpada: globalne odczyty PMI spadają, na amerykańskich rynkach pieniężnych widać stres dotyczący płynności, w Stanach Zjednoczonych można dostrzec pierwsze oznaki recesji, a ryzyko geopolityczne pozostaje wysokie ze względu na zagrożenia w postaci wojny handlowej i konflikty pomiędzy sunnitami i szyitami na Bliskim Wschodzie.
 • Prognozy makro - synchronizacja światowego wzrostu nie nastąpi

  Prognozy makro - synchronizacja światowego wzrostu nie nastąpi

  Zdaniem głównego analityka Saxo Banku światowy wzrost gospodarczy mógł już osiągnąć wartość szczytową. Stany Zjednoczone zbliżają się do końca bieżącego cyklu, spowolnienie w Chinach jest już widoczne a wzrost gospodarczy w UE osiągnął już szczyt możliwości.
 • Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Zdaniem analityków Saxo Banku nasz podstawowy scenariusz dla globalnych rynków akcji zakłada, że nastąpi jeden ostateczny wzrost, który wyczerpie apetyt na ryzyko światowych inwestorów, zanim zapanuje recesja. Dlatego pozostajemy w defensywie. Niech czas gra na naszą korzyść. Nie rzucajmy się na akcje w obawie, że coś nas ominie.
 • Boom gospodarczy niedługo przeminie. Jak się przygotować?

  Boom gospodarczy niedługo przeminie. Jak się przygotować?

  Dynamicznie zwiększający się PKB, rosnące płace i malejące bezrobocie zawdzięczamy poprawie koniunktury w strefie euro oraz na świecie. Niestety, z dużym prawdopodobieństwem to krótkotrwały stan. Nikłe są perspektywy, by ok. 4-procentowy wzrost utrzymał się w Polsce dłużej niż przez kilka najbliższych kwartałów - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • ​Prognoza pogody: Nadciągają wichury, uspokojenie w weekend

  ​Prognoza pogody: Nadciągają wichury, uspokojenie w weekend

  W czwartek i piątek aura będzie wietrzna, deszczowa i burzowa. Dopiero weekend przyniesie uspokojenie. Maksymalne temperatury pozostaną dwucyfrowe.
 • Agencja S&P obniżyła prognozę PKB Polski na 2016 r. do 2,8 proc., a na 2017 do 3,2 proc.

  Agencja S&P obniżyła prognozę PKB Polski na 2016 r. do 2,8 proc., a na 2017 do 3,2 proc.

  Agencja Standard & Poor's Global Ratings obniżyła prognozę PKB Polski na 2016 r. do 2,8 proc. rok do roku z 3,0 proc. w grudniu, a na 2017 do 3,2 proc. rok do roku z 3,3 proc - wynika z raportu agencji.

Filmy - Prognoza (2)

 • Czwartek pogodny, powoli nadchodzi ocieplenie. W weekend temperatura powyżej zera

  Z każdym kolejnym dniem w Polsce będzie robić się cieplej. Miejscami poprószy śnieg, pod koniec tygodnia wystąpią też opady śniegu z deszczem. Czwartek będzie przeważnie pogodny. Jedynie na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie niebo się zachmurzy. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Wybrzeżu Gdańskim wystąpią opady śniegu do 1-2 centymetrów. Temperatura maksymalna pozostanie niska - wyniesie od -12 st. C na Suwalszczyźnie, przez -8 st. C w centrum, do -5 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu. Piątek zapowiada się pogodnie w większości kraju. Tylko na północnym wschodzie będzie pochmurno, popada tam też śnieg - maksymalnie do 1 cm. Termometry na ranem wskażą od -20 st. C na południowym wschodzie do -13 st. C na Pomorzu Zachodnim. W ciągu dnia temperatura wzrośnie od -8 st. C na Podkarpaciu, przez -5 st. C w centrum kraju, do -3 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie wystąpią opady śniegu, do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -6 st. C na wschodzie, przez -3 st. C w centrum, do -1 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północy. Prawdziwe ocieplenie nadjedzie jednak po niedzieli. We wtorek temperatura na zachodzie kraju może sięgnąć nawet 8 stopni.
 • Niższa prognoza wzrostu gospodarczego dla Polski

  Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Morgan Stanley, obniża po raz kolejny prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski. Jeszcze na początku roku ekonomiści banku twierdzili, że w 2013 roku nasza gospodarka będzie rozwijała się w tempie 3,6 proc. PKB. Najnowsza prognoza zakłada, że będzie to ponad dwa razy wolniej. - Spodziewamy się tylko 1,5 procent wzrostu PKB w 2013 roku – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Joachim Fels, główny ekonomista Morgan Stanley.