InteriaTV - prof. Marek Belka

Filmy - Prof. Marek Belka (5)

 • Belka w "Gościu Wydarzeń" o Polskim Ładzie i nowym systemie podatkowym: Są to istotne zmiany

  - Są to istotne zmiany. Trudno powiedzieć czy rewolucja - stwierdził były premier i szef NBP Marek Belka o proponowanych zmianach podatkowych w Polskim Ładzie.- Myślę, że radykalny podniesienie kwoty wolnej od podatku to najważniejsza zmiana - dodał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Marek Belka: Neoliberalne myślenie poniosło klęskę

  Rynek nie jest w stanie wszystkiego w sposób właściwy załatwić – mówi Interii prof. Marek Belka, z którym spotkaliśmy się w związku z premierą książki „Selfie”.
 • Marek Belka o uzasadnionym i nieuzasadnionym populizmie

  Kiedy populizm robi ludziom wodę z mózgu a kiedy jest uzasadnioną reakcją? O tym rozmawialiśmy z byłym premierem Markiem Belką, przy okazji premiery jego autobiografii pod tytułem „Selfie”.
 • Marek Belka o nierównościach w Stanach Zjednoczonych

  Niezwykle wysokie premie ludzi pracujących na Wall Street są trudne do zaakceptowania – mówi Interii prof. Marek Belka, z którym spotkaliśmy się w związku z premierą książki „Selfie”.
 • R. Paszkiewicz: Sporo potencjalnych kryzysów dla nowego prezes NBP

  W czerwcu br. wygasa kadencja obecnego prezesa NBP prof. Marka Belki. Jego następca będzie musiał pokierować w połowie już wybraną nową Radą Polityki Pieniężnej. Za najbardziej prawdopodobnego kandydata uważany jest prof. Adam Glapiński, obecny członek Rady, którego kadencja kończy się 19 lutego. Zdaniem Rolanda Paszkiewicza z CDM Pekao nowy prezes nie napotka na swej drodze fundamentalnych problemów. Może natomiast stanąć przed nieoczekiwanymi wyzwaniami, takimi jak słabość złotego czy kolejne obniżki ratingu. – Na giełdzie nazwisk pojawiało się już wiele. Obecnie wydaje się, że uważany za największego faworyta jest prof. Adam Glapiński – mówi Roland Paszkiewicz, szef działu analiz CDM Pekao SA. – Dobrym kandydatem byłaby osoba, która ma autorytet rynkowy. Taka, która nie jest politykiem, nie jest osobą uważaną za kogoś wyciągniętego z drugiego szeregu bez możliwości kreowania czy też bez uznanego nazwiska, które gwarantowałoby samodzielność podejmowanych decyzji. Prof. Adam Glapiński jest obecnym członkiem Rady Polityki Pieniężnej, mianowanym jeszcze przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a jego kadencja kończy się 19 lutego. Według Rolanda Paszkiewicza jest to kandydatura, która zapewni spokój na rynkach.