produkcja filmowa

Artykuły - Produkcja filmowa (5)

 • "Trudne filmy" dostaną od rządu dotacje

  "Trudne filmy" dostaną od rządu dotacje

  Rząd zamierza dopłacać ponad 100 mln zł rocznie do polskich filmów, najwięcej do wielkich produkcji sławiących narodową historię i kulturę.
 • Kraków: VI Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej

  Kraków: VI Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej

  W Krakowie rozstrzygnięto VI Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej. Szansę na dofinansowanie mają trzy filmy fabularne, dwa animowane i cztery dokumentalne - poinformowała we wtorek, 22 lipca, Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego.
 • Po Detroit umiera kolejna amerykańska legenda, Hollywood

  Po Detroit umiera kolejna amerykańska legenda, Hollywood

  Produkcja filmów na terenie Kalifornii spadła od 2000 r. aż o 60 proc. W tym czasie zlikwidowano w branży 50 tys. miejsc prac.
 • REGIOFUN: Nowocześnie o produkcji filmowej

  REGIOFUN: Nowocześnie o produkcji filmowej

  II Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to nie tylko kilkanaście świetnych tytułów filmowych. Między 19 a 23 października przyjadą do Katowic producenci i reżyserzy z całego świata. Ludzie w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, ale połączeni pasją robienia filmów.
 • Orleańska jak Salma Hayek

  Orleańska jak Salma Hayek

  Aktorka Joanna Orleańska, była asystentka posła Biernackiego w "Złotopolskich", założyła firmę producencką. - Mam zamiar, wzorem aktorek europejskich lub hollywoodzkich, wyprodukować film, w którym mam marzenie zagrać - zapowiada artystka.