produkcja

Artykuły - Produkcja (36)

Filmy - Produkcja (6)

 • Mkołaj Rey o produkcji serów

  Mikołaj Rey opowiada o procesie produkcji sera, certyfikatach i procedurach, jakich należy przestrzegać przy wytwarzaniu. Podróżnik kulinarny tłumaczy, że oznaczenia, jakie znajdują się na serach wiele zdradzają dla konsumentów. Dla przykładu, oznaczenie IGP przestrzega tego, by tylko jedna czynność w procesie produkcji była wykonywana w danym regionie.
 • Przedsiębiorcy będą zatrudniać. Głównie w handlu i produkcji

  Produkcja i przetwórstwo, handel i wszystko, co z nim związane, a także usługi logistyczne, dystrybucja, komunikacja i IT – to rynkowe pewniaki, czyli branże, które stworzą szansę do zatrudnienia dużej liczby pracowników. Może to być również hotelarstwo i gastronomia – około 20 tysięcy osób może w tych branżach znaleźć zatrudnienie – prognozuje w rozmowie z Newserią Biznes Andrzej Borcz, wiceprezes Loyd SA Inwestycje i Zarządzanie, spółki, do której należy Polski Holding Rekrutacyjny.
 • Kpią z prawa i produkują nowe, groźne narkotyki!

  Dzięki lukom prawnym wytwórcy składników nielegalnych narkotyków są w stanie przechytrzyć organy ścigania. Obecnie z łatwością mogą oni zdobyć substancje zwane prekursorami narkotyków, które używane są w produkcji legalnych chemikaliów - ale mogą też posłużyć do wytwarzania narkotyków syntetycznych. W efekcie na narkotykowym rynku pojawiają się coraz to nowe substancje, których mechanizmu działania nie jesteśmy w stanie poznać. Możemy tylko patrzeć, jak ogromne spustoszenie czynią one w organizmach uzależnionych od nich osób...
 • Fascynujące! Tak powstaje piwo!

  Krok po kroku śledzimy proces powstawania złocistego trunku.