produkcja

Artykuły - Produkcja (182)

 • Fabryki telewizorów nadrabiają ubiegłoroczne zaległości

  Fabryki telewizorów nadrabiają ubiegłoroczne zaległości

  W I kw. wyprodukowano u nas najwięcej urządzeń od dekady.
 • Biuletyn GUS: Pakiet danych z gospodarki

  Biuletyn GUS: Pakiet danych z gospodarki

  GUS skorygował dane o produkcji przemysłowej w lutym do 2,5 proc. z 2,7 proc. wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny w biuletynie. Wydajność pracy w przemyśle w okresie styczeń-marzec 2021 r. wzrosła o 9,7 proc. rdr, przy zatrudnieniu niższym o 1,6 proc. i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 6,1 proc. - podał również GUS.
 • "Handelsblatt": Czy produkcja zacznie wracać do Europy?

  "Handelsblatt": Czy produkcja zacznie wracać do Europy?

  Producent rowerów dziecięcych Woom przeniesie 40 proc. produkcji z Azji do Polski. Czy inni pójdą jego śladem? – zastanawia się "Handelsblatt".
 • Tesla wstrzyma produkcję modeli S i X

  Tesla wstrzyma produkcję modeli S i X

  Amerykańska marka poinformowała w oficjalnej korespondencji o czasowym wstrzymaniu produkcji na modele S i X. Wszystko jest ze względu na zbyt niskie zainteresowanie na wymienione samochody.
 • Przemysł odbudowuje się coraz szybciej po pandemii

  Przemysł odbudowuje się coraz szybciej po pandemii

  Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu w porównaniu z lipcem zeszłego roku o 1,1 proc. To znaczy, że przemysł szybko odbudowuje się po "zamrożeniu" gospodarki. Dochodzi do siebie branża motoryzacyjna, która przeszła zupełne załamanie w okresie lockdownu, a eksport dodaje przyspieszenia gospodarce.
 • GUS podał dane o produkcji przemysłowej w lipcu

  GUS podał dane o produkcji przemysłowej w lipcu

  Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 1,1 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 3,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się spadku produkcji w lipcu rdr o 2,0 proc., a mdm wzrostu o 1,1 proc.
 • Jak długo firmy będą przerzucały wyższe koszty na konsumentów?

  Jak długo firmy będą przerzucały wyższe koszty na konsumentów?

  Ledwo GUS zaczął badać prawdziwe ceny w prawdziwych sklepach i w czasie, gdy ludzie zaczęli - choć jeszcze ostrożnie - kupować, okazało się, że mamy solidny skok inflacji do 3,3 proc. w skali roku. Grozi nam stagflacja - mówi były członek RPP Dariusz Filar. Powstaje pytanie, jakie procesy wspomagające bądź osłabiające ruch cen drzemią w gospodarce po pandemii.
 • Pandemia cofnęła produkcję o pięć lat

  Pandemia cofnęła produkcję o pięć lat

  Stopniowe znoszenie lockdownu w maju spowodowało, że produkcja sprzedana przemysłu odbiła w porównaniu z kwietniem o 10,1 proc. To zgodne z oczekiwaniami, ale wartość produkcji wciąż jest tylko nieznacznie wyższa niż w 2015 roku. W porównaniu z majem zeszłego roku, produkcja spadla o 17 proc. Gospodarka dźwiga się powoli, a firmy nie chcą inwestować.
 • "Renacjonalizacja" nie jest lekiem na pandemię

  "Renacjonalizacja" nie jest lekiem na pandemię

  Kiedy Chiny, największa fabryka świata, wstrzymały produkcję z powodu epidemii, wszędzie pojawiły się głosy - trzeba przenieść ją gdzieś bliżej, bo utrzymywanie jej na drugim końcu świata to za duże ryzyko. Nic podobnego - w przypadku takiej pandemii jaka wybuchła w Wuhan nic by to nie dało - twierdzą naukowcy.
 • MAN: "Nasi klienci odkładają decyzje zakupowe i odbiory autobusów"

  MAN: "Nasi klienci odkładają decyzje zakupowe i odbiory autobusów"

  MAN Truck & Bus Polska, producent pojazdów ciężarowych i autobusów, w wyniku pandemii koronawirusa musiał wstrzymać czasowo produkcję w większości zakładów. Fabryki powoli wracają do pracy, ale popyt na rynku jest ograniczony. Sprzedaż samochodów ciężarowych spadła o 40 proc. - mówi Interii prezes firmy Marc Matinez.

Filmy - Produkcja (4)

 • Tomasz Karolak o powrocie na plan serialu "39 i pół"

  Po dziesięciu latach od premiery serialu telewizja TVN postanowiła wznowić jego produkcję.
 • Przedsiębiorcy będą zatrudniać. Głównie w handlu i produkcji

  Produkcja i przetwórstwo, handel i wszystko, co z nim związane, a także usługi logistyczne, dystrybucja, komunikacja i IT – to rynkowe pewniaki, czyli branże, które stworzą szansę do zatrudnienia dużej liczby pracowników. Może to być również hotelarstwo i gastronomia – około 20 tysięcy osób może w tych branżach znaleźć zatrudnienie – prognozuje w rozmowie z Newserią Biznes Andrzej Borcz, wiceprezes Loyd SA Inwestycje i Zarządzanie, spółki, do której należy Polski Holding Rekrutacyjny.
 • Kpią z prawa i produkują nowe, groźne narkotyki!

  Dzięki lukom prawnym wytwórcy składników nielegalnych narkotyków są w stanie przechytrzyć organy ścigania. Obecnie z łatwością mogą oni zdobyć substancje zwane prekursorami narkotyków, które używane są w produkcji legalnych chemikaliów - ale mogą też posłużyć do wytwarzania narkotyków syntetycznych. W efekcie na narkotykowym rynku pojawiają się coraz to nowe substancje, których mechanizmu działania nie jesteśmy w stanie poznać. Możemy tylko patrzeć, jak ogromne spustoszenie czynią one w organizmach uzależnionych od nich osób...
 • Będziemy produkować energię na własny użytek

  W ciągu kilku lat wykorzystywanie mikrowiatraków, fotowoltaiki czy pomp ciepła ma stać się powszechne. Zdaniem profesora Jana Popczyka z Politechniki Śląskiej to szansa na to, by Polacy stali się jednocześnie konsumentami i producentami energii, czyli prosumentami. – Jeżeli przewidywany kryzys w postaci deficytu mocy w systemie elektroenergetycznym wystąpi już w 2016 roku, to przyspieszy rozwój segmentu prosumenckiego – uważa specjalista w dziedzinie sieci energetycznych.