procesja

Artykuły - Procesja (16)

 • Wjechał z procesję i zgłosił, że uczestnicy utrudniają ruch

  Wjechał z procesję i zgłosił, że uczestnicy utrudniają ruch

  "Uczestnicy procesji Bożego Ciała w miejscowości Brzostówka utrudniają przejazd i stwarzają zagrożenie na drodze" - tak brzmiało zgłoszenie, które wczorajszego dnia przyjął dyżurny lubartowskiej Policji.
 • Procesja w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

  Procesja w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

  Dziś ósme Święto Dziękczynienia. Rozpoczęła je procesja. Idzie w niej blisko 500 osób: harcerze, siostry zakonne i świeccy. Po drodze dojdą kolejni uczestnicy. Kierowców czekają utrudnienia.
 • Ekstremalne igraszki z ogniem. Święto płonącej smoły

  Ekstremalne igraszki z ogniem. Święto płonącej smoły

  Sposobów na podniesienie poziomu adrenaliny jest wiele. Jedni uciekają ulicami miasta przed rozjuszonymi bykami albo turlają się ze zbocza w pogoni za serem, a jeszcze inni skaczą z kilkudziesięciometrowych klifów wprost we wzburzone morze. Ciekawy obyczaj kultywują również mieszkańcy miasteczka Ottery St Mary w hrabstwie Devon, którzy każdego roku urządzają pochód z... płonącymi beczkami ze smołą.
 • Prezydent: Dziękujemy wszystkim zasłużonym dla wolności

  Prezydent: Dziękujemy wszystkim zasłużonym dla wolności

  W Święto Dziękczynienia podkreślamy wdzięczność dla wszystkich zasłużonych dla wolności naszej ojczyzny - powiedział prezydent Bronisław Komorowski witając w niedzielę przed Belwederem procesję z relikwiami św. Andrzeja Boboli.
 • Święto Dziękczynienia: Procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli

  Święto Dziękczynienia: Procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli

  Procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli dotarła z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Przed Belwederem jej uczestników powitał prezydent Bronisław Komorowski.
 • Atak pogaństwa na procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie

  Atak pogaństwa na procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie

  Do tej "złośliwej prowokacji" doszło w biały dzień w samym sercu Polski, czyli na warszawskim Ursynowie.
 • Łódź: Happening podczas procesji Bożego Ciała

  Łódź: Happening podczas procesji Bożego Ciała

  Przebrany za księdza łódzki artysta, który przed dwoma laty dołączył do procesji Bożego Ciała w przebraniu motyla, w tym roku - podczas uroczystości - rozwinął transparent z napisem "Kościół w kryzysie razem z Wiernymi, Msze, chrzciny, pogrzeby, śluby za darmo".
 • Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury".
 • Chiny: Policja zablokowała sanktuarium maryjne

  Chiny: Policja zablokowała sanktuarium maryjne

  Chińska policja zablokowała drogi do katolickiego sanktuarium w Donglu, gdzie ma się odbyć procesja ku czci Matki Boskiej. Służby nie chcą dopuścić pielgrzymów do miejscowości, gdzie jest świętowana rocznica objawień maryjnych.
 • Procesja z relikwiami bł. ks. Popiełuszki

  Relikwie ks. Jerzego Popiełuszki, który został dzisiaj ogłoszony błogosławionym, zostały złożone w Pantenonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. W procesji ulicami stolicy przeszły tam z centrum miasta tysiące osób.