Fakty - proces

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Proces (Film (1993)[The Trial] Reż.David Hugh Jones) ,

Artykuły - Proces (272)

 • Proces lekarzy ws. śmierci dziecka z białaczką

  Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się proces dwojga lekarzy, którym zarzucono nieumyślne narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.
 • Kraków: Rozpoczął się proces zabójcy studenta

  Przed krakowskim sądem rozpoczął się w czwartek proces Mirosława L. oskarżonego o zabójstwo 23-letniego studenta, który stanął w obronie swojej dziewczyny. Po śmierci chłopaka ulicami Krakowa przeszedł marsz milczenia przeciwko przemocy.
 • Lubelskie: Ruszył proces oskarżonych o szantażowanie posła Piotra Sz.

  Proces trojga młodych ludzi oskarżonych o szantażowanie posła Piotra Sz. rozpoczął się w czwartek przed sądem w Lublinie. Powodem szantażu miało być niezapłacenie za usługę seksualną.
 • "Gazeta Wyborcza": Znany lekarz - przed sądem

  Przed warszawskim sądem rozpoczyna się proces profesora onkologa Andrzeja S. byłego szefa jednej z klinik warszawskiego Centrum Onkologii. Prokuratura oskarża go o przyjmowanie łapówek od pacjentów, informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Synowie walczą o prawie 4 mln zł za niesłuszne skazanie ich ojca

  Bracia Wojciech i Jerzy D. walczą w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie o prawie 4 mln zł odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie ich ojca w latach 50. ub. wieku za przynależność do WiN i AK. Mężczyzna spędził w więzieniach 6 lat.
 • Wrocław: Proces lekarzy oskarżonych o nieumyślną śmierć noworodka

  Wrocław: Proces lekarzy oskarżonych o nieumyślną śmierć noworodka

  Przed wrocławskim sądem rozpoczął się dziś proces dwóch lekarzy oskarżonych o narażenie pacjentki na utratę życia i nieumyślne spowodowanie śmierci jej dziecka. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia; nie przyznają się do winny.
 • Apelacja ws. Katarzyny W. Wyznaczono termin rozprawy

  Apelacja ws. Katarzyny W. Wyznaczono termin rozprawy

  11 kwietnia Sąd Apelacyjny w Katowicach zajmie się odwołaniami od wyroku w sprawie Katarzyny W., skazanej w I instancji na 25 lat więzienia za zabicie półrocznej córki Magdy. Wyrok zaskarżyła zarówno obrona, jak i prokurator. Informację o wyznaczonym terminie rozprawy odwoławczej przekazał rzecznik Sądu Apelacyjnego w Katowicach sędzia Robert Kirejew.
 • ​Szokująca historia. 26-latka urodziła dziecko w klasztorze, a potem je zabiła

  26-letnia Sosefina Amoa zapukała do drzwi klasztoru Małych Sióstr Ubogich w Waszyngtonie (USA) w październiku ubiegłego roku. Powiedziała, że jest dziewicą i chce zostać zakonnicą. Została przyjęta. Kilka dni później urodziła jednak synka, którego potem udusiła z obawy, że prawda wyjdzie na jaw. Wczoraj przed amerykańskim sądem kobieta przyznała się do winy. Sprawę opisuje Associated Press.
 • "Rzeczpospolita": Gdzie zniknął "Jezus"

  Od sześciu lat nie może zapaść prawomocny wyrok w głośnym procesie Andrzeja "Żuroma" Żuromskiego, warszawskiego rapera oskarżonego przez kielecką prokuraturę o handel narkotykami. I nie zapadnie - twierdzi "Rzeczpospolita".
 • Świadek dwa razy zmieniał zeznania na procesie Biedronia

  Świadek dwa razy zmieniał zeznania na procesie Biedronia

  Dwukrotnie zmieniał w sądzie zeznania policjant - świadek na procesie Roberta Biedronia ws. ataku na policjanta chroniącego marsz narodowców w 2010 r. Raz twierdził, że widział jak Biedroń uderza, potem zaprzeczył, aż stwierdził, że mógł widzieć inne zajście.