wydarzenia - proces

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Proces (Film (1993)[The Trial] Reż.David Hugh Jones) ,

Artykuły - Proces (272)

 • Były strażnik z Auschwitz zmarł na kilka dni przed procesem

  Były strażnik z Auschwitz zmarł na kilka dni przed procesem

  Nie żyje były esesman z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Ernst T., który w przyszłym tygodniu miał stanąć przed sądem w Hanau (Hesja). Sąd poinformował o tym w czwartek.
 • Poznań: Gangster świadkiem w procesie Aleksandra Gawronika

  Poznań: Gangster świadkiem w procesie Aleksandra Gawronika

  - Ci ludzie są niewinni. To jest farsa - mówił we wtorek w sądzie świadek w procesie A. Gawronika, poznański gangster Maciej B. ps. Baryła. Mężczyzna odwołał wszystkie poprzednie zeznania obciążające Gawronika, twierdząc, że do ich składania zmuszany był m.in. przez prokuratora. Wtorkowy proces b. senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary odbywał się w poznańskim sądzie okręgowym przy wyjątkowych środkach ostrożności.
 • Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Przed południem w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold, w którym oskarżeni są były prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. Sąd zakazał jednak jakiegokolwiek upubliczniania wyjaśnień oskarżonego.
 • ​Oskarżeni w sprawie "układu warszawskiego" prawomocnie uniewinnieni

  ​Oskarżeni w sprawie "układu warszawskiego" prawomocnie uniewinnieni

  Byli urzędnicy niegdysiejszej gminy Warszawa-Centrum, oskarżeni w sprawie tzw. układu warszawskiego, są niewinni - orzekł w czwartek warszawski Sąd Okręgowy, oddalając apelację prokuratury. Wyrok jest prawomocny. Obrona zapowiada wystąpienie o odszkodowanie.
 • ​95-letni medyk z Auschwitz stanie przed sądem

  ​95-letni medyk z Auschwitz stanie przed sądem

  95-letni Hubert Zafke odpowie za co najmniej 3681 przypadków pomocnictwa w morderstwie - poinformowały niemieckie władze.
 • Dalszy ciąg procesu ws. oskarżonego o zabójstwo gen. Papały

  Dalszy ciąg procesu ws. oskarżonego o zabójstwo gen. Papały

  Małgorzata Papała, wdowa po zamordowanym w 1998 r. byłym szefie policji Marku Papale, nie rozpoznała oskarżonego o to zabójstwo Igora M., ps. "Patyk" jako mężczyzny, którego widziała uciekającego z miejsca zbrodni.
 • ​RPA: Ośmiu policjantów winnych morderstwa

  ​RPA: Ośmiu policjantów winnych morderstwa

  Proces w Pretorii poruszył opinię publiczną i dowiódł wyjątkowej brutalności policji w RPA.
 • Bezprecedensowy proces o ocenę na maturze

  Czy krakowskiej maturzystce - obecnie już studentce – zaniżono ocenę na egzaminie maturalnym? Błędny wynik egzaminu uniemożliwił jej studia na wybranej uczelni. Ruszył proces w bezprecedensowej sprawie.
 • ​USA: Czarnoskóry mężczyzna błagał o pomoc. Policjant go zastrzelił

  ​USA: Czarnoskóry mężczyzna błagał o pomoc. Policjant go zastrzelił

  W Charlotte (Północna Karolina) rozpoczął się proces Randalla "Wesa" Kerricka, policjanta, który zastrzelił 24-letniego Jonathana Ferrella - informuje The Daily Beast. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wstrząsające.
 • Zabrakło jej punktu na maturze. Pozywa komisję

  Zabrakło jej punktu na maturze. Pozywa komisję

  Sąd wyznaczył pierwszy termin rozprawy w sprawie źle ocienionego egzaminu maturalnego.

Filmy - Proces (2)

 • Ruszył proces o kanibalizm. "Raport" o jednej z najbardziej tajemniczych zbrodni w Polsce

  To jeden z najgłośniejszych procesów w kraju. Sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy podejrzani rzeczywiście mogli dopuścić się tak okrutnego czynu. A może ta historia nigdy się nie wydarzyła? Nigdy nie odnaleziono bowiem ciała ofiary, nawet nie wiadomo, kim był ten mężczyzna.W szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się w poniedziałek proces czterech mężczyzn, którzy mieli zabić i częściowo zjeść mężczyznę we wsi pod Choszcznem (Zachodniopomorskie) w 2002 r. Nie wiadomo, kim była ofiara, nie znaleziono też szczątków.Program "Raport" w Polsat News codziennie, od poniedziałku do piątku o 21:00.
 • "Wydarzenia": Poćwiartowali i zjedli mężczyznę? Ruszył proces rzekomych kanibali z Łaska

  Ruszył proces rzekomych kanibali z Łaska. Pięciu znajomych miało porwać, a później poćwiartować, upiec i… zjeść fragmenty ciała mężczyzny. Nie ustalono, kim miała być ofiara, śledczy nie informują też o żadnych twardych dowodach na popełnienie zbrodni. Jako pierwszy miał o niej opowiedzieć chory na schizofrenię mężczyzna, który wcześniej m.in. twierdził, że jest apostołem. Materiał "Interwencji".