InteriaTV - proces

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Proces (Film (1993)[The Trial] Reż.David Hugh Jones) ,

Filmy - Proces (12)

 • Katarzyna Bosacka przegrała w sądzie

  Katarzyna Bosacka prawomocnie przegrała w sądzie, który zdecydował, że program Polsat Cafe "Zdrowie na widelcu" nie jest plagiatem jej autorskiej produkcji "Wiem, co jem", emitowanym w TVN Style.
 • Katarzyna Bosacka przegrała w sądzie

  Katarzyna Bosacka prawomocnie przegrała w sądzie, który zdecydował, że program Polsat Cafe "Zdrowie na widelcu" nie jest plagiatem jej autorskiej produkcji "Wiem, co jem", emitowanym w TVN Style.
 • Adam "Nergal" Darski: Dostałem wiele wsparcia od katolików

  Cała ta sytuacja miała kafkowski charakter – podsumowuje Adam Darski "Nergal" zakończony po sześciu latach proces o obrazę uczuć religijnych. W marcu 2015 roku Sąd Najwyższy ostatecznie uznał lidera grupy Behemoth za niewinnego. Muzyk podkreśla, że był już bardzo zmęczony i zdołowany, a teraz może wreszcie zacząć nowy etap. Przyznaje też, że w ciągu minionych lat otrzymał bardzo dużo wsparcia, także ze strony katolików. - To jest sympatyczne, że nawet po drugiej stronie barykady są ludzie (przynajmniej na to liczę), z którymi naszym wspólnym mianownikiem będzie zdrowy rozsądek; że to, iż różnimy się jakimiś koncepcjami i filozofiami życiowymi, nie zmienia faktu, że możemy sobie podawać ręce, porozmawiać, dyskutować, niekoniecznie od razu obrażać i obruszać się z byle powodu. Rozróżniamy też to czym jest scena, czym jest metafora, czym jest ulica, czym jest rozmowa i tak dalej - mówi artysta.
 • Marek Kościkiewicz walczy o prawo do używania nazwy De Mono

  Marek Kościkiewicz, kompozytor i autor wielu przebojów grupy De Mono, uważa, że każdy z członków pierwotnego składu zespołu ma prawo do marki. Od czterech lat w sądzie trwa proces wytoczony przez Andrzeja Krzywego, który żąda zakazu używania nazwy zespołu przez Marka Kościkiewicza. Kompozytor z kolei kilka tygodni temu wysłał wokaliście pismo, w którym zakazuje mu śpiewania swoich piosenek.
 • Makabra! Kanibale robili paszteciki z ludzkiego mięsa

  13 listopada w brazylijskim mieście Pernambuco rozpoczął się proces, który z zapartym tchem i niedowierzaniem śledzi cały kraj. Jorge Beltrao Negromonte, jego żona, Isabel Cristina Pires, a także kochanka mężczyzny, Bruna Cristina Oliveira da Silva, są oskarżeni o kanibalizm i zamordowanie co najmniej dwóch kobiet. Zwyrodnialcy podstępem zwabili swoje ofiary do domu, w którym mieszkali, obiecując im pracę w charakterze niani. Po zamordowaniu kobiet mieli spożywać ich ciało. Z mięsa ofiar przygotowali też… paszteciki, którymi karmili mieszkające z nimi dziecko. Makabryczne wypieki sprzedawali również swoim sąsiadom. Cała trójka przyznała się do winy. W toku śledztwa okazało się, że wszyscy należeli do sekty, która głosi „oczyszczenie świata i konieczność zmniejszenia populacji zamieszkującej Ziemię”.
 • Rumunia rozlicza zbrodnie komunizmu

  Dawne komunistyczne więzienie Ramnicu Sarat w południowo-wschodniej Rumunii to miejsce, które przyprawia o dreszcze. W latach 50. i 60. mieściła się tutaj katownia, w której zamęczono setki osób aresztowanych z powodów politycznych. Dziś, 25 lat po upadku komunistycznego reżimu, Rumunia powoli rozlicza się z przerażającą spuścizną tamtych lat. Do 1989 r. w całym kraju pozbawiono wolności około 600 tysięcy osób sprzeciwiających się dyktaturze. 20 procent nie przeżyło okresu uwięzienia. Alexandru Visinescu ma dziś 88 lat. Choć trudno w to uwierzyć, ten kruchy starszy mężczyzna kierował w latach 1956-1963 więzieniem Ramnicu Sarat – i słynął z wyjątkowego okrucieństwa. Niedawno rozpoczął się jego proces. Visinescu jest oskarżony o zbrodnie ludobójstwa, torturowanie i głodzenie więźniów. „Wykonywałem tylko odgórne polecenia. Dlaczego nie oskarża się moich zwierzchników?” – pyta były naczelnik. Poprzednim Rumunem oskarżonym o ludobójstwo był przywódca komunistycznego reżimu, Nicolae Ceausescu. Został on uznany za winnego i stracony w 1989 roku.
 • "Język elit": Kto komu poleje, czyli Szapołowska po wyroku

  Grażyna Szapołowska przegrała proces z Janem Englertem. W tej sytuacji nie pozostaje jej nic innego, jak dążyć do pojednania. Aktorka zdążyła już złożyć "Jankowi" propozycję nie do odrzucenia...
 • 21 lat więzienia dla Andersa Breivika

  Sąd w Oslo uznał, że Anders Behring Breivik jest poczytalny i winny zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, w których zginęło 77 osób. Zamachowiec skazany został na maksymalną karę 21 lat więzienia (CNN Newsource/x-news).
 • Netia na ścieżce sądowej z TP

  Złożyliśmy pozew o odszkodowanie, bo ponieśliśmy straty - wyjaśnia prezes Netii Mirosław Godlewski. Spółka zamierza walczyć o kilkaset milionów złotych odszkodowania za utrudnianie dostępu do infrastruktury TP.
 • "Śląska Alexis" uniewinniona

  Barbara Kmiecik, znana jako "śląska Alexis", po wieloletnim procesie została uniewinniona przez katowicki sąd. Kmiecik była oskarżana m.in. o działanie na szkodę jednej ze spółek w związku z fikcyjnym pośrednictwem w załatwieniu dotacji. (TVN24/x-news)