proces Nergala

Artykuły - Proces Nergala (3)

 • Nergal uniewinniony za podarcie Biblii

  Nergal uniewinniony za podarcie Biblii

  Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił w poniedziałek lidera blackmetalowej grupy Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W 2007 r. muzyk podczas koncertu w Gdyni w klubie "Ucho" podarł Biblię i używał przy tym wulgarnych słów.
 • Co z jego karierą?

  Co z jego karierą?

  Promuje autobiografię, gra w komedii, bawi się modą i poddaje zabiegom odmładzającym. Sprawdzamy, czy Nergal, niepokorny buntownik, ma pomysł na swoją przyszłość.
 • Behemoth: Proces Nergala do powtórki

  Behemoth: Proces Nergala do powtórki

  Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił we wtorek (8 stycznia) uniewinniający wyrok sądu niższej instancji dla lidera deathmetalowego zespołu Behemoth Adama Darskiego, "Nergala", oskarżonego o obrazę uczuć religijnych, i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Filmy - Proces Nergala (1)

 • Nergal w sądzie: Musiałby pan majtki moje zobaczyć

  Gdański sąd uchylił uniewinniający wyrok sądu niższej instancji wobec Adama "Nergala" Darskiego. Lider deathmetalowego zespołu Behemoth jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych w związku z głośną sprawą podarcia przez niego Biblii podczas koncertu.  - Jeżeli się go uniewinni, to będzie bardzo niebezpieczny precedens w Polsce - podkreślał oskarżyciel posiłkowy, członek Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami Ryszard Nowak. Po rozprawie między Nowakiem i Darskim doszło do szczególnego rodzaju wymiany uprzejmości.