Proces

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
proces ,

Artykuły - Proces (13)

 • Mediacje rozwodowe. Szybsze i tańsze, lecz nadal niemal nieznane

  Mediacje rozwodowe. Szybsze i tańsze, lecz nadal niemal nieznane

  ​Przedsądowe mediacje rozwodowe są tańsze, szybsze i generują mniej emocji niż procedura przed sądem. Jednak w Polsce na mediacje decyduje się mniej niż 6 procent par. Dla odmiany w USA nawet ponad 90 procent. Wpływ na sytuację w Polsce mają m.in. niedostatecznie przygotowane kampanie informacyjne, a co za tym idzie brak wiedzy osób, które chcą się rozwieść.
 • Wrocław: Proces ws. podłożenia bomby w autobusie

  Wrocław: Proces ws. podłożenia bomby w autobusie

  "Widziałem, jak kobieta przyniosła kierowcy tę reklamówkę i widziałem, jak wyniósł ją z autobusu" - mówił w sądzie 15-letni chłopak, który siedział tuż za kabiną kierowcy. Dziś zeznali świadkowie w procesie Pawła R. - oskarżonego o podłożenie w maju ubiegłego roku ładunku wybuchowego we wrocławskim autobusie.
 • ​15 lat więzienia dla nastolatka za usiłowanie zabójstwa dwójki policjantów

  ​15 lat więzienia dla nastolatka za usiłowanie zabójstwa dwójki policjantów

  Na 15 lat pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Okręgowy w Płocku (Mazowieckie) Damiana Ch., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa w 2015 r. dwójki policjantów. Damian Ch. miał wtedy 15 lat. Przed sądem odpowiadał jak dorosły.
 • Szczecin: Rusza największy proces zbiorowy w historii polskiego sądownictwa

  Szczecin: Rusza największy proces zbiorowy w historii polskiego sądownictwa

  ​Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpocznie się dziś największy proces zbiorowy w historii polskiego sądownictwa. Tysiąc byłych pracowników Stoczni Szczecińskiej Porta Holding domaga się od Skarbu Państwa zapłaty za akcje, których wartość spadła po ogłoszeniu upadłości zakładu.
 • ​Proces Tomasza Kaczmarka odbędzie się w sądzie okręgowym

  ​Proces Tomasza Kaczmarka odbędzie się w sądzie okręgowym

  Sąd Okręgowy w Warszawie, a nie rejonowy poprowadzi proces byłego funkcjonariusza CBA i byłego posła PiS Tomasza Kaczmarka, oskarżonego o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA i nakłanianie prezesa Wydawnictw Naukowo-Technicznych do łapówki. Decyzję o przekazaniu procesu podjął Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Gdańsk: Prokurator żąda dożywocia za zabójstwo małżeństwa i ich córki

  Gdańsk: Prokurator żąda dożywocia za zabójstwo małżeństwa i ich córki

  W Sądzie Okręgowym w Gdańsku zakończył się w środę proces Rosjanina Samira S., oskarżonego o zastrzelenie w 2013 r. w mieszkaniu w centrum Gdańska trzyosobowej rodziny, w tym 16-miesięcznego dziecka. Prokurator zażądał dożywocia. Na 3 marca zaplanowano mowę obrońcy.
 • 40 lat więzienia dla terrorysty z Pakistanu

  Sąd federalny w Nowym Jorku skazał na 40 lat więzienia pochodzącego z Pakistanu 29-letniego Abida Naseera, który jest odpowiedzialny za planowanie ataków w kilku krajach - informuje BBC.
 • Wyrok dla byłego posła SLD

  Wyrok dla byłego posła SLD

  Były poseł SLD Andrzej P., oskarżony o pomoc w oszustwie i płatną protekcję oraz przyjęcie łapówki, został skazany przez łódzki sąd na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Proces w tej sprawie toczył się od 2006 roku.
 • W grudniu rozpocznie się proces Emila Wąsacza za prywatyzację PZU

  W grudniu rozpocznie się proces Emila Wąsacza za prywatyzację PZU

  15 grudnia przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia ma ruszyć proces Emila Wąsacza, ministra skarbu w rządzie AWS, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy prywatyzacji PZU w 1999 r. Ma on też za to samo sprawę przed Trybunałem Stanu. Jednak dotychczas żadna ze spraw nie ruszyła. Informację o pierwszym terminie procesu Wąsacza podał zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.
 • Zmusił dziecko do przemytu kokainy. Najbliższe lata spędzi w więzieniu

  Zmusił dziecko do przemytu kokainy. Najbliższe lata spędzi w więzieniu

  Obywatel Kolumbii, który zmusił swoją 11-letnią córkę do połknięcia kilkudziesięciu kapsułek wypełnionych kokainą, został skazany na karę ponad 14 lat pozbawienia wolności - informuje AFP, powołując się na przedstawicieli tamtejszych władz.