procedura

Artykuły - Procedura (108)

 • Szybka procedura zadośćuczynienia za błąd medyczny

  Pan Damian * w wyniku popełnienia błędu w sztuce lekarskiej doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. Błędem było nierozpoznanie zwichnięcia kości księżycowatej nadgarstka, co doprowadziło do zestarzałego zwichnięcia, a w konsekwencji do wykonania kolejnej operacji. Szkodę zgłoszono do ubezpieczyciela, który ubezpieczał szpital w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Po pozyskaniu stosownej dokumentacji i w wyniku podjętych działań, towarzystwo ubezpieczeń przyjęło odpowiedzialność za zdarzenie i w drodze pierwszej decyzji wypłaciło tytułem zadośćuczynienia kwotę 14 000 zł.
 • Radziwiłł: Zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu może nastąpić 19 czerwca

  Radziwiłł: Zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu może nastąpić 19 czerwca

  - Zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu może nastąpić 19 czerwca - poinformował w Sejmie wiceminister finansów Artur Radziwiłł.
 • Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Ojciec zmarł niespodziewanie. Wiem, że miał trochę pieniędzy na koncie, jakąś lokatę. Co się teraz z nimi stanie? Kto będzie mógł dysponować tymi środkami: ja czy druga żona ojca?
 • Włochy: W szkołach niezbędne zaświadczenie o niekaralności za pedofilie

  Włochy: W szkołach niezbędne zaświadczenie o niekaralności za pedofilie

  Od poniedziałku 7 kwietnia we włoskim szkolnictwie od wszystkich zatrudnionych wymagane jest zaświadczenie o niekaralności za pedofilie. Zastrzeżenia do inicjatywy mają władze kościelne, które uważają, że z obowiązku powinni być zwolnieni pracujący z dziećmi i młodzieżą katecheci.
 • Odszkodowanie za błąd lekarza

  Odszkodowanie za błąd lekarza

  Można dochodzić swych praw na drodze sądowej. Procesy cywilne są jednak kosztowne i trwają długo.
 • Rehn: Z Polski może zostać zdjęta procedura nadmiernego deficytu

  Rehn: Z Polski może zostać zdjęta procedura nadmiernego deficytu

  - Obecna "dziura budżetowa" kwalifikuje Polskę do zdjęcia procedury nadmiernego deficytu - powiedział dziennikarzom w Warszawie komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn. Deficyt budżetowy wynosi 3,5 PKB, a Bruksela wymagała od nas wcześniej redukcji do poziomu 3 procent.
 • Nowelizacja procedury karnej: PiS i SP przeciw

  Kluby PiS i SP są za odrzuceniem w pierwszym czytaniu rządowego projektu obszernej nowelizacji procedury karnej, która ma przyspieszyć i usprawnić procesy. Pozostałe kluby deklarowały w środę w Sejmie poparcie dla noweli, uznając ją za potrzebną i dobrze przygotowaną.
 • W Grupie PZU wszczęto procedury zwolnień grupowych

  W Grupie PZU wszczęto procedury zwolnień grupowych

  Zarządy PZU i PZU Życie uruchomiły we wtorek procedury zwolnień grupowych - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Grupy PZU. Zapewniono, że to ruch formalny, związany ze zmianą zasad wynagradzania, a nie redukcją zatrudnienia.
 • Remag planuje restrukturyzację; na razie nie komentuje zwolnień

  Remag planuje restrukturyzację; na razie nie komentuje zwolnień

  Zarząd sprywatyzowanej jesienią ubiegłego roku katowickiej spółki Remag analizuje potrzebę jej restrukturyzacji, "w tym zatrudnienia i organizacji pracy". Przedstawicie firmy nie komentują nieoficjalnych doniesień o planie zwolnienia ok. 180 osób.
 • Jak stworzyć PPE w firmie?

  Jak stworzyć PPE w firmie?

  Wbrew obiegowej opinii, utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE) nie jest zarezerwowane tylko dla dużych przedsiębiorstw. Program dobrowolnego oszczędzania dla pracowników może powstać także w małej firmie, która dzięki temu może stać się bardziej konkurencyjna.