Fakty - próby lądowania

Artykuły - Próby lądowania (5)

 • Kongo: Co najmniej 32 ofiary katastrofy Iła-76 w Brazzaville

  Kongo: Co najmniej 32 ofiary katastrofy Iła-76 w Brazzaville

  W piątkowym wypadku kongijskiego samolotu transportowego Ił-76 w Brazzaville zginęły co najmniej 32 osoby - poinformował w sobotę Czerwony Krzyż w Republice Konga. Maszyna uderzyła w domy podczas próby lądowania na stołecznym lotnisku podczas gwałtownej burzy.
 • Mówimy prawdę, głosujcie na nas!

  Chcemy prawdy! - wołali politycy PiS podczas debaty o katastrofie smoleńskiej. Piękne słowa, ale cóż one znaczą? Oto przykład: dowiedzieliśmy się, że w kabinie pilotów w czasie próby lądowania TU-154 siedział gen. Błasik. I że miał we krwi 0,6 promila alkoholu. Ale to akurat - dla PiS-owców - nie jest prawda. To jest lżenie polskiego oficera.
 • Jedynak: Piloci mieli prawo podjąć próbę lądowania

  Tu-154M był samolotem wojskowym, miał wojskową załogę. Piloci mogli, zgodnie z obowiązującymi przepisami, podejść do próby lądowania przy minimalnych warunkach atmosferycznych - powiedział Wiesław Jedynak z polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską.
 • Hypki: Nie wyciągnięto wniosków po katastrofie w Mirosławcu

  Hypki: Nie wyciągnięto wniosków po katastrofie w Mirosławcu

  Katastrofa w Smoleńsku, do której prawdopodobnie doszło wskutek próby lądowania w złych warunkach, przypomina katastrofę samolotu CASA przed dwoma laty - uważa wydawca "Skrzydlatej Polski", sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa Tomasz Hypki.
 • Rosyjski śmigłowiec wojskowy runął do Bałtyku

  Rosyjski śmigłowiec wojskowy runął do Bałtyku

  Śmigłowiec wojskowy Ka-27 runął do Morza Bałtyckiego podczas próby lądowania na fregacie "Jarosław Mudryj". W wypadku nikt nie ucierpiał.