problemy ze słuchem

Artykuły - Problemy ze słuchem (5)

 • COVID-19 nasila szumy uszne

  COVID-19 nasila szumy uszne

  ​Około 40 proc. osób z szumami w uszach twierdzi, że infekcja SARS-CoV-2 pogarsza ich słuch. Oznacza to, że szumy w uszach mogą być jednym z nowo wykrytych objawów COVID-19.
 • Problemy ze słuchem

  Problemy ze słuchem

  Tracenie słuchu z wiekiem to proces, który postępuje wolno, ale systematycznie. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo to nie boli, a do gorszego słyszenia się przyzwyczajamy.
 • Will.i.am ma problemy ze słuchem

  Will.i.am ma problemy ze słuchem

  Lider amerykańskiego zespołu Black Eyed Peas - Will.i.am - wyznał, że cierpi na męczące szumy uszne.
 • Mikrofony gwiazd na licytacji

  Mikrofony gwiazd na licytacji

  The Strokes, Oasis, System Of A Down i Queens Of The Stone Age - to wykonawcy, którzy przekazali swoje mikrofony na charytatywną aukcję, zorganizowaną w Internecie. Dochód przeznaczony będzie dla osób mających problemy ze słuchem.
 • Phila Collinsa kłopoty ze słuchem

  Phila Collinsa kłopoty ze słuchem

  Phil Collins, legendarny brytyjski wokalista i wspaniały perkusista, kiedyś członek zespołu Genesis, przyznał w jednej z ostatnich wypowiedzi, że zamierza znacząco ograniczyć działalność koncertową. Wszystko przez to, że od pewnego czasu ma on poważne kłopoty ze słuchem i bardzo źle znosi hałas. Tak więc chyba nie ma co oczekiwać światowej trasy koncertowej promującej jego najnowsze dzieło - "Testify".

Filmy - Problemy ze słuchem (1)

 • Miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem. Polska jest liderem w leczeniu zaburzeń

  Wady słuchu stały się chorobą cywilizacyjną. Na świecie ponad miliard osób zmaga się z problemami słuchowymi, które wpływają na codzienne funkcjonowanie. W Polsce poważnie uszkodzony słuch ma 900 tys. osób, a ok. 40 tys. nie słyszy w ogóle. Postęp w medycynie sprawia, że dziś lekarze są w stanie pomóc większości osobom z zaburzeniami słuchu. Polska jest pod tym względem liderem. To istotne, bo wady słuchu generują duże koszty, zarówno społeczne, jak i ekonomiczne. – Liczba dzieci, które rodzą się z niedosłuchem, jest stała. Natomiast nasze społeczeństwo starzeje się i pojawia się duża grupa osób w podeszłym wieku z niedosłuchem. Inną kwestią są warunki, w jakich żyjemy, czyli zaśmiecenie dźwiękami otoczenia. Podniósł się średni poziom dźwięku otoczenia, co nie pozostaje bez wpływu na nasz słuch i na ewentualnie powstające patologie – podkreśla dr n. med. Elżbieta Włodarczyk, ordynator Oddziału Kliniki Audiologii i Foniatrii w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.