próba

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Próba (2019, reż. Daniel Robbins) ,

Artykuły - Próba (13)

 • Firma na próbę. Drugie podejście

  Firma na próbę. Drugie podejście

  Możliwość zakładania firmy na próbę po raz kolejny będzie przedmiotem obrad Sejmu. Do serc młodych przedsiębiorców szykuje się wyścig polityków - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Próba korekty na złotym, dług czeka na aukcję

  Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszej realizacji zysków przez część uczestników obrotu. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1717 zł za euro, 3,0517 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3801 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują blisko poziomu 4,263 proc. (10YT) czekając na wyniki dzisiejszej aukcji.
 • UOKiK: Próba ograniczenia działalności firm pożyczkowych może rozwinąć szarą strefę

  UOKiK: Próba ograniczenia działalności firm pożyczkowych może rozwinąć szarą strefę

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważa, że warto zastanowić się nad ustawowym wprowadzeniem limitu RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Regulacja ta miałaby obniżyć koszty kredytów szczególnie w firmach pożyczkowych. UOKiK zdaje sobie jednak sprawę, że zmiana ta wymaga rzetelnej analizy, ponieważ wyeliminowanie z rynku firm pożyczkowych mogłoby spowodować przejście klientów tego typu firm do lombardów i szarej strefy.
 • Próba stabilizacji po słowach Bernanke

  W ostatnim komentarzu wspominaliśmy o tym, że wczoraj po godzinie 20:00 na rynku walutowym może rozpętać się "burza". Tak też było, najpierw nieznacznie zmienność została zwiększona przez publikację protokołu z posiedzenia FOMC, a następnie przez rynek przeszła fala wyprzedaży dolara wspierana przez wypowiedzi Bena Bernanke.
 • Ustawiczne próby byków

  W poniedziałek (15 kwietnia) na głównej parze walutowej podjęte zostały kolejne próby przebicia poziomu 1,31 (w konsekwencji nieudane). Tego dnia rozczarował również indeks NY Empire State, który osunął się z 9,24 pkt do 3,05 pkt.
 • Próbny lot Dreamlinera 787

  Próbny lot Dreamlinera 787

  Koncern Boeinga przeprowadza w poniedziałek próbny lot samolotu Dreamliner 787 w celu sprawdzenia, czy jego zmieniony akumulator spełnia standardy bezpieczeństwa. Do prób wybrano maszynę wyprodukowaną dla polskiego LOT-u. Od stycznia z powodu problemów z akumulatorami dreamlinery są uziemione.
 • Próba zamachu na lidera tureckiej partii w Bułgarii

  Próba zamachu na lidera tureckiej partii w Bułgarii

  Uzbrojony mężczyzna próbował w sobotę zastrzelić lidera tureckiej partii w Bułgarii Ruch na rzecz Praw i Swobód w chwili, kiedy ten wygłaszał przemówienie na konferencji partii w Sofii w obecności kilkuset delegatów i gości.
 • Phenian: 10-22 grudnia wystrzelimy rakietę dalekiego zasięgu z satelitą

  Phenian: 10-22 grudnia wystrzelimy rakietę dalekiego zasięgu z satelitą

  Władze Korei Północnej zapowiedziały w sobotę, że między 10 a 22 grudnia przy pomocy rakiety dalekiego zasięgu wyniosą na orbitę okołoziemską satelitę do obserwacji Ziemi - podała północnokoreańska agencja KCNA. Kwietniowa próba zakończyła się niepowodzeniem.
 • Próba odrobienia piątkowych strat

  Dzisiejsza sesja rozpoczynała się w minorowych nastrojach i co ważniejsze przy kluczowych technicznych wsparciach, których przełamanie uruchomiłoby lawinę zleceń sprzedaży. Spadkowej kaskady uniknęliśmy, ale skromne odbicie ciężko nazwać spektakularnym i dobrze rokującym na przyszłość.
 • Skłonności samobójcze u dzieci

  Skłonności samobójcze u dzieci

  Blisko 40 proc. młodych ludzi, którzy wielokrotnie próbowali popełnić samobójstwo przyznaje, że po raz pierwszy zdarzyło im się to przed rozpoczęciem szkoły średniej - wynika z badań, które publikuje pismo "Journal of Adolescent Health".

Filmy - Próba (5)

 • Próbowała się rozpłakać. Bezskutecznie...

  Dziewczynka zrozumiała, że kiedy zaczyna płakać dostanie wszystko. Dlatego, kiedy rodzice przyłapali ją na próbie płaczu, ta nie potrafiła uronić ani jednej łzy.
 • Grupa przyjaciół zaprezentowała efektowny trik z piłką na basenie

  Mohamed Errazi z Rimini zaprezentował z grupą przyjaciół efektowny trik na basenie. Chłopcy skakali do wody i podawali sobie piłkę, a ostatni z nich idealnie kopnął ją do niewielkiej bramki. Wszyscy zademonstrowali idealne zgranie i wyczucie, dzięki czemu próba zakończyła się powodzeniem. Errazi postanowił opublikować swój wyczyn w sieci. (STORYFUL/x-news)
 • Przeprowadzka może być niebezpieczna

  Przeprowadzki mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym jeden z mężczyzn, którego widzimy na nagraniu. Oboje stali z tyłu samochodu z wyciągniętymi rękami czekając, aż sofa obniży się na tyle by mogli ją złapać. Niestety coś poszło nie tak. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Dziewczyna próbuje swoich sił. Przeskoczy potok?

  Dziewczyna myślała, że jest w stanie przeskoczyć potok bez wpadnięcia do wody. Cóż, oczekiwania nie zawsze są takie same jak rzeczywistość. Tutaj nie było inaczej.