PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o.

Synonimy:
pricewaterhousecoopers,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. (270)

 • Rynek audytu i doradztwa ma się otworzyć na polskie firmy

  Rynek audytu i doradztwa ma się otworzyć na polskie firmy

  Polski rynek audytu i doradztwa zdominowany jest przez firmy globalne z tzw. wielkiej czwórki. UOKiK wskazuje, że rynek ma cechy oligopolu i dochodzi na nim do patologii, takich jak jednoczesne świadczenie doradztwa podatkowego i prowadzenia audytu sprawozdań finansowych.
 • Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Perspektywy rynku IPO w Europie wyglądają obiecująco. Niestety warszawski parkiet nadal drastycznie spada w rankingach. Zdaniem analityków, nadal nad naszym rynkiem są problemy związane z podatkiem od transakcji i przyszłością OFE.
 • Top 100: Zaskakujący skok Apple

  Top 100: Zaskakujący skok Apple

  Najnowszy raport firmy doradczej PwC przedstawia ranking 100 największych światowych spółek pod względem wartości rynkowej. Analiza uwzględnia zmiany kapitalizacji przedsiębiorstw w okresie od końca I kwartału 2009 r. do końca I kwartału 2015 r., w tym dynamikę i trendy w ujęciu globalnym, krajowym i sektorowym.
 • Prof. Witold Orłowski: Gospodarka będzie rosnąć stopniowo. Nie oczekujmy lawinowego wzrostu

  Prof. Witold Orłowski: Gospodarka będzie rosnąć stopniowo. Nie oczekujmy lawinowego wzrostu

  - Między 1,5 a 2 pkt. proc. wyniesie tempo wzrostu naszej gospodarki w III kwartale tego roku - prognozuje prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Wstępne dane na ten temat poznamy w przyszłym tygodniu.
 • "Rzeczpospolita": Fiskus kradnie czas

  "Rzeczpospolita": Fiskus kradnie czas

  Rozliczenia podatkowe polskich firm trwają wciąż zbyt długo - alarmują Bank Światowy i PwC w raporcie do którego dotarła "Rzeczpospolita".
 • PwC: Koszty zatrudnienia w Polsce niższe niż w Europie Zachodniej i USA

  PwC: Koszty zatrudnienia w Polsce niższe niż w Europie Zachodniej i USA

  W Polsce nakłady na zatrudnienie pracowników są o połowę mniejsze niż w Europie Zachodniej i w USA - wynika z analizy firmy doradczej PwC. Dla zachodnich firm nadal jesteśmy wysoko wykwalifikowaną, ale tanią siłą roboczą.
 • PwC: Po odliczeniu podatków Polakom zostaje 75 proc. pensji brutto

  PwC: Po odliczeniu podatków Polakom zostaje 75 proc. pensji brutto

  W kieszeni polskiego podatnika zostaje średnio 75 proc. jego pensji brutto, pozostałą część zjada podatek PIT oraz składka na ubezpieczenie społeczne; wynik ten jest zbliżony do sytuacji podatników w innych krajach UE - wynika z danych firmy doradczej PwC.
 • Cztery potencjalne scenariusze dla strefy euro na rok 2012

  Cztery potencjalne scenariusze dla strefy euro na rok 2012

  W strefie euro potencjalnie możliwe są cztery scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej: ekspansja monetarna dzięki zastrzykowi pieniędzy z Europejskiego Banku Centralnego, kontrolowane bankructwa najbardziej zadłużonych krajów, opuszczenie strefy euro przez Grecję oraz utworzenie nowego bloku walutowego - wynika z raportu firmy doradczej PwC (wcześniej PricewaterhouseCoopers) pt. "Co dalej w strefie euro - możliwe scenariusze na rok 2012".
 • Wybór Biegłego Rewidenta

  Raport bieżący nr 29/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe RAPORT BIEŻĄCY 29/2011 Zarząd NFI Empik Media & Fashion S.A. ("NFI EMF") informuje, że w dniu 14 października 2011 r. Rada Nadzorcza NFI EMF podjęła, zgodnie z art. 23.2 (b) statutu NFI EMF, uchwałę o wyznaczeniu spółki PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Armii Ludowej 14 ("PWC") jako biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finan
 • Wybór biegłego rewidenta

  Raport bieżący nr 30/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 29 września 2011 roku Rada Nadzorcza Spółki, działając na podstawie uprawnienia wynikającego z § 20 ust. 2 pkt 6 Statutu Spółki, dokonała wyboru firmy PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Al. Armii Ludowej 14, jako podmiotu uprawnionego do wykonania badania sprawozdania fin