Prezydent Władimir Putin

Artykuły - Prezydent Władimir Putin (21)

 • Firmy naftowe zgodziły się na zamrożenie pułapu wydobycia ropy

  Firmy naftowe zgodziły się na zamrożenie pułapu wydobycia ropy

  Prezydent Władimir Putin poinformował we wtorek na spotkaniu z szefami rosyjskich koncernów naftowych, że Rosja praktycznie uzgodniła z innymi krajami zamrożenie pułapu wydobycia ropy. Jak zaznaczył, przekazano mu, że szefowie koncernów zaakceptowali ten krok.
 • Rosja opublikowała "czarną listę" tureckich towarów

  Rosja opublikowała "czarną listę" tureckich towarów

  Rosja opublikowała "czarną listę" tureckich towarów. W sobotę prezydent Władimir Putin podpisał dekret nakładający sankcje na Turcję. W ten sposób Moskwa zareagowała na zestrzelenie rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce.
 • Gazprom: Rozpoczęto budowę gazociągu Uchta-Torżok 2

  Gazprom: Rozpoczęto budowę gazociągu Uchta-Torżok 2

  Gazprom przystąpił do układania gazociągu Uchta-Torżok 2. Jak podają rosyjskie media, transportowany nim będzie gaz dla planowanej magistrali Nord Stream 2. Budowę gazociągu zainaugurował prezydent Władimir Putin.
 • Putin: MFW powinien pomóc w spłacie Rosję

  Putin: MFW powinien pomóc w spłacie Rosję

  Prezydent Władimir Putin zasugerował, by MFW udzielił Ukrainie kredytu na spłatę zadłużenia wobec Rosji. Jeśli Ukraina nie będzie w stanie wykupić swoich obligacji, będziemy musieli potraktować to jako ogłoszenie niewypłacalności.
 • Prezydent Rosji broni projektu nowego gazociągu Nord Stream 2

  Prezydent Rosji broni projektu nowego gazociągu Nord Stream 2

  Rosyjski prezydent Władimir Putin zapewnił na konferencji biznesowej "Rosja wzywa!", że celem gazociągu Nord Stream 2 nie jest pozbawienie kogokolwiek możliwości świadczenia usług tranzytowych.
 • Rosja chce uniezależnić gospodarkę od dolara

  Rosja chce uniezależnić gospodarkę od dolara

  Rosja chce uniezależnić rubel od dolara. Jak informuje telewizja REN - TV, zwolennikiem takiego rozwiązania jest prezydent Władimir Putin.
 • Rosja kusi inwestorów z Azji!

  Rosja kusi inwestorów z Azji!

  Rosja kusi inwestorów z Azji. Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek, że zależy mu na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
 • Północny Szlak Morski

  Północny Szlak Morski

  Jakie możliwości otwiera "centralny projekt" rosyjskiej Arktyki? Czy będzie to rewolucja w żegludze transkontynentalnej? Czy bandery świata będą mile widziane przez Rosjan na Północnym Szlaku Morskim? Na ile ważna jest Arktyka i kolejne rozszerzenie granic Federacji Rosyjskiej w najbliższych latach? Odpowiedź jest jednoznaczna. Rozwijać Arktykę, dbać o nią i bronić jej - takie zadania postawił rosyjski prezydent Władimir Putin już z końcem kwietnia 2014 r. podczas kolejnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa.
 • Putin: Rosja nie może obecnie realizować projektu budowy South Streamu

  Putin: Rosja nie może obecnie realizować projektu budowy South Streamu

  Rosja wstrzymuje projekt South Stream. Prezydent Władimir Putin powiedział podczas wizyty w Stambule, że budowa gazociągu bez zgody Bułgarii jest "absurdem".
 • Putin w Chinach. Rosja szuka nowych partnerów

  Putin w Chinach. Rosja szuka nowych partnerów

  Na skutek kryzysu ukraińskiego Rosja czuje się coraz bardziej izolowana przez Zachód. Dlatego prezydent Władimir Putin szuka kooperantów na Wschodzie. Podczas wizyty w Szanghaju podpisał nowy kontrakt na dostawy gazu.