Prezydent RP Andrzej Duda

Artykuły - Prezydent RP Andrzej Duda (8)

Filmy - Prezydent RP Andrzej Duda (10)

 • Prezydent Duda z Davos: Chcemy globalnej koalicji na rzecz rozwoju gospodarczego Polski

  "Na temat polskiej gospodarki słyszałem same superlatywy" - powiedział prezydent Andrzej Duda, w rozmowie z wysłannikiem RMF FM do Davos Krzysztofem Berendą. "Nie było ani jednego przedstawiciela biznesu, który by powiedział, że w polskiej gospodarce jest coś, co on uważałby za niebezpieczne, groźne. Jeden był tylko głos, że mamy zbyt jeszcze dużą biurokrację" - przyznał prezydent w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. "Mamy bardzo zdolnych inżynierów, informatyków" - usłyszał prezydent Polski od prezesa Google'a Sundara Pichai. "Zamierzają rozwijać swoją działalność w Polsce. Mam nadzieję, że tak będzie" – dodał. Pytany o to, czy spotka się w Davos z Donaldem Trumpem, prezydent odpowiedział: "Pewnie tak". "Chcemy powstania swoistej globalnej koalicji na rzecz rozwoju gospodarczego Polski” - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, najważniejszym elementem udziału w Światowym Forum Gospodarczym w Davos jest dla niego realizowanie polskich interesów na styku świata biznesu i polityki. Dziennikarz RMF FM pytał prezydenta także o zmianę na stanowisku szefa MON. "Były zmiany w rządzie, zmienił się premier, zmieniło się kilku ministrów - taka była wola większości parlamentarnej" - odpowiedział Andrzej Duda - "Zależy mi na tym, by był jak najsprawniejszy minister (obrony narodowej - red.), mający dobrych współpracowników, prowadzący mądra politykę, realizujący politykę Prawa i Sprawiedliwości". "Ustawa o funduszu wsparcia kredytobiorców powinna zostać uchwalona. Po to ją złożyłem, jako prezydent. To realizacja moich zobowiązań wobec wyborców" - mówił prezydent Andrzej Duda o pomocy obiecanej frankowiczom w kampanii wyborczej. Dodał, że "cały czas podejmuje działania" w celu przyspieszenia prac. "Kilka dni temu miałem na ten temat rozmowę z prezesem NBP. Montuję tutaj pewną koalicję, (uchwalenie regulacji - red.) to nie tylko wola prezydenta" - wyjaśnił prezydent Duda.
 • Kryzys sejmowy w Polsce. Głosy polityków

  Kryzys sejmowy w Polsce. Głosy polityków.
 • Prezydent Andrzej Duda o polityce zagranicznej

  "Uważam, że polska polityka zagraniczna w tej chwili jest dobrze prowadzona. Kwestie, które są dla nas najważniejsze są silnie akcentowane. My mówimy dzisiaj na arenie międzynarodowej swoim głosem" - uważa obecnie urzędujący prezydent Polski.
 • Prezydent Andrzej Duda o zgodzie narodowej

  "Ja bym chciał, żeby temperatura sporu spadła i wielokrotnie już o to apelowałem. (...) Cały czas mówię - na pewno są takie kwestie, w których my mamy wartości wspólne. (...) Mówiłem o tym chociażby 11 listopada." - powiedział w wywiadzie dla Interii prezydent Andrzej Duda.