prezydent radomia

Artykuły - Prezydent radomia (0)

 • Wojewoda unieważnił decyzję prezydenta ws. dyrektorki MDK-u

  Wojewoda mazowiecki unieważnił ze względów formalnych decyzję prezydenta Radomia ws. odwołania szefowej Młodzieżowego Domu Kultury. Dyrektorkę odwoływano dwukrotnie. Drugi raz - po wygranym w sierpniu konkursie. Wówczas prezydent odwołał ją w kilka minut po powołaniu.
 • Radom: Kto zmienił treść napisów na billboardach?

  Kancelaria prezydenta Radomia zawiadomiła w poniedziałek policję, że ktoś bez wiedzy prezydenta zmienił treść napisów na billboardach z jego wizerunkiem, informujących o spotkaniach z mieszkańcami ws. tworzenia tzw. budżetu obywatelskiego. Policja ustala sprawców.
 • Radom: Żałoba w związku z pogrzebem bp. Materskiego

  Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak zdecydował o wprowadzeniu w czwartek żałoby w mieście w związku z uroczystościami pogrzebowymi zmarłego w sobotę pierwszego biskupa diecezji radomskiej Edwarda Materskiego.
 • Prezydent Radomia o tzw. uspołecznieniu przedszkoli

  Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak zapowiedział w czwartek kolejne kroki związane z uspołecznieniem 16 radomskich przedszkoli. W lutym ma odbyć się sesja rady miejskiej, na której przedstawiony będzie projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie.
 • Decyzja prezydenta Radomia ws. prywatyzacji przedszkoli

  Dyrektorzy i pracownicy radomskich przedszkoli będą sami decydować o przekształceniu przedszkola w placówkę niepubliczną. Tylko oni, a nie inne zainteresowane podmioty, będą mogli prowadzić przekształconą placówkę - zdecydował we wtorek prezydent Radomia.
 • Rodzice zapowiadają kolejne protesty ws. obrony szkół

  Rodzice zapowiadają kolejne protesty ws. obrony szkół

  Prezydent Radomia przekazał w czwartek nauczycielskim związkom zawodowym projekty uchwał w sprawie reorganizacji w placówkach oświatowo-wychowawczych. Uczniowie i ich rodzice, protestujący wcześniej przeciwko nowym rozwiązaniom, zapowiadają kolejne protesty.
 • Spór między miastem i powiatem o pieniądze dla urzędu pracy

  Jeśli prezydent Radomia nie dołoży 700 tys. zł dla Powiatowego Urzędu Pracy, trzeba będzie zwolnić 20 pracowników - zapowiedział w środę dyrektor tej placówki. Starosta radomski, któremu podlega PUP, rozważa skierowanie sprawy do sądu przeciwko władzom miasta.
 • B. poseł PiS doradcą ds. wykluczonych prezydenta Radomia

  B. poseł PiS Krzysztof Sońta pracuje od wtorku jako doradca prezydenta Radomia do spraw osób wykluczonych i organizacji pozarządowych. Mówi, że będzie robił to samo, co dotychczas Bartosz Arłukowicz w rządzie. Radni z opozycji uważają, że zatrudnienie Sońty ma charakter polityczny.
 • Śledztwo ws. prezydenta i wiceprezydenta Radomia umorzone

  Z powodu braku znamion czynu zabronionego prokuratura umorzyła w piątek śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Radomia i jego zastępcę przez niepodjęcie działań i niepoinformowanie organów wymiaru sprawiedliwości o nieprawidłowościach finansowych w miejskiej spółce Administrator.
 • Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydentów

  Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Radomia i jego zastępcę przez niepodjęcie działań i niepoinformowanie organów wymiaru sprawiedliwości o nieprawidłowościach finansowych w miejskiej spółce Administrator wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.