prezydent miasta

Artykuły - Prezydent miasta (91)

 • Nie wszyscy włodarze stracą na pensjach 20 procent

  Nie wszyscy włodarze stracą na pensjach 20 procent

  Wejście w życie nowych stawek uposażenia dla samorządowców bez odpowiednich przepisów przejściowych zrodziło wiele wątpliwości.
 • PiS wycofa się z obniżek pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

  PiS wycofa się z obniżek pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

  PiS przygotował projekt ustawy obniżający uposażenia posłów i senatorów. Ale nie ma zgody na to, by analogicznym rozwiązaniem objąć wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków.
 • Zamiast 9,9 tys. zł brutto uposażenie posłów wyniesie 7920 zł. Ruszają prace nad projektem

  Zamiast 9,9 tys. zł brutto uposażenie posłów wyniesie 7920 zł. Ruszają prace nad projektem

  Uposażenie posłów i senatorów ma wynosić 80 proc. wysokości płacy podsekretarza stanu, ustalonej na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. W dalszym ciągu będzie ono automatycznie zwiększane o dodatek z tytułu wysługi lat.
 • Powstaje dach hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

  Powstaje dach hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

  Trwają prace przy zadaszeniu powstającej w Tomaszowie Mazowieckim pierwszej w Polsce krytej hali lodowej m.in. do łyżwiarstwa szybkiego. "Jestem przekonany, że polscy łyżwiarze będą przygotowywali się w niej do przyszłorocznych igrzysk" - powiedział PAP prezydent miasta Marcin Witko.
 • Kraków walczy ze smogiem. Darmowa komunikacja i ograniczenia ruchu?

  Kraków walczy ze smogiem. Darmowa komunikacja i ograniczenia ruchu?

  - Wprowadzenie darmowej komunikacji dla kierowców, którzy pozostawią swoje auta w domu, kiedy w Krakowie poziom zanieczyszczenia powietrza będzie wysoki - zapowiedział w czwartek prezydent miasta Jacek Majchrowski. Uchwałę w tej sprawie muszą podjąć radni.
 • Airbus Helicopters zamierza uruchomić w Łodzi biuro konstrukcyjne

  Airbus Helicopters zamierza uruchomić w Łodzi biuro konstrukcyjne

  - Światowy producent śmigłowców, francuski Airbus Helicopters (wcześniej firma znana jako Eurocopter) chce uruchomić w Łodzi swoje biuro konstrukcyjne. Docelowo ma w nim znaleźć pracę 100 osób - poinformowała w poniedziałek media prezydent miasta Hanna Zdanowska.
 • Mosty Łódź zbudują stadion dla Widzewa

  Mosty Łódź zbudują stadion dla Widzewa

  Znane są oficjalne wyniki przetargu na budowę Stadionu Miejskiego w Łodzi przy al. Piłsudskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa Widzew. W poniedziałek prezydent miasta Hanna Zdanowska zwołała konferencję prasową na której ogłosiła, że zwycięzcą zostały Mosty Łódź SA. O sprawie poinformował Widzew, który ostatnio spadł z futbolowej ekstraklasy.
 • "Rzeczpospolita": Prezydenci dorabiają na boku

  "Rzeczpospolita": Prezydenci dorabiają na boku

  Spośród prezydentów dziewięciu dużych polskich miast, których najnowsze oświadczenia majątkowe prześwietliła "Rzeczpospolita", niemal wszyscy pracują również poza urzędem.
 • Domy, samochody, obrazy i drogi zegarek. Sprawdź, co ma prezydent twojego miasta!

  30 kwietnia minął termin, w którym samorządowcy mieli obowiązek złożyć oświadczenia majątkowe za rok 2012. Muszą to zrobić wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, przewodniczący rad: gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz szefowie rad dzielnic Warszawy. Do oświadczenia powinni dołączyć zeznanie PIT o wysokości dochodu w ubiegłym roku. Jeden egzemplarz oświadczenia trafia do urzędu skarbowego, drugi na biurko wojewody. Zweryfikowane oświadczenia są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP). Reporterzy RMF FM już teraz prześwietlili majątki naszych samorządowców i wzięli pod lupę oświadczenia prezentów miast. Ich lista jest przypadkowa. Sprawdź, czy jest na niej prezydent twojego miasta.
 • Lokalne finanse mogą się znaleźć pod kreską

  Lokalne finanse mogą się znaleźć pod kreską

  O 660 mln zł mniej, niż planowało Ministerstwo Finansów, w 2012 r. trafiło do gmin z podatku PIT - informuje "Rzeczpospolita".