prezydent Łodzi

Artykuły - Prezydent Łodzi (11)

 • Prezydent Łodzi odpowiada na zarzuty: Są absurdalne, sprawa została wyjaśniona

  Prezydent Łodzi odpowiada na zarzuty: Są absurdalne, sprawa została wyjaśniona

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w oświadczeniu wydanym po tym, jak do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia trafił akt oskarżenia przeciwko niej oceniła, że zarzuty są absurdalne, a sprawa została wyjaśniona.
 • Lynch atakuje, Tusk ripostuje

  Lynch atakuje, Tusk ripostuje

  - Chciałbym, aby Polska w wielu sprawach była miejscem centralnym i zauważalnym, ale musimy mieć świadomość, ile to wszystko kosztuje - w ten sposób premier Donald Tusk odniósł się do zarzutów amerykańskiego reżysera Davida Lyncha wobec prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO).
 • Wspólny bilet dla Warszawy i Łodzi możliwy już w przyszłym roku

  Wspólny bilet dla Warszawy i Łodzi możliwy już w przyszłym roku

  Ścisła współpraca Łodzi i Warszawy daje szansę na stworzenie światowej metropolii w tej części Europy - uważają lokalne władze i podejmują wspólne inicjatywy. Pierwszą będzie połączenie systemów biletowych - na jednej karcie miejskiej będzie można poruszać się transportem miejskim zarówno w stolicy, jak i w Łodzi oraz w pociągach na trasie między miastami. Takie podróżowanie będzie możliwe już na początku przyszłego roku.
 • Nie ma chętnych do budowy stadionu Widzewa

  Nie ma chętnych do budowy stadionu Widzewa

  Wszystkie firmy, które wyraziły wstępne zainteresowanie współfinansowaniem projektu i budową nowego stadionu Widzewa zrezygnowały z tego zamiaru - poinformowała w piątek na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
 • Apel prezydenta Łodzi

  Apel prezydenta Łodzi

  O podjęcie działań, które zapewniłyby Romanowi Polańskiemu najlepszą opiekę prawną oraz wsparcie polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych, zarówno w Szwajcarii, jak i Stanach Zjednoczonych, zwrócił się w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
 • Machulski jak Polański

  Machulski jak Polański

  Prezydent Łodzi skierował do Rady Miejskiej wniosek o nadania znanemu aktorowi, reżyserowi i wykładowcy na łódzkiej "filmówce" - Janowi Machulskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jeżeli zgodzą się na to łódzcy radni, Machulski będzie 14. osobą, która otrzyma ten tytuł.
 • Ile kosztuje Piotr Rubik?

  Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki chce przeznaczyć okrągły milion złotych dla popularnego kompozytora, który ma skomponować utwór na cześć tego miasta.
 • Kropiwnicki pod młotek

  Kropiwnicki pod młotek

  Maciej Głuszek, 25-letni informatyk ze Szczecina, chce za 10 tys. zł sprzedać domenę internetową kropiwnicki.pl, której jest właścicielem. Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki powiedział, że "niejednemu psu Burek" i z oferty nie skorzysta - pisze "Dziennik Łódzki".
 • Łódź buduje stadion za miliard

  Łódź buduje stadion za miliard

  Piłkarski stadion miejski z zadaszeniem, dla 35 tys. widzów, powstanie na terenie Łódzkiego Klubu Sportowego - zdecydował wczoraj Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi. Koszt inwestycji szacowany jest na miliard złotych, a decyzję prezydenta musi jeszcze zatwierdzić Rada Miejska - informuje "Dziennik Łódzki".
 • Polacy w Odessie

  Polacy w Odessie

  Festiwal nowego kina polskiego, wizyty artystów z Polski i przedstawicieli polskich miast towarzyszą Dniom Odessy, która świętuje w sobotę 212. rocznicę swego powstania.Jednym z głównych gości Dni Odessy jest prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Łódź jest bowiem miastem partnerskim Odessy.