prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Artykuły - Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (1)

  • Wszyscy ruszają po bursztyn

    Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisał zarządzenie dotyczące zasad dzierżawy gruntów na cele związane z poszukiwaniem i wydobyciem bursztynu. Miasto wystawi do przetargu 30 ha ziemi, gdzie będzie można poszukiwać i wydobywać bursztyn.

Filmy - Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (2)

  • Szumlewicz: Nie wszyscy odpowiadamy za to morderstwo

    „Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany. Niewątpliwie był to akt politycznego terroryzmu, polskiego politycznego terroryzmu. Morderca wprost mówił, że chce zabić polityka, że nienawidzi określonej frakcji politycznej, nienawidzi Platformy Obywatelskiej i że ta niechęć do Platformy Obywatelskiej poprowadziła go do morderstwa. Z całą pewnością więc chodziło o morderstwo polityczne, o terroryzm polityczny” – komentuje tragedię w Gdańsku publicysta Piotr Szumlewicz.
  • O. Tasiemski o śmierci Pawła Adamowicza: Każde słowo poza milczeniem jest tutaj nieodpowiednie…

    Jest "świadomość tego, że ta śmierć przyszła zupełnie nieoczekiwanie, absurdalnie, z ręki człowieka chorego psychicznie, przestępcy. Coś jest takiego zupełnie absurdalnego… Oczywiście można szukać odpowiedzi ludzkich: czy tego typu imprezy powinny być lepiej zabezpieczone, czy uczyniono wszystko, żeby do tego (do tragedii) nie doszło - i to są, jak gdyby, pytania innych. My stawiamy to pytanie w kategoriach: dlaczego człowiek w pełni sił, mąż, ojciec dzieci odchodzi w sposób tak brutalny, nieoczekiwany…" - tak o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o. Stanisław Tasiemski, wiceszef Katolickiej Agencji Informacyjnej. Jak podkreślił: "Każde słowo poza milczeniem jest tutaj nieodpowiednie".