prezydent Gdańska

Artykuły - Prezydent Gdańska (6)

 • Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Prezydent Gdańska i marszałek województwa apelują do premiera o "wycofanie się z pomysłu nieprzemyślanego i złego w skutkach przejęcia" Grupy Lotos przez PKN Orlen. List w tej sprawie w czwartek ma być skierowany do prezesa Rady Ministrów.
 • Prezydent Gdańska: Przedwczesne są informacje o mojej śmierci

  Prezydent Gdańska: Przedwczesne są informacje o mojej śmierci

  "Przedwczesne są informacje o mojej śmierci. Żyję, mam się bardzo dobrze" - powiedział reporterowi RMF FM prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dziś pierwszy raz publicznie odniósł się do zarzutów CBA, związanych z oświadczeniami majątkowymi. Skrytykował też ustawę o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
 • CBA zawiadomiło prokuraturę ws. oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska

  CBA zawiadomiło prokuraturę ws. oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska

  CBA zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Sprawę skierowano do prokuratury w Poznaniu. Prezydent Gdańska przekonuje, że nie złamał prawa.
 • Gdańsk otwiera się na turystów ze Wschodu

  Gdańsk otwiera się na turystów ze Wschodu

  - Rosjanie to bardzo dobrzy klienci, płacą, kupują dużo i dzisiaj zajmują kluczową pozycję obok turystów niemieckich - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Wkrótce na tablicach informacyjnych w Gdańsku znajdą się teksty w języku rosyjskim. Promocja regionu adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Kaliningradu i Sankt Petersburga.
 • Big Cyc na barykadzie

  Big Cyc na barykadzie

  24 maja na Targu Węglowym w Gdańsku odbył się wielki plenerowy koncert z okazji 20 rocznicy powstania zespołu Big Cyc. Na scenie prócz jubilatów pojawili się m.in. kabaret Neonówka, Oddział Zamknięty, KASA, Czarno Czarni, Andrzej Grabowski, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz 15 tysięcy widzów.
 • Wszyscy ruszają po bursztyn

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisał zarządzenie dotyczące zasad dzierżawy gruntów na cele związane z poszukiwaniem i wydobyciem bursztynu. Miasto wystawi do przetargu 30 ha ziemi, gdzie będzie można poszukiwać i wydobywać bursztyn.