Prezydent Donald Trump

Artykuły - Prezydent Donald Trump (8)

 • Donald Trump twierdzi, że Elon Musk to geniusz

  Donald Trump twierdzi, że Elon Musk to geniusz

  Prezydent Donald Trump nie może wyjść z podziwu Elona Muska - określa go nawet mianem "geniusza".
 • Chiny o obronie interesów handlowych

  Chiny o obronie interesów handlowych

  - Chiny będą chronić interesów swego przemysłu - oświadczyło dziś chińskie ministerstwo handlu. Oczekuje się, że w tym tygodniu prezydent Donald Trump ogłosi wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty branż technologicznej i telekomunikacyjnej. Eksperci ostrzegają przed widmem wojny handlowej między Chinami i USA.
 • Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  - Chiny podejmą stanowcze środki, by bronić swoich interesów handlowych - zapowiedział w środę w Pekinie rzecznik chińskiego MSZ. Media podają, że amerykański prezydent Donald Trump szykuje cła na importowane z Chin produkty warte nawet 60 mld USD rocznie.
 • Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  - Polska może zostać wyłączona z amerykańskich ceł na stal i aluminium, bo należy do krajów, które wydają najwięcej na obronę w ramach NATO - usłyszała od rzecznika Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Stali EUROFER Christiana Lusignana korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. W czwartek amerykański prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na stal i 10-procentowych na aluminium.
 • Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Ekonomiści są podzieleni w ocenie projektu reformy podatków w USA

  Amerykańscy ekonomiści są podzieleni w ocenie republikańskiego projektu ustawy o reformie podatków. Izba Reprezentantów w poniedziałek rozpocznie dyskusję nad tym projektem, który prezydent Donald Trump nazwał "jedyną w życiu pokolenia szansą na zmianę systemu podatkowego".
 • Donald Trump zapowiada radykalną modernizację infrastruktury

  Donald Trump zapowiada radykalną modernizację infrastruktury

  Prezydent Donald Trump ogłosił rozpoczęcie przywracania wielkości Ameryce. W przemówieniu przed połączonymi izbami Kongresu zapowiedział narodowy program odbudowy infrastruktury oraz zwiększanie wydatków na obronność. Obiecał też uszczelnienie polityki imigracyjnej.
 • Chwila prawdy dla dolara

  Na rynkach finansowym głównym graczem pozostaje prezydent Donald Trump. Rynek od listopada do początku stycznia żył w przekonaniu, że Donald Trump poprzez ekspansywną politykę fiskalną będzie silnie wspierał amerykańską gospodarkę. Widzimy jednak zupełnie coś innego, gdyż Trump zajmuje się głównie sprawami kontrowersyjnymi związanymi z polityką handlową oraz zagraniczną. Ostatnie słowa i decyzje administracji Trumpa, jak wypowiedź o manipulacji kursem EUR przez Niemcy czy wprowadzenie zakazu wjazdu dla obywateli niektórych państw wywołały falę protestów, sprzeciw ze strony globalnych liderów oraz pogorszenie nastrojów na rynkach.
 • Prezydent Trump zrujnuje światową gospodarkę - "Washington Post"

  Prezydent Trump zrujnuje światową gospodarkę - "Washington Post"

  Gdyby Donald Trump został prezydentem USA i realizował zapowiadaną przez siebie politykę gospodarczą, podważyłby osiągnięcia trzech minionych dekad, zamiast pomóc Amerykanom, którzy najbardziej tego potrzebują - ostrzega w czwartek "Washington Post".