Prezydent Argentyny

Artykuły - Prezydent Argentyny (7)

 • Prezydent Argentyny po poważnej operacji

  Prezydent Argentyny po poważnej operacji

  Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner przeszła we wtorek operację usunięcia krwiaka mózgu - poinformował gubernator Buenos Aires Daniel Scioli. 60-letnia prezydent w ostatnim czasie narzekała na bóle głowy, które były spowodowane krwiakiem.
 • Argentyna wykorzystała rezerwy, by spłacić dług publiczny

  Argentyna wykorzystała rezerwy, by spłacić dług publiczny

  Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner pomimo przeszkód prawnych i sprzeciwu opozycji wykorzystała 6,5 mld USD z rezerw państwa, by spłacić część długu publicznego na rok 2010.
 • Shakira stanie na ślubnym kobiercu?

  Shakira stanie na ślubnym kobiercu?

  Fernando De La Rua, były prezydent Argentyny, zdradził, że już niedługo można się spodziewać, że jego syn Antonio zostanie mężem. Może ta wiadomość nie nadawała się do tej rubryki, ale wybranką młodego De La Rui jest ognista Kolumbijka Shakira (29 l.), znana z przebojów "Hips Don't Lie" i "La Tortura".
 • Godzina prawdy dla Argentyny

  Argentyna postanowiła uwolnić od dzisiaj kurs dolara. Od dwunastu lat kurs peso do dolara był odgórnie ustalony na 1:1. W związku z uwolnieniem dolara prezydent Argentyny Eduardo Dualde i jego główni współpracownicy apelują do Argentyńczyków, by nie ulegli psychozie kupowania "zielonych".
 • Argentyński plan poparli finansiści

  Prezydent Argentyny Eduardo Duhalde zamierza obciążyć krajowe banki częścią kosztów wynikających z dewaluacji peso. Oszczędności społeczeństwa mają być stopniowo zwracane w tej walucie, w której zostały zdeponowane.
 • Prezydent Argentyny chce nadzwyczajnych uprawnień

  Nowy prezydent Argentyny - Eduardo Duhalde zwrócił się do Kongresu Narodowego o przyznanie mu nadzwyczajnych uprawnień niezbędnych do wyprowadzenia kraju z kryzysu finansowego i gospodarczego.
 • Argentyna bez prezydenta

  Prezydent Argentyny Fernando de la Rua podał się do dymisji po tym, jak państwo pogrążyło się w finansowym i politycznym chaosie. Wcześniej prezydent w specjalnym wystąpieniu zwrócił się do opozycji o stworzenie rządu jedności narodowej i zaznaczył, że jeśli opozycja odmówi on zrezygnuje ze stanowiska.