prezydent

Artykuły - Prezydent (18600)

Filmy - Prezydent (103)

 • George Weah, była gwiazda futbolu, prezydentem Liberii

  Najlepszy piłkarz 1995 roku na świecie George Weah został prezydentem Liberii. Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii Czarnego Kontynentu otrzymał w drugiej turze 61,5 procent głosów i pokonał wiceprezydenta Josepha Boakaia.
 • Korwin-Mikke o ustawach zawetowanych przez prezydenta: To byłby totalitaryzm (TV Interia)

  Korwin-Mikke o ustawach zawetowanych przez prezydenta: To byłby totalitaryzm.
 • Szczerski o dymisji wiceszefa MSZ: Nie będę ingerował w decyzje mojego kolegi Witka Waszczykowskiego

  "Otrzymałem od Waszczykowskiego wyczerpującą odpowiedź w sprawie Roberta Greya" – tak minister Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski odpowiada na pytanie, co było przyczyną dymisji wiceszefa polskiej dyplomacji. "Nigdy nie będę ingerował w decyzje mojego kolegi Witka Waszczykowskiego" – zapewniał w Porannej rozmowie w RMF FM. W internetowej części rozmowy minister Szczerski przyznał, że "są wątpliwości w sprawie reformy edukacji". "Ostateczna ocena tej reformy zależy od tego, jaką formę przybierze" – mówił. Prezydencki minister mówił, że Andrzej Duda na razie nie ingeruje w kształt zmian w oświacie. "Jego głos jest głosem ostatnim, rozstrzygający, jeśli chodzi o porządek prac" – uznał. Robert Mazurek pytał go też o to, czy możliwy jest jakiś gest podziękowania ze strony prezydenta dla kończącego kadencję prezesa Trybunału Konstytucyjnego. "Nie było jak do tej pory ze strony Andrzeja Rzeplińskiego jakiejkolwiek prośby, żeby w sprawie TK podjąć działania o charakterze kompromisowym, wręcz przeciwnie" – mówił Krzysztof Szczerski. Zapowiedź Rzeplińskiego o niepodejmowaniu żadnych funkcji politycznych w przyszłości skwitował: "Będziemy trzymać go za słowo".
 • Van der Bellen komentuje swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Austrii

  Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich w Austrii kandydat niezależny Alexander Van der Bellen podkreślił, że jego sukces pokazuje, iż "można wygrać wybory z proeuropejskim przesłaniem". Jego rywalem był Norbert Hofer z prawicowo-populistycznej FPOe.