prezydenci USA

Artykuły - Prezydenci USA (28)

 • Prezydent USA nie pomaga giełdom. Na GPW inwestorzy stracili zyski z całego roku

  Prezydent USA nie pomaga giełdom. Na GPW inwestorzy stracili zyski z całego roku

  Miesiąc intensywnych spadków kursów zabrał inwestorom zyski z całego roku. W kolejnych kwartałach na warszawskim parkiecie wcale nie musi być lepiej - ostrzegają analitycy. Prezydent USA nie pomaga giełdom.
 • Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek ustawę budżetową, którą wcześniej uchwaliły amerykański Senat oraz Izba Reprezentantów. Pozwala ona na finansowanie rządu federalnego do 23 marca oraz zwiększenie ogólnych limitów wydatków budżetowych w ciągu dwóch lat.
 • "Kamerdyner": Będą Oscary?

  "Kamerdyner": Będą Oscary?

  26 grudnia na ekrany polskich kin trafi "Kamerdyner" - oparta na faktach historia Cecila Gainesa, człowieka, który pracował dla ośmiu kolejnych prezydentów USA. W tytułowej roli zobaczymy znakomitego Foresta Whitakera, znanego z tak głośnych filmów, jak "Ostatni król Szkocji", "Ghost Dog: Droga samuraja" i "Bird".
 • Był lokajem siedmiu prezydentów USA

  Był lokajem siedmiu prezydentów USA

  6 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie "Kamerdyner" ("The Butler"), film, który uchodzi za jednego z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Charlie Sheen prezydentem USA

  Charlie Sheen prezydentem USA

  Z przeciwnikami politycznymi dyskutuje przy pomocy karabinu M4, a jego łóżkowe ekscesy przyprawiają o rumieniec wstydu samą Monikę Lewinsky! Charlie Sheen, pierwszy skandalista Hollywood, powraca do kin jako najbardziej niegrzeczny i najmniej poprawny prezydent w historii USA.
 • Prezydent USA przekaże 5 proc. swego wynagrodzenia

  Prezydent USA Barack Obama przekaże 5 proc. swego wynagrodzenia na rzecz skarbu państwa w akcie solidarności z pracownikami sektora publicznego, których płace zostaną zredukowane w związku z cięciami budżetowymi na sumę 85 mld dolarów.
 • Zagrożone życie prezydenta USA w filmie "Olimp w ogniu"

  Zagrożone życie prezydenta USA w filmie "Olimp w ogniu"

  Do kin w USA wchodzi właśnie thriller "Olimp w ogniu". W głównej roli występuje Gerard Butler. Gwiazdor wcielił się w specjalnego agenta, który jako jedyny może uratować życie prezydenta Stanów Zjednoczonych... W Polsce film pojawi się w kwietniu.
 • Prezydent USA Obama rozpoczyna ofensywę

  Prezydent USA Barack Obama rozpoczął kampanię mobilizowania opinii publicznej do poparcia jego propozycji redukcji deficytu budżetowego i uniknięcia w ten sposób tzw. klifu fiskalnego - groźby cięć wydatków rządowych i podwyżki podatków.
 • Ceny ropy rosną po oświadczeniu prezydenta USA

  - Notowania ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku rosną po oświadczeniu prezydenta USA w sprawie Iranu - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX drożeje do 107,29 USD.
 • Clooney prezydentem USA?

  Clooney prezydentem USA?

  Już w lutym do polskich kin zawita nominowany do Złotych Globów film "Idy marcowe". W głównej roli wystąpi reżyser i współscenarzysta produkcji, George Clooney.

Filmy - Prezydenci USA (1)

 • Miłość i polityka. Historia prezydenckiego romansu

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych upubliczniła listy miłosne, które 29. prezydent USA, Warren Harding, pisał do swojej kochanki, Carrie Fulton Phillips. Związek polityka i kobiety, którą historycy podejrzewają dziś o szpiegostwo na rzecz Niemiec, trwał 15 lat. Romans musiał zakończyć się z chwilą wyboru Hardinga na najwyższy urząd w państwie (wcześniej był on senatorem). Polityk wielokrotnie prosił kochankę, aby spaliła jego listy, jednak ona nie chciała go słuchać. Miała w tym swój cel - po wyborze Hardinga zażądała za swoje milczenie pieniędzy. Phillips otrzymała 25 000 dolarów i miesięczną pensją w wysokości 2 000 dolarów, a członkowie jej rodziny otrzymali intratne posady. Prezydent Harding zmarł niespodziewanie na zawał serca w 1923 r., na półmetku swojej kadencji. Phillips przeżyła go o 37 lat. Listy prezydenta przechowywała w pudełku w swojej garderobie. Po wieloletniej sądowej batalii krewni prezydenta wywalczyli prawo do nich – i przekazali je Bibliotece Kongresu, z zastrzeżeniem, żeby nie ujawniać ich treści przez pół wieku.