Prezenty świąteczne

Synonimy:
Prezenty Bożonarodzeniowe, Prezenty na Boże Narodzenie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prezenty świąteczne (22)

 • Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Gdy sprzedaż objęta jest gwarancją, na kupującym ciąży jedynie konieczność wykazania istnienia wady, bez udowadniania, że wada powstała z przyczyn tkwiących w rzeczy. To na sprzedającym będzie spoczywał ciężar udowodnienia, że tak nie jest - orzekł w wyroku z 16 października 2019 r. Sąd Okręgowy w Łodzi, XIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy (sygn. akt XIII Ga 1418/18). Z powyższego wyroku płynie również ważne ostrzeżenie, że przedsiębiorcy mogą sami pogorszyć swoją sytuację prawną, zawierając w umowach zapisy wyłączające zastosowanie bardziej korzystnych dla siebie przepisów ustawowych.
 • Przedświąteczna gorączka zakupowa? Tak kupują Polacy w IV kwartale 2016 r.

  Przedświąteczna gorączka zakupowa? Tak kupują Polacy w IV kwartale 2016 r.

  Świąteczne zakupy dotychczas kojarzyły nam się z gorączkowym poszukiwaniem prezentów "na ostatnią chwilę" i długimi kolejkami w sklepach. Jednak w czasach, gdy już połowa z nas kupuje w internecie, ten stereotyp powoli odchodzi w zapomnienie.
 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł - wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol.
 • Nieodpłatne świadczenia na rzecz pracowników a VAT

  Nieodpłatne świadczenia na rzecz pracowników a VAT

  Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Jednak ustawodawca wskazał sytuacje, kiedy opodatkowaniu VAT podlegają także czynności nieodpłatne. Przy czym czynności wykonywane w ramach ZFŚS, świadczone przez pracodawcę na rzecz pracownika, który zarządza tym Funduszem, wyłączone są z zakresu działania ustawy o VAT.
 • Prezenty kupione „na ostatnią chwilę” mogą być trafione!

  Prezenty kupione „na ostatnią chwilę” mogą być trafione!

  Za kilka dni Wigilia, a Ty nadal nie masz co położyć pod choinką? Kupowanie prezentów najczęściej spoczywa na kobiecych barkach, dlatego pomożemy Ci wybrać prezenty, które z pewnością ucieszą Twoje dzieci, męża i teściową. Wbrew pozorom, prezenty „last minute” wcale nie muszą być nudne i nietrafione! Zobacz, jakie podarki zwykle kupują Polacy i wybierz to, co ucieszy Twoich bliskich!
 • Święta oczami fiskusa: Ile pracownik dopłaci do świątecznego prezentu?

  Święta oczami fiskusa: Ile pracownik dopłaci do świątecznego prezentu?

  Aż trzy czwarte firm przygotowuje dla swoich pracowników świąteczne atrakcje1. Nic w tym dziwnego. Wręczanie firmowych upominków to już niemal tradycja. Wielu pracodawców decyduje się również na zorganizowanie wigilii. Z jakimi obciążeniami podatkowymi się to wiąże? I czy zawsze od prezentów firmowych pracownik płaci podatek?
 • Test Faceta: Siekiera Fiskars X7

  Test Faceta: Siekiera Fiskars X7

  Czegoś takiego jeszcze nie trzymaliśmy w rękach. Przed wami pierwsza "świąteczna" siekiera od fińskiego producenta - Fiskars X7. Nie, to wcale nie są żarty.
 • Ile trzeba pracować na prezenty? Niezbędnik św. Mikołaja

  Ile trzeba pracować na prezenty? Niezbędnik św. Mikołaja

  Zaczął się przedświąteczny szał zakupów. Sprawdzamy, ile godzin trzeba przepracować, żeby kupić popularne obecnie prezenty. W II kwartale 2014 roku minimalne wynagrodzenie netto wyniosło 1237 zł, natomiast średnie wynagrodzenie netto 2673 zł. Zakładamy, że całą miesięczną pensję przeznaczyć można na prezenty.
 • Fiskars X7 - już znalazłeś swój wymarzony prezent

  Fiskars X7 - już znalazłeś swój wymarzony prezent

  Trudno jest kupić prezent, który nie tylko sprawi radość, ale będzie też praktycznym upominkiem. W tym roku Fiskars proponuje świąteczny zestaw dla miłośników niebanalnych narzędzi.
 • Fiskus może zażądać podatku od najdroższych prezentów

  Fiskus może zażądać podatku od najdroższych prezentów

  Najdroższymi prezentami, które trafiły pod choinkę może zainteresować się urząd skarbowy. Fiskus ma jednak małe szanse na uzyskanie z tego tytułu podatku od darowizn. Zazwyczaj prezenty są bowiem od najbliższej rodziny, co zwalnia je z opodatkowania.

Filmy - Prezenty świąteczne (9)

 • Chcesz kupić trafione prezenty na święta? Zobacz, czego najczęściej oczekują Polacy

  Średnio 719 zł wydamy w tym roku na święta Bożego Narodzenia – wynika z badania Barometr Providenta. Wiele osób część pieniędzy przeznaczy na prezenty dla bliskich i znajomych. Spodziewa się je otrzymać niemal 80 proc. respondentów. Czego oczekujemy najczęściej?
 • Jak wybrać idealny prezent dla najbliższych?

  Okres przedświąteczny to czas wzmożonego polowania na idealne prezenty dla bliskich. To nie tylko poszukiwanie zabawek dla młodszych członków rodziny, ale także prawdziwe wyzwanie, by znaleźć coś, co przypadnie do gustu partnerce, bratu i rodzicom.
 • Prezenty dla malucha godne małego księcia

  Małego księcia Jerzego, synka Williama i Kate, czeka pierwsza w życiu gwiazdka, pierwsze prezenty i mnóstwo wrażeń. Co Royal Baby znajdzie pod choinką? Producenci zabawek jak co roku przygotowali bogatą ofertę. Ważne jednak, by rodzice dokonali umiejętnego wyboru. Psychologowie dziecięcy przypominają, że małe dzieci dostrzegają tylko to, co znajduje się tuż przed ich oczyma, dlatego lubią wszystko, co jest duże, jasne i kolorowe. Warto też zainwestować w takie zabawki, które będą stymulować jego rozwój intelektualny. Oto kilka podpowiedzi...
 • Świąteczny prezent z podatkiem

  Zwyczaj obdarowywania się upominkami z okazji Świąt Bożego narodzenia dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale także firm. Jednak przed sprawieniem komuś prezentu trzeba wiedzieć, jak interpretuje to fiskus. Dla kontrahentów podarunek jest bowiem źródłem przychodu. – Wszystko zależy od tego, komu przekazujemy prezent. W zasadzie odbiorców możemy podzielić na trzy kategorie. Albo przekazujemy prezent kontrahentowi, albo przekazujemy go osobie, która nie jest naszym kontrahentem, ale też nie jest jednocześnie naszym pracownikiem. I trzecia kategoria, kiedy przekazujemy prezent pracownikowi – wymienia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Katarzyna Rola-Stężycka, ekspertka Tax Care.