prezenty ślubne

Artykuły - Prezenty ślubne (4)

 • Najlepsze pomysły na prezenty ślubne

  Najlepsze pomysły na prezenty ślubne

  Sezon ślubny rozpoczął się mniej więcej miesiąc temu i trwa w najlepsze. Wielu z nas stanie więc w najbliższym czasie przed dylematem, co podarować młodej parze. Tym bardziej, że komplety pościeli i garnków już dawno odeszły do lamusa. Jaki zatem prezent wybrać, by nie zafundować zakochanym kłopotów i rozczarowań?
 • Podatku od prezentu ślubnego od rodziny można uniknąć

  Podatku od prezentu ślubnego od rodziny można uniknąć

  Podatek od darowizn nie obejmuje drobniejszych prezentów weselnych. Można go uniknąć także w przypadku droższych podarków, np. samochodu lub drogich wczasów, o ile zostały wręczone przez bliską rodzinę, a nowożeńcy poinformują o tym fiskusa. Za to opodatkowanie prezentu od szefa zależy od tego, w jakiej formie zostanie przekazany.
 • Ile można zarobić na małżeństwie?

  Ile można zarobić na małżeństwie?

  Ludzie - w tym krewni i przyjaciele - szukają w czasach kryzysu oszczędności, więc raczej nie można liczyć na drogie prezenty ślubne. Ale zawarcie związku małżeńskiego może przynieść pewne korzyści podatkowe plus wsparcie skarbu państwa przy kredycie na mieszkanie. W najlepszym przypadku ich wartość może wynieść nawet 25 tys. zł rocznie.
 • Fiskusa interesują prezenty ślubne

  Fiskusa interesują prezenty ślubne

  Podatnicy, którzy nie wykazali wszystkich dochodów do opodatkowania i przed urzędem skarbowym powołują się na otrzymanie prezentów ślubnych, muszą to udowodnić. Fiskus w takich przypadkach żąda przedstawienia oświadczenia od darczyńcy o przekazaniu podatnikowi określonego prezentu ślubnego.

Filmy - Prezenty ślubne (1)

 • Co najczęściej dajemy w prezencie ślubnym?

  Akcesoria kuchenne to od lat najpopularniejszy prezent ślubny. Goście weselni chętnie kupują przedmioty codziennego użytku, które młodzi małżonkowie wykorzystają przy urządzaniu mieszkania lub domu. Przy wyborze ślubnego prezentu warto postawić na podarunek uniwersalny, praktyczny i dostosowany do zainteresowań obdarowywanych. Wśród praktycznych ślubnych prezentów królują akcesoria potrzebne do codziennego użytkowania w kuchni, takie jak sztućce, kieliszki do wina czy zestawy porcelanowe. Są to elementy uniwersalnego wyposażenia kuchni, które przydadzą się każdemu małżeństwu. – Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest kupienie tego, czego codziennie używamy i co przyda się w każdym nowym gospodarstwie domowym. Dużo zależy od tego, jak państwo młodzi spędzają czas, czy gustują w takim, a nie innym alkoholu. Akcesoria kuchenne to standardowe, ale zawsze pewne prezenty ślubne – mówi Grzegorz Chyżyński, ekspert marki DUKA.