prezenty na święta

Artykuły - Prezenty na święta (3)

 • Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł opodatkowanie bonów

  Senat poparł wczoraj ustawę dot. opodatkowania bonów nie wnosząc do niej poprawek. Upraszcza ona i ujednolica przepisy dot. VAT mające zastosowanie do bonów.
 • Interaktywne zabawki zagrożeniem dla prywatności

  Interaktywne zabawki zagrożeniem dla prywatności

  Przed zakupem interaktywnej zabawki dla dziecka, która łączy się z internetem, trzeba koniecznie sprawdzić jej producenta, politykę prywatności i bezpieczeństwa - przestrzegło w tym roku FBI.
 • Uważaj na szybkie pożyczki!

  Uważaj na szybkie pożyczki!

  Prezenty na święta, drogie lekarstwa, nagła awaria lodówki - wielu z nas przytrafiły się kiedyś nieoczekiwane wydatki. Niestety często w takiej sytuacji doradcą jest pośpiech. Skuszeni atrakcyjną reklamą podpisujemy umowę z firmą pożyczkową, a tak potrzebne nam pieniądze błyskawicznie trafiają na nasze konto. Miesiąc później zaczyna się płacz i zgrzytanie zębami. A przecież można było tego uniknąć...

Filmy - Prezenty na święta (5)

 • Nie chcesz popełnić gafy? Mamy niezawodne pomysły na prezenty

  Tydzień przed świętami to dla wielu osób czas gorączkowych poszukiwań odpowiednich prezentów pod choinkę. Często mamy obawy, że nie trafimy w gust obdarowanego i zbędny upominek nie sprawi żadnej przyjemności. Podpowiadamy, jakie prezenty będą odpowiednio eleganckie i niemal na pewno przydadzą się każdemu.
 • Branża alkoholowa szykuje się na przedświąteczny boom

  Wybierając alkohol dla siebie, konsumenci częściej kierują się smakiem. Na prezenty kupują raczej trunki znanych i prestiżowych marek – wynika z badania SW Research. Na świąteczne prezenty najchętniej wybierane są wina, ale w dowód wdzięczności częściej wręczamy whisky. Polacy coraz częściej eksperymentują z nieznanymi wcześniej smakami, kupują lżejsze alkohole oraz markowe trunki, z wyższej półki. – Należy zauważyć różnicę między tym, kiedy kupujemy trunek dla siebie, a kiedy kupujemy go na prezent. Kierujemy się innymi kryteriami. Kiedy kupujemy dla siebie najważniejszy jest smak (52,2 proc. wskazań), na drugim miejscu marka i prestiż . I to jest ciekawe odkrycie, ponieważ w tej kategorii produktów cena nie odgrywa tak dużej roli – mówi Piotr Zimolzak, wiceprezes Agencji Badań Rynki i Opinii SW Research. Z październikowego badania agencji wynika, że w przypadku, gdy alkohol chcemy komuś podarować, najważniejsza jest znajomość marki (41 proc.) oraz jej prestiż (34,4 proc.). W obu sytuacjach cena nie była decydującym kryterium. Alkohol jest niezmienne postrzegany jako uniwersalny i bezpieczny prezent, zwłaszcza gdy jest to produkt oryginalny, nieznajdujący się w szerokiej dystrybucji i sygnowany przez znaną osobę.
 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł – wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol. – Według badania Barometr Providenta 77 proc. Polaków spodziewa się prezentu pod świątecznym drzewkiem. Największą pewność mają najmłodsi – wśród nich odsetek wynosi 90 proc. Najmniejszy odsetek jest wśród osób powyżej 59 roku życia, ale też nie jest to mało, bo ponad połowa badanych spodziewa się prezentu – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska. – Kobiety najczęściej spodziewają się pod choinką książki, odzieży, chętnie dostałyby też biżuterię (18 proc.), mężczyźni wolą elektronikę, ale chcieliby też otrzymać alkohol.
 • Małgorzata Rozenek: Prezenty świąteczne kupuję przez cały rok, z wyjątkiem upominków dla dzieci

  Prezenterka wcześnie zaczyna przygotowania do świąt. Prezenty kupuje przez cały rok, aby jak najlepiej trafić w gust i potrzeby obdarowywanych. Wyjątkiem są dzieci – dla nich upominki kupuje najpóźniej, jak się da. Tuż po zakończeniu Bożego Narodzenia prezenterka kupuje nowe ozdoby świąteczne, ponieważ są wtedy znacznie tańsze. Małgorzata Rozenek w świętach Bożego Narodzenia najbardziej ceni ich niezmienność – fakt, że każdego roku wyglądają tak samo. Zawsze spędza je w rodzinnym gronie – nie wyobraża sobie świąt z dala od bliskich, np. na zagranicznym wyjeździe. O niezmienności Bożego Narodzenia decydują też tradycyjne zwyczaje świąteczne, pielęgnowane zarówno w jej rodzinie, jak i wśród bliskich Radosława Majdana. – Święta są kolejnym rokiem przenoszenia tradycji, kolejnym rokiem, w którym spotykamy się w tym samym gronie, czyli z moimi bliskimi, kolejnym rokiem, w którym śpiewamy kolędy. Ta nieprawdopodobna siła świąt tkwi właśnie w ich niezmienności – mówi Małgorzata Rozenek. Przygotowania do świąt Małgorzata Rozenek zaczyna dość wcześnie, dotyczy to zwłaszcza prezentów. Prezenterka kupuje je przez cały rok – wsłuchuje się w potrzeby swoich bliskich i na tej podstawie wyszukuje upominki w sklepach. Tylko prezenty dla dzieci kupuje najpóźniej, jak się da, ponieważ jej zdaniem pragnienia najmłodszych zmieniają się bardzo szybko i często.