prezenty

Artykuły - Prezenty (412)

 • Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać. W przypadku zakupów przez internet jest to jednak łatwiejsze niż w sklepach stacjonarnych.
 • Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Urodziny, Imieniny, Walentynki... - okazji do kupienia prezentu jest naprawdę wiele. Nic dziwnego, że czasem brakuje nam funduszy na ich zakup. Co kupić, by niewiele wydać, a sprawić dużo radości?
 • Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Tradycja wręczania prezentów, świeżo upieczonym małżonkom, przybyła do nas z Włoch. To tam każdy z gości przygotowuje niewielki upominek, który ma symbolizować rozpoczętą, wspólną drogę. Jako odzwierciedlenie tej sytuacji, szczególnie popularne są słodko - gorzkie migdały, podkreślające wzloty i upadki życia w małżeństwie. Co ważne - w opakowaniu powinno znaleźć się przynajmniej 5 sztuk, tak aby każdy z nich przyczyniał się do innej, ważnej dla życia wartości. Co jeszcze warto podarować Nowożeńcom?
 • ​Urodziny bez prezentów

  ​Urodziny bez prezentów

  Czasami trzeba iść po prąd. Jedną z najtrudniejszych decyzji, przed którą staje każdy rodzic, jest kwestia organizacji urodzin dziecka. Trudno wyobrazić sobie taką imprezę bez tłumu gości, tortu i prezentów. Tymczasem coraz modniejsze stają się przyjęcia, na których nie znajdziemy podarunków.
 • Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Jak wynika z badania, aż 75 proc. zapytanych Polaków kupuje świąteczne upominki w galeriach handlowych.
 • Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Okres świąteczny to czas, kiedy wiele firm decyduje się na zakup prezentów nie tylko dla swoich partnerów biznesowych, ale również dla pracowników. Czy warto przygotować upominki także dla nich? Jakie korzyści może to przynieść firmie?
 • Świąteczny prezent dla biznesowego partnera

  Prezenty świąteczne dla kontrahentów stały się już biznesowym zwyczajem. Jak wpływają na relacje z klientami i dostawcami? Czy warto wręczać je osobiście? Kiedy koszty zakupu upominków dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
 • Wino idealnym prezentem na święta

  Wino idealnym prezentem na święta

  Statystycznie najczęściej po wino sięgają kobiety po 35 roku życia (65 proc.). Mężczyźni również nie pozostają w tyle (42 proc.) . Co więcej, w okresie przedświątecznym wzrasta kategoria wina w kontekście eleganckiego i ponadczasowego prezentu pod choinkę dla koneserów dobrych smaków. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra Lidl w ramach oferty stacjonarnej oraz winnicylidla.pl przygotował wyjątkowy wybór trunków. Już od 11 grudnia!
 • Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Niektórzy pracodawcy na koniec roku kalendarzowego wręczają zatrudnionym w firmie pracownikom dodatkowe świadczenia, np. nagrody roczne w formie pieniężnej albo rzeczowej. Zdarza się, że nagrodę pieniężną za roczną pracę otrzyma także osoba, z którą pracodawca rozwiązał stosunek pracy. Czy każde takie świadczenie należy oskładkować?
 • Ponad 50 proc. Polaków kupi prezenty świąteczne podczas akcji promocyjnych

  Ponad 50 proc. Polaków kupi prezenty świąteczne podczas akcji promocyjnych

  Blisko co trzeci Polak wskazuje, że najlepszym okresem na zakup prezentów świątecznych jest koniec listopada - wynika z badania przygotowanego przez Ipsos dla Kapitalni.org. Warto zauważyć, że to właśnie w tym czasie odbywają się akcje promocyjne typu Black Friday (w tym roku 24 listopada) czy Cyber Monday, które zyskują na popularności także w naszym kraju. Przeszło co drugi z nas deklaruje, że zakupi prezenty w te właśnie dni.

Filmy - Prezenty (36)