prezenty

Artykuły - Prezenty (412)

 • Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Urodziny, Imieniny, Walentynki... - okazji do kupienia prezentu jest naprawdę wiele. Nic dziwnego, że czasem brakuje nam funduszy na ich zakup. Co kupić, by niewiele wydać, a sprawić dużo radości?
 • Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Tradycja wręczania prezentów, świeżo upieczonym małżonkom, przybyła do nas z Włoch. To tam każdy z gości przygotowuje niewielki upominek, który ma symbolizować rozpoczętą, wspólną drogę. Jako odzwierciedlenie tej sytuacji, szczególnie popularne są słodko - gorzkie migdały, podkreślające wzloty i upadki życia w małżeństwie. Co ważne - w opakowaniu powinno znaleźć się przynajmniej 5 sztuk, tak aby każdy z nich przyczyniał się do innej, ważnej dla życia wartości. Co jeszcze warto podarować Nowożeńcom?
 • ​Urodziny bez prezentów

  ​Urodziny bez prezentów

  Czasami trzeba iść po prąd. Jedną z najtrudniejszych decyzji, przed którą staje każdy rodzic, jest kwestia organizacji urodzin dziecka. Trudno wyobrazić sobie taką imprezę bez tłumu gości, tortu i prezentów. Tymczasem coraz modniejsze stają się przyjęcia, na których nie znajdziemy podarunków.
 • Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Jak wynika z badania, aż 75 proc. zapytanych Polaków kupuje świąteczne upominki w galeriach handlowych.
 • Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Okres świąteczny to czas, kiedy wiele firm decyduje się na zakup prezentów nie tylko dla swoich partnerów biznesowych, ale również dla pracowników. Czy warto przygotować upominki także dla nich? Jakie korzyści może to przynieść firmie?
 • Świąteczny prezent dla biznesowego partnera

  Prezenty świąteczne dla kontrahentów stały się już biznesowym zwyczajem. Jak wpływają na relacje z klientami i dostawcami? Czy warto wręczać je osobiście? Kiedy koszty zakupu upominków dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
 • Wino idealnym prezentem na święta

  Wino idealnym prezentem na święta

  Statystycznie najczęściej po wino sięgają kobiety po 35 roku życia (65 proc.). Mężczyźni również nie pozostają w tyle (42 proc.) . Co więcej, w okresie przedświątecznym wzrasta kategoria wina w kontekście eleganckiego i ponadczasowego prezentu pod choinkę dla koneserów dobrych smaków. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra Lidl w ramach oferty stacjonarnej oraz winnicylidla.pl przygotował wyjątkowy wybór trunków. Już od 11 grudnia!
 • Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Niektórzy pracodawcy na koniec roku kalendarzowego wręczają zatrudnionym w firmie pracownikom dodatkowe świadczenia, np. nagrody roczne w formie pieniężnej albo rzeczowej. Zdarza się, że nagrodę pieniężną za roczną pracę otrzyma także osoba, z którą pracodawca rozwiązał stosunek pracy. Czy każde takie świadczenie należy oskładkować?
 • Ponad 50 proc. Polaków kupi prezenty świąteczne podczas akcji promocyjnych

  Ponad 50 proc. Polaków kupi prezenty świąteczne podczas akcji promocyjnych

  Blisko co trzeci Polak wskazuje, że najlepszym okresem na zakup prezentów świątecznych jest koniec listopada - wynika z badania przygotowanego przez Ipsos dla Kapitalni.org. Warto zauważyć, że to właśnie w tym czasie odbywają się akcje promocyjne typu Black Friday (w tym roku 24 listopada) czy Cyber Monday, które zyskują na popularności także w naszym kraju. Przeszło co drugi z nas deklaruje, że zakupi prezenty w te właśnie dni.
 • Na jakie prezenty liczą Polacy pod choinką?

  Na jakie prezenty liczą Polacy pod choinką?

  Co dziewiąty Polak planuje wydać na wydatki związane z Bożym Narodzeniem ponad 1000 zł, ale niemal co czwarty deklaruje, ze zmieści się w kwocie do 400 zł. Średnio będzie to jednak około 720 zł, czyli tyle co przed rokiem - wynika z badania przeprowadzonego przez PBS dla Provident Polska.

Filmy - Prezenty (31)

 • Prezenty na Dzień Dziecka. Pomysły Anny Nowak-Ibisz

  Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała prezenty na Dzień Dziecka. Co skłoni dziecko na odejście od laptopa i telewizora? Z jakich klocków można zbudować zamek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nie wiesz co kupić i ile wydać? Ranking prezentów komunijnych

  Ponad 3600 zł średnio wydadzą rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Dla rodziców chrzestnych uroczystość ta wiąże się w wydatkiem blisko 1200 zł, zaś dla pozostałych gości ok. 600 złotych.
 • Zrób to sam - koszulka na Dzień Ojca

  Dzień Ojca to szczególny dzień, który nie cieszy się tak dużą popularnością jak Dzień Matki, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Pomysłów na prezent dla ojca jest mnóstwo, ale jednym z najciekawszych jest kreatywna koszulka, którą każde dziecko może zrobić samodzielnie - tak przygotowany prezent cieszy jeszcze bardziej! Zobaczcie, jak zrobić koszulkę na Dzień Ojca - wystarczy kilka chwil!
 • Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

  Co trzeci polski rodzic (33 proc.) przynajmniej raz w ciągu ubiegłego roku odczuwał społeczną presję zakupu swoim dzieciom rzeczy, na które go nie stać – wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017, przygotowanego przez Intrum Justitia. Polacy, którzy ulegli tej presji społecznej, kupili swojemu dziecku telefon komórkowy (39 proc.), obuwie (29 proc.), markowe ubrania (28 proc.), konsolę lub grę video (19 proc.), komputer (16 proc.), ale także inne produkty jak rower czy aparat fotograficzny. Jednocześnie 1/3 Polaków finansuje zakup produktów dla swoich dzieci z pożyczonych pieniędzy lub wykorzystuje w tym celu limit karty kredytowej.