prezenty

Artykuły - Prezenty (328)

 • Nieodpłatne przekazanie prezentów a podatek VAT

  Nieodpłatne przekazanie prezentów a podatek VAT

  Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega odpłatna dostawa towarów. Przy czym ustawodawca przewidział sytuacje, w których również nieodpłatna dostawa towarów uznawana jest za dokonywaną za wynagrodzeniem co oznacza, że podlega ona opodatkowaniu podatkiem VAT. Wyjątkiem jest przekazanie prezentów o małej wartości.
 • Prezenty na pierwsze święta młodego małżeństwa: co zawsze im się przyda?

  Prezenty na pierwsze święta młodego małżeństwa: co zawsze im się przyda?

  Zamiast kolejnego romantycznego masażu czy degustacji czekolady parze, która właśnie rozpoczęła wspólne życie, przyda się coś trwałego i praktycznego. Szczególnie jeśli młodzi właśnie wprowadzili się do swojego mieszkania lub budują dom. Przedstawiamy pomysły na przydatne prezenty świąteczne dla par.
 • Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Najlepszy prezent dla dziecka? Zdziwisz się!

  Gdy dzieci dorastają, dawanie im czegoś, czego mogą doświadczyć czy przeżyć, zamiast rzeczy materialnych, czyni je szczęśliwszymi. Takie wnioski płyną z najnowszych badań opublikowanych na łamach "International Journal of Research in Marketing".
 • Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Rodzice nie oszczędzają na swoich pociechach. Jedynie 2 proc. respondentów nie planuje zakupu prezentów, a tylko 3 proc. przeznaczy na jedno dziecko mniej niż 50 zł. Aż 44 proc. ankietowanych deklaruje, że na zakupy świątecznych prezentów dla dzieci (w przeliczeniu na jedno dziecko) przeznaczy w tym roku średnio od 100 do 250 zł - wyliczają eksperci.
 • Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Gdy sprzedaż objęta jest gwarancją, na kupującym ciąży jedynie konieczność wykazania istnienia wady, bez udowadniania, że wada powstała z przyczyn tkwiących w rzeczy. To na sprzedającym będzie spoczywał ciężar udowodnienia, że tak nie jest - orzekł w wyroku z 16 października 2019 r. Sąd Okręgowy w Łodzi, XIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy (sygn. akt XIII Ga 1418/18). Z powyższego wyroku płynie również ważne ostrzeżenie, że przedsiębiorcy mogą sami pogorszyć swoją sytuację prawną, zawierając w umowach zapisy wyłączające zastosowanie bardziej korzystnych dla siebie przepisów ustawowych.
 • Królowa Elżbieta lubi rozpieszczać swojego prawnuka

  Królowa Elżbieta lubi rozpieszczać swojego prawnuka

  Królowa Elżbieta dobrze odnajduje się w roli prababci. Lubi obdarowywać księcia George'a prezentami.
 • Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać. W przypadku zakupów przez internet jest to jednak łatwiejsze niż w sklepach stacjonarnych.
 • Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Urodziny, Imieniny, Walentynki... - okazji do kupienia prezentu jest naprawdę wiele. Nic dziwnego, że czasem brakuje nam funduszy na ich zakup. Co kupić, by niewiele wydać, a sprawić dużo radości?

Filmy - Prezenty (25)

 • Pakowanie prezentów

  Poznaj trzy szybkie i proste sposoby na zapakowanie prezentów.
 • Nie wiesz co kupić i ile wydać? Ranking prezentów komunijnych

  Ponad 3600 zł średnio wydadzą rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Dla rodziców chrzestnych uroczystość ta wiąże się w wydatkiem blisko 1200 zł, zaś dla pozostałych gości ok. 600 złotych.
 • Zrób to sam - koszulka na Dzień Ojca

  Dzień Ojca to szczególny dzień, który nie cieszy się tak dużą popularnością jak Dzień Matki, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Pomysłów na prezent dla ojca jest mnóstwo, ale jednym z najciekawszych jest kreatywna koszulka, którą każde dziecko może zrobić samodzielnie - tak przygotowany prezent cieszy jeszcze bardziej! Zobaczcie, jak zrobić koszulkę na Dzień Ojca - wystarczy kilka chwil!
 • Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

  Co trzeci polski rodzic (33 proc.) przynajmniej raz w ciągu ubiegłego roku odczuwał społeczną presję zakupu swoim dzieciom rzeczy, na które go nie stać – wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017, przygotowanego przez Intrum Justitia. Polacy, którzy ulegli tej presji społecznej, kupili swojemu dziecku telefon komórkowy (39 proc.), obuwie (29 proc.), markowe ubrania (28 proc.), konsolę lub grę video (19 proc.), komputer (16 proc.), ale także inne produkty jak rower czy aparat fotograficzny. Jednocześnie 1/3 Polaków finansuje zakup produktów dla swoich dzieci z pożyczonych pieniędzy lub wykorzystuje w tym celu limit karty kredytowej.