prezenty

Artykuły - Prezenty (325)

 • Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Badanie: Świąteczny prezent dla dziecka kupimy online

  Rodzice nie oszczędzają na swoich pociechach. Jedynie 2 proc. respondentów nie planuje zakupu prezentów, a tylko 3 proc. przeznaczy na jedno dziecko mniej niż 50 zł. Aż 44 proc. ankietowanych deklaruje, że na zakupy świątecznych prezentów dla dzieci (w przeliczeniu na jedno dziecko) przeznaczy w tym roku średnio od 100 do 250 zł - wyliczają eksperci.
 • Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Kupujący nie ma obowiązku badania jakości rzeczy objętej gwarancją ani w chwili jej wydania, ani później

  Gdy sprzedaż objęta jest gwarancją, na kupującym ciąży jedynie konieczność wykazania istnienia wady, bez udowadniania, że wada powstała z przyczyn tkwiących w rzeczy. To na sprzedającym będzie spoczywał ciężar udowodnienia, że tak nie jest - orzekł w wyroku z 16 października 2019 r. Sąd Okręgowy w Łodzi, XIII Wydział Gospodarczy Odwoławczy (sygn. akt XIII Ga 1418/18). Z powyższego wyroku płynie również ważne ostrzeżenie, że przedsiębiorcy mogą sami pogorszyć swoją sytuację prawną, zawierając w umowach zapisy wyłączające zastosowanie bardziej korzystnych dla siebie przepisów ustawowych.
 • Królowa Elżbieta lubi rozpieszczać swojego prawnuka

  Królowa Elżbieta lubi rozpieszczać swojego prawnuka

  Królowa Elżbieta dobrze odnajduje się w roli prababci. Lubi obdarowywać księcia George'a prezentami.
 • Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać

  Nietrafione prezenty można oddać. W przypadku zakupów przez internet jest to jednak łatwiejsze niż w sklepach stacjonarnych.
 • Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Jak wybrać idealny prezent, mając ograniczony budżet?

  Urodziny, Imieniny, Walentynki... - okazji do kupienia prezentu jest naprawdę wiele. Nic dziwnego, że czasem brakuje nam funduszy na ich zakup. Co kupić, by niewiele wydać, a sprawić dużo radości?
 • Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Przykładowe pomysły na sprawdzone prezenty dla nowożeńców

  Tradycja wręczania prezentów, świeżo upieczonym małżonkom, przybyła do nas z Włoch. To tam każdy z gości przygotowuje niewielki upominek, który ma symbolizować rozpoczętą, wspólną drogę. Jako odzwierciedlenie tej sytuacji, szczególnie popularne są słodko - gorzkie migdały, podkreślające wzloty i upadki życia w małżeństwie. Co ważne - w opakowaniu powinno znaleźć się przynajmniej 5 sztuk, tak aby każdy z nich przyczyniał się do innej, ważnej dla życia wartości. Co jeszcze warto podarować Nowożeńcom?
 • ​Urodziny bez prezentów

  ​Urodziny bez prezentów

  Czasami trzeba iść po prąd. Jedną z najtrudniejszych decyzji, przed którą staje każdy rodzic, jest kwestia organizacji urodzin dziecka. Trudno wyobrazić sobie taką imprezę bez tłumu gości, tortu i prezentów. Tymczasem coraz modniejsze stają się przyjęcia, na których nie znajdziemy podarunków.
 • Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Badanie: Świąteczny prezent - kupiony w galerii handlowej i warty maksymalnie 100 zł

  Jak wynika z badania, aż 75 proc. zapytanych Polaków kupuje świąteczne upominki w galeriach handlowych.
 • Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Prezenty świąteczne dla pracowników - dlaczego warto w nie zainwestować?

  Okres świąteczny to czas, kiedy wiele firm decyduje się na zakup prezentów nie tylko dla swoich partnerów biznesowych, ale również dla pracowników. Czy warto przygotować upominki także dla nich? Jakie korzyści może to przynieść firmie?
 • Świąteczny prezent dla biznesowego partnera

  Prezenty świąteczne dla kontrahentów stały się już biznesowym zwyczajem. Jak wpływają na relacje z klientami i dostawcami? Czy warto wręczać je osobiście? Kiedy koszty zakupu upominków dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Filmy - Prezenty (38)