Sport - Pretoria

Artykuły - Pretoria (4)

 • Brutalne zamieszki w Pretorii. Wściekli kibice wtargnęli na boisko

  Brutalne zamieszki w Pretorii. Wściekli kibice wtargnęli na boisko

  W Pretorii doszło do brutalnych zamieszek w trakcie meczu ligi Republiki Południowej Afryki pomiędzy Mamelodi Sundowns a Orlando Pirates. Miejscowy zespół upokorzył rywala, wygrywając aż 6-0. W 82. minucie, tuż po bramce, która ustaliła wynik, rozwścieczeni kibice gości wtargnęli na boisko. Kilka osób poważnie ucierpiało wskutek ciosów zadawanych przez chuliganów krzesełkami i innymi znajdującymi się pod ręką przedmiotami. Mecz dokończono po tym, gdy służby porządkowe opanowały sytuację przy użyciu gazu łzawiącego, wynik nie uległ już zmianie.
 • Prawnicy Pistoriusa złożyli apelację do warunków zwolnienia za kaucją

  Prawnicy Pistoriusa złożyli apelację do warunków zwolnienia za kaucją

  Prawnicy oskarżonego o zabójstwo południowoafrykańskiego niepełnosprawnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa złożyli apelację do orzeczenia sądu w Pretorii, który 22 lutego zwolnił sportowca za kaucją, ale nałożył na niego bardzo poważne ograniczenia.
 • Wszystkie drużyny wybrały ośrodki treningowe w RPA

  Wszystkie drużyny wybrały ośrodki treningowe w RPA

  Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ogłosiła w środę listę hoteli i baz treningowych wszystkich 32 reprezentacji, które wystąpią w mistrzostwach świata w RPA (11 czerwca - 11 lipca).
 • MŚ 2010: Kalendarz turnieju

  Mecz RPA - Meksyk zainauguruje piłkarskie mistrzostwa świata, które 11 czerwca 2010 roku rozpoczną się w Republice Południowej Afryki.