premier Ukrainy

Artykuły - Premier Ukrainy (19)

 • Jednak jest gazowa wojna Ukrainy z Rosją. Jak na tym wyjdzie Polska?

  Jednak jest gazowa wojna Ukrainy z Rosją. Jak na tym wyjdzie Polska?

  "Ukraina pozywa Rosję do sądu" - czytamy w komunikacie rządu Ukrainy. Tym samym mamy gazową wojnę tych dwóch krajów. Ewentualne odcięcie przez Gazprom dostaw gazu na Ukrainę nie będzie mieć wpływu na sytuację Polski. Teraz Polska nie sprowadza gazu przez Ukrainę, a wręcz go tam wysyła. W dodatku magazyny gazu w całej Europie są wypełnione surowcem.
 • Premier Ukrainy dla RMF FM: Nie rozważamy operacji wojsk sojuszniczych na Krymie

  Premier Ukrainy dla RMF FM: Nie rozważamy operacji wojsk sojuszniczych na Krymie

  „Nie rozważamy wojskowej operacji sojuszniczych wojsk na naszym terytorium. Wierzymy, że ten kryzys trzeba pokonać narzędziami dyplomatycznymi i politycznymi” – mówi RMF FM, w pierwszym radiowym wywiadzie dla polskich mediów, nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. „Polacy, robicie dla mojego kraju wspaniałą robotę” - dodaje.
 • Premier Ukrainy: Sytuacja wymknęła się spod kontroli

  Premier Ukrainy: Sytuacja wymknęła się spod kontroli

  Sytuacja z masowymi akcjami opozycji w Kijowie wymknęła się spod kontroli, a rząd ma informacje, że demonstranci przygotowują się do zajęcia siedziby parlamentu - oświadczył dziś wieczorem premier Ukrainy Mykoła Azarow. Szef rządu zaapelował do ambasadorów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, by wpłynęli na opozycję i zapobiegli eskalacji przemocy.
 • Ukraina proponuje Rosji pomoc?

  Kijów po raz kolejny zaproponował Moskwie pomoc w sprawie uzupełnienia dostaw gazu dla państw zachodnich, ograniczonych w związku z niskimi temperaturami panującymi w Rosji. W poniedziałek ofertę taką przedstawił premier Ukrainy Mykoła Azarow.
 • Ukraina nie dostanie rabatu

  Premier Ukrainy Mykoła Azarow zasugerował, że jego kraj nie może liczyć na zniżkę na rosyjski gaz.
 • Firtasz zwróci nasz gaz

  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wyraziła nadzieję, że z pomocą amerykańskiego sądu jej kraj odzyska ponad 12 miliardów metrów sześciennych gazu, odebranych państwowej spółce Naftohaz przez Dmytra Firtasza, współwłaściciela kompanii RosUkrEnergo (RUE).
 • Putin nie podjął tematu zmian umów gazowych

  Wbrew oczekiwaniom władz Ukrainy premier Rosji Władimir Putin podczas środowej wizyty w Kijowie nie podjął tematu zmiany umów w rosyjsko-ukraińskim handlu gazem. O tym, że obecne porozumienia są Ukraińcom nie na rękę, mówił premier Ukrainy Mykoła Azarow.
 • Rosja naciska na Ukrainę

  Premier Ukrainy Mykoła Azarow uważa za najważniejsze osiągnięcie swej czwartkowej wizyty roboczej w Moskwie zgodę Rosjan na rozpoczęcie rozmów w sferze gazowej.
 • Nie będzie trudności z opłatą gazu

  Premier Ukrainy Julia Tymoszenko zapewniła w sobotę, że jej kraj nie będzie miał trudności z uiszczeniem opłaty za rosyjski gaz, dostarczony w grudniu. O możliwych kłopotach Ukraińców ostrzegł dzień wcześniej prezes Gazpromu Aleksiej Miller.
 • Tymoszenko nie chce prywatyzacji gazociągów

  Premier Ukrainy wykluczyła możliwość prywatyzacji systemu ukraińskich gazociągów, którymi rosyjski gaz płynie m.in. do państw Unii Europejskiej. - System gazociągów jest i pozostanie własnością państwa ukraińskiego - stwierdziła Julia Tymoszenko w wywiadzie dla niemieckiego dziennika gospodarczego "Handelsblatt".