premier

Artykuły - Premier (760)

Filmy - Premier (16)

 • Piotr Szumlewicz o nowym premierze

  Nowym premierem Polski został Mateusz Morawiecki, dotychczas pełniący funkcję ministra finansów. Jak ocenia publicysta Piotr Szumlewicz, problem z jego osobą polega między innymi na tym, że expose premiera było "najbardziej niewyraźnym, jałowym, niekonkretnym expose ze wszystkich expose od 1989 roku". Dodatkowo, Szumlewicz porusza kwestie nowego rządu i polityki prowadzonej przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.
 • K. Morawiecki w Porannej rozmowie RMF (12.12.17)

  „Chciałbym usłyszeć od niego słowa nadziei, wyzwania. Chciałbym, żeby powiedział, że zbudujemy Polskę naszych marzeń: (…) i solidarną, i uczciwą, i w jakimś sensie prawą” – tak o dzisiejszym expose Mateusza Morawieckiego mówił w Porannej rozmowie w RMF FM jego ojciec, marszałek senior Kornel Morawiecki. „Oczekuję od niego, że jego expose wzniesie się ponad partyjne podziały – bo to jest jego rola” – podkreślił. Pytany przez Roberta Mazurka, czy rozumie fakt, że w rządzie jego syna teki zachowali wszyscy ministrowie z gabinetu Beaty Szydło, Kornel Morawiecki odparł: „To świadczy o pewnej jego pokorze, (…) o tym, że każdemu swojemu koledze z rządu daje szansę”.
 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.
 • Kukiz: Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny

  - Nie uważam, żeby pan premier był samodzielny - powiedział Paweł Kukiz o Mateuszu Morawieckim. - Jest bankierem, a bankierzy musieli w dużej mierze współpracować z finansjerą. Wątpię, żeby tak nagle zerwały się relacje premiera ze światową finansjerą. - Mnie, bardziej niż poprawa wizerunku na Zachodzie, interesuje poprawa losów Polaków na Zachodzie, w Polsce, by prowadził taką politykę, żeby ponad 2 mln Polaków mogły wrócić do Polski, żeby obniżył opodatkowanie, zaprzestał deficytu budżetowego.