premier

Artykuły - Premier (493)

Filmy - Premier (57)

 • "Praca, pokora i służba" - premier powściągliwy po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych

  "Praca, pokora i służba" oraz dalsza praca na rzecz zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach, na początek samorządowych - taki program nakreślił przed PiS-em premier Mateusz Morawiecki. Według sondażu IPSOS dla TVN24 Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmików wojewódzkich z wynikiem 32,3 proc. przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała poparcie 24,7 proc. wyborców i PSL-em z wynikiem 16,6 proc. Kukiz'15 otrzymał 6,3 proc. głosów, Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc., SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. (TVN24/x-news)
 • PGNiG podpisało umowę na dostawy amerykańskiego gazu

  PGNiG podpisało dwa kontrakty gazowe z amerykańskimi firmami. To długoterminowe umowy na dostawy gazu skroplonego LNG. Prezes polskiej spółki, Piotr Woźniak, ocenił, że ten gaz jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski. Na porannej konferencji PGNiG w Warszawie był także premier Mateusz Morawiecki oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher. - Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj dopełnić tego naszego starania dot. podniesienia z jednej strony suwerenności, z drugiej strony konkurencyjności polskiego sektora energetycznego, a zwłaszcza gazowego – stwierdził premier. (TVN24/x-news)
 • Wspólne stanowisko Polski i Czech przed nadchodzącym szczytem Rady Europejskiej

  Przed zbliżającym się szczytem Rady Europejskiej premierzy Polski i Czech wyrazili wspólne stanowisko w kwestii migracji. – Stoimy na jednoznacznym stanowisku, że nasza ochrona granic, nasze suwerenne decyzje, są w tym kontekście najważniejsze i nie ma żadnej możliwości byśmy byli przymuszani do przyjmowania migrantów – powiedział premier Mateusz Morawiecki. (TVN24/x-news)
 • "Konwój wstydu" znów ruszył w Polskę. Ma pokazać prawdziwą twarz Mateusza Morawieckiego

  Sprzed siedziby PiS-u wyruszył „konwój wstydu” - mobilne bilbordy, a na nich cytaty z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego nielegalnie podsłuchanych przez kelnerów w warszawskiej restauracji, gdy był jeszcze prezesem banku kojarzonym ze środowiskiem politycznym liberałów. To pomysł Koalicji Obywatelskiej, żeby - jak mówią - pokazać opinii publicznej, kim na prawdę jest Mateusz Morawiecki. Bilbordy mają jeździć po całej Polsce do końca kampanii samorządowej czyli do piątku (19.10) do północy. (TVN24/x-news)