premie

Artykuły - Premie (183)

 • Wzrost wynagrodzeń w Polsce największym zaskoczeniem

  Wzrost wynagrodzeń w Polsce największym zaskoczeniem

  Dynamika wynagrodzeń i produkcji sprzedanej przemysłu zaskoczyła analityków. Zgodnie z informacją GUS, czynnikami oddziałującymi na przyspieszenie wzrostu płac w marcu były wypłaty premii kwartalnych, świątecznych, uznaniowych, motywacyjnych, nagród rocznych oraz wynagrodzeń za nadgodziny.
 • Auchan podwyższa pensje pracownikom. Od maja wzrosną premie indywidualne

  Auchan podwyższa pensje pracownikom. Od maja wzrosną premie indywidualne

  Jak poinformował Arkadiusz Mika, dyrektor zasobów ludzkich w Auchan Retail Polska, od maja 2021 r. premie indywidualne dla pracowników Auchan w Polsce wzrosną na stałe o maksymalnie 20 proc. - poinformowały wiadomoscihandlowe.pl.
 • Premia za szczepienie. Sieć handlowa zachęca pracowników

  Premia za szczepienie. Sieć handlowa zachęca pracowników

  Pierwsza sieć handlowa w Niemczech oferuje swoim pracownikom premię za zaszczepienie się. Czy jej śladem podążą inne sieci handlowe?
 • Ubóstwo można zmniejszyć przez premie dla dobrych nauczycieli

  Ubóstwo można zmniejszyć przez premie dla dobrych nauczycieli

  W Kenii nobliści z ekonomii analizowali skuteczne sposoby zwalczania ubóstwa. Okazało się, że najlepsze efekty daje wypłacanie premii nauczycielom za wyniki ich uczniów w nauce.
 • Aldi podnosi pensje od nowego roku. Dodatkowo wynagrodzi premią za pracę w pandemii

  Aldi podnosi pensje od nowego roku. Dodatkowo wynagrodzi premią za pracę w pandemii

  Sieć dyskontów Aldi zapowiada podwyżki pensji dla pracowników - informują wiadomoscihandlowe.pl. Obsługa sklepów oraz magazynów zarobi od 3 do 10 proc.
 • Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Mimo pomocy publicznej, jaką otrzymały przedsiębiorstwa w związku z pandemią, większość firm i tak planuje cięcia kosztów pracy. W tej, czy innej formie. Jak wynika z badań ekspertów rynkowych, takich jak Randstad czy Manpower, przede wszystkim wstrzymywane lub co najmniej ograniczane są plany rekrutacyjne. Kilkanaście procent firm zamierza redukować wynagrodzenia.
 • Tokio 2020. Gigantyczne premie finansowe dla sportowców Hongkongu

  Tokio 2020. Gigantyczne premie finansowe dla sportowców Hongkongu

  Sportowcy Hongkongu otrzymają gigantyczne premie finansowe za zdobycie medali na letnich igrzyskach w Tokio. Miejscowy komitet olimpijskie wycenił złoto na 644 tys. dolarów (co po obecnym kursie daje kwotę blisko 2,5 mln złotych!), srebro na 322 tys., a brąz na 161 tys.
 • Wyrok NSA dotyczący rozliczania bonusu jakościowego

  Wyrok NSA dotyczący rozliczania bonusu jakościowego

  W celu wzrostu jakości sprzedaży towarów udzielane są tzw. bonusy jakościowe. Jest to forma zachęty partnera biznesowego do podjęcia działań zmierzających na przykład do zapewnienia określonego sposobu sprzedaży, raportowania czy dodatkowej jakości w obsłudze klienta.
 • Święta w pracy czy praca w święta? Badanie Pracuj.pl

  Święta w pracy czy praca w święta? Badanie Pracuj.pl

  Zespół analityków Pracuj.pl zapytał polskich specjalistów o to, jak w ich pracy wygląda okres przedświąteczny i czas między Wigilią a nowym rokiem. 7 na 10 firm, w których pracują ankietowani, organizuje świąteczne wydarzenia. Większość badanych pracowników oczekuje okolicznościowej premii od szefów, ale otrzyma ją tylko co trzeci.
 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Sprzedaż premiowa na stałe wpisała się w rzeczywistość gospodarczą. Ta technika marketingowa polegająca na udzielaniu klientom premii (nagrody) za nabycie towarów lub usług w określonej ilości lub o określonej wartości, doskonale się sprawdza zarówno w odniesieniu do klientów będących, jak i niebędących przedsiębiorcami. Gratisy uzyskiwane w ramach premii stanowią towary lub usługi inne niż te, które są przedmiotem transakcji głównej. Podmiot udzielający premii wydatki na ich nabycie lub wytworzenie, a odbiorca wartość otrzymanej nagrody, powinien rozliczyć w podatku dochodowym.

Filmy - Premie (8)