premie

Artykuły - Premie (178)

 • Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Mimo pomocy publicznej, jaką otrzymały przedsiębiorstwa w związku z pandemią, większość firm i tak planuje cięcia kosztów pracy. W tej, czy innej formie. Jak wynika z badań ekspertów rynkowych, takich jak Randstad czy Manpower, przede wszystkim wstrzymywane lub co najmniej ograniczane są plany rekrutacyjne. Kilkanaście procent firm zamierza redukować wynagrodzenia.
 • Tokio 2020. Gigantyczne premie finansowe dla sportowców Hongkongu

  Tokio 2020. Gigantyczne premie finansowe dla sportowców Hongkongu

  Sportowcy Hongkongu otrzymają gigantyczne premie finansowe za zdobycie medali na letnich igrzyskach w Tokio. Miejscowy komitet olimpijskie wycenił złoto na 644 tys. dolarów (co po obecnym kursie daje kwotę blisko 2,5 mln złotych!), srebro na 322 tys., a brąz na 161 tys.
 • Wyrok NSA dotyczący rozliczania bonusu jakościowego

  Wyrok NSA dotyczący rozliczania bonusu jakościowego

  W celu wzrostu jakości sprzedaży towarów udzielane są tzw. bonusy jakościowe. Jest to forma zachęty partnera biznesowego do podjęcia działań zmierzających na przykład do zapewnienia określonego sposobu sprzedaży, raportowania czy dodatkowej jakości w obsłudze klienta.
 • Święta w pracy czy praca w święta? Badanie Pracuj.pl

  Święta w pracy czy praca w święta? Badanie Pracuj.pl

  Zespół analityków Pracuj.pl zapytał polskich specjalistów o to, jak w ich pracy wygląda okres przedświąteczny i czas między Wigilią a nowym rokiem. 7 na 10 firm, w których pracują ankietowani, organizuje świąteczne wydarzenia. Większość badanych pracowników oczekuje okolicznościowej premii od szefów, ale otrzyma ją tylko co trzeci.
 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Sprzedaż premiowa na stałe wpisała się w rzeczywistość gospodarczą. Ta technika marketingowa polegająca na udzielaniu klientom premii (nagrody) za nabycie towarów lub usług w określonej ilości lub o określonej wartości, doskonale się sprawdza zarówno w odniesieniu do klientów będących, jak i niebędących przedsiębiorcami. Gratisy uzyskiwane w ramach premii stanowią towary lub usługi inne niż te, które są przedmiotem transakcji głównej. Podmiot udzielający premii wydatki na ich nabycie lub wytworzenie, a odbiorca wartość otrzymanej nagrody, powinien rozliczyć w podatku dochodowym.
 • Nagrody dla ministrów to nic nowego. Urzędnicy mogą uzbierać z nich nawet połowę pensji

  Nagrody dla ministrów to nic nowego. Urzędnicy mogą uzbierać z nich nawet połowę pensji

  Nagrody trafiają niemal do wszystkich. Dla dyrektorów i naczelników to nawet połowa wypłacanej pensji.
 • Pracownicy Biedronki dostaną 2 tys. zł nagród rocznych

  Pracownicy Biedronki dostaną 2 tys. zł nagród rocznych

  W Biedronce 2 tys. zł brutto dostaną pracownicy zatrudnieni w 2017 roku na pełen etat w Biedronce. Na pieniądze mogą liczyć też ci, którzy pełnego wymiaru czasu pracy nie osiągnęli. Firma zanotowała bardzo dobre wyniki.
 • Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Polscy przedsiębiorcy wolą organizować wigilijne spotkania dla pracowników niż wręczać im świąteczne premie lub bony - wynika z badania Randstad. W tym roku tego rodzaju imprezę zorganizuje 40 proc. firm, decydując się na nieformalną zabawę w restauracji lub pubie. W menu królować będą tradycyjne potrawy, takie jak pierogi czy kapusta z grzybami. Popularność zyskują także miniaturowe kanapki i desery z ciasta korzennego do jedzenia na stojąco.
 • Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Niektórzy pracodawcy na koniec roku kalendarzowego wręczają zatrudnionym w firmie pracownikom dodatkowe świadczenia, np. nagrody roczne w formie pieniężnej albo rzeczowej. Zdarza się, że nagrodę pieniężną za roczną pracę otrzyma także osoba, z którą pracodawca rozwiązał stosunek pracy. Czy każde takie świadczenie należy oskładkować?
 • Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.

  Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.

  Premii w kwocie 2 tys. zł za 2016 r. oraz przeszeregowań na wyższe kategorie płac zasadniczych domagają się związkowcy od zarządu KGHM Polska Miedź SA. Spór zbiorowy w tej kwestii trwa od kwietnia. W czwartek kolejne negocjacje z udziałem mediatora.

Filmy - Premie (10)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe: od kogo dostaniemy premię?

  Projekt zmian w systemie emerytalnym, który zbiera bardzo różne recenzje, także ministerstw, zakłada że do Pracowniczych Planach Kapitałowych zostaną zapisani wszyscy pracujący Polacy w wieku od 19 do 55 lat. To 9 mln pracujących w sektorze prywatnym oraz 2 mln w sektorze publicznym. Pracownicy mają dostać premię za udział w PPK, ale kto ją zapłaci?
 • "Zachowują się jak rój pijawek". PO prześwietli finanse samorządowców i pracowników państwowych spółek związanych z PiS-em

  W całej Polsce mamy zastępy działaczy PiS-u, którzy zrobili sobie z budżetu państwa źródło wielkich dochodów – powiedział Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej, która kontynuuje akcję informacyjną na temat zarobków polityków PiS-u, a także ludzi związanych z partią rządzącą, m.in. osadzonych w spółkach skarbu państwa i samorządach. – O te pieniądze awanturowała się w Sejmie Beata Szydło. Krzyczała, że te pieniądze się PiS-owi należą, że działaczom w Polsce należą się wielkie pieniądze. My chcemy tych działaczy pokazać – mówił Witczak. Platforma Obywatelska m.in. w trakcie kampanii do wyborów samorządowych zamierza prześwietlić zeznania majątkowe i finanse wojewodów, wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu, a także pracowników spółek skarbu państwa, nominowanych na stanowiska przez partię rządzącą. – Jest mnóstwo nowych milionerów. Tymi milionerami są politycy PiS-u wysłani do spółek skarbu państwa. Zarabiają niewyobrażalne pieniądze, które nie przyśniłyby się Polakom w najbardziej śmiałych snach – stwierdził Mariusz Witczak.
 • "PiS dorwał się do pieniędzy i rozdaje na prawo i lewo". Politycy o nagrodach dla ministrów

  Po fali krytyki za przyznanie nagród sobie i swoim ministrom przez byłą premier Beatę Szydło - premier Mateusz Morawiecki zapowiedział redukcję liczby wiceministrów. Ma ich być mniej niż w zeszłym roku, a decyzje mają zapaść w ciągu kilku tygodni. Odchodząca z funkcji premiera Beata Szydło przyznała sobie 65 tysięcy złotych rocznej nagrody. Jeszcze wyższe premie przyznała swoim ministrom, także tym, którzy nie znaleźli się w rządzie M. Morawieckiego. W sumie nagrody wyniosły około 5 milionów złotych. Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu stwierdziła, że nie jest ważna wysokość nagrody, a praca poszczególnych osób i to jak przekłada się ona na realizację programu. Podobnego zdania jest Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, który uważa, że skoro ktoś dobrze pracował, to należała mu się nagroda. Przekonana o słuszności przyznania nagród jest również, wiceminister edukacji Marzena Machałek. - Jak rozumiem jest to nagroda za zrujnowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie narodu polskiego i podeptanie konstytucji – stwierdziła Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej. Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że nagrody dla ministrów są bulwersujące, gdyż PiS będąc w opozycji krytykował przyznawanie nagród przez poprzedni rząd. - Kwintesencją rządów tej ekipy jest to, że oni się wreszcie po tych ośmiu latach dorwali do tych pieniędzy. No i rozdają na prawo i lewo – powiedziała Ewa Kopacz, była premier. Krzysztof Brejza, poseł PO zaapelował, aby ministrowie i wiceministrowie zwrócili przyznane im nagrody. - Zredukujemy te stanowiska wiceministrów łącznie w porównaniu do łącznej liczby stanowisk ministerialnych i wiceministerialnych jaka była w roku 2017. Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Winter Banana of Poland

  Prezesi spółki PL.2012 będą zarządzać Stadionem Narodowym i co najciekawsze - będą zarabiać na stratach! O co chodzi? Zobacz Felieton Tomasza Olbratowskiego!