Prawy Sektor

Artykuły - Prawy Sektor (17)

 • Parada Równości w Kijowie: Prawy Sektor groził "krwawą rozprawą"

  Parada Równości w Kijowie: Prawy Sektor groził "krwawą rozprawą"

  Ulicami Kijowa przeszła w niedzielę parada równości środowisk LGBT - Kyiv Pride 2016. Mimo pogróżek ze strony ugrupowań prawicowych marsz, który ochraniało ok. 6 tysięcy policjantów, odbył się bez większych incydentów. 57 osób zostało jednak zatrzymanych.
 • Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: Udaremniono zamach na polską ambasadę

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: Udaremniono zamach na polską ambasadę

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zatrzymała zwerbowanego przez rosyjską FSB profesora jednej ze stołecznych wyższych uczelni. Mężczyzna miał przygotowywać zamach na polską ambasadę w Kijowie.
 • Ukraiński Prawy Sektor szturmuje Sąd Najwyższy

  Ukraińscy radykałowie z Prawego Sektora szturmują siedzibę sądu najwyższego w Kijowie. Zablokowali wejścia do budynku i otoczyli go.
 • Ukraina: Milicja postępowała prawidłowo przy zatrzymaniu Muzyczki

  Komisja MSW Ukrainy nie stwierdziła nieprawidłowości podczas operacji zatrzymywania jednego z przywódców Prawego Sektora, Ołeksandra Muzyczki, który w trakcie tej akcji poniósł śmierć. Według milicji Muzyczko był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.
 • Ukraina: Prawy Sektor opuścił swój sztab bez broni

  Członkowie skrajnie nacjonalistycznego Prawego Sektora opuścili bez broni swój sztab w hotelu "Dnipro" w Kijowie - powiadomił szef MSW Ukrainy Arsen Awakow. Wcześniej zatrzymano należącego do tego ruchu sprawcę poniedziałkowej strzelaniny w stolicy.
 • Ukraina: Milicja zatrzymała mężczyznę strzelającego w centrum

  Ukraina: Milicja zatrzymała mężczyznę strzelającego w centrum

  Ukraińska milicja zatrzymała działacza Prawego Sektora, który strzelał wieczorem w centrum Kijowa. W strzelaninie zostały ranne trzy osoby Wśród nich zastępca mera ukraińskiej stolicy Bohdan Dubas. Na żądanie MSW, aktywiści organizacji opuszczają swój sztab w położonym w sercu miasta hotelu Dnipro.
 • Ukraina: Strzelanina w Kijowie, ranny zastępca mera

  Ukraina: Strzelanina w Kijowie, ranny zastępca mera

  Trzy osoby, w tym zastępca mera Kijowa, zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w poniedziałek w okolicy Majdanu Niezależności w centrum ukraińskiej stolicy - poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Według mera był to przypadek.
 • Ukraina: Prawy Sektor pikietuje Radę Najwyższą

  Ukraina: Prawy Sektor pikietuje Radę Najwyższą

  Około tysiąca zwolenników skrajnie nacjonalistycznej organizacji Prawy Sektor pikietuje Radę Najwyższą. Demonstranci domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa oraz prawdziwych reform organów ścigania.
 • Ukraina: Prawy Sektor zapowiada zemstę

  Ukraina: Prawy Sektor zapowiada zemstę

  Ukraiński Prawy Sektor obiecuje szefowi MSW zemstę za zastrzelenie jednego z działaczy tej organizacji. Milicja twierdzi, że zabity w nocy Ołeksandr Muzyczko, znany też jako Saszko Biały, był przestępcą.
 • Ukraina: W Równem zastrzelono jednego z przywódców Prawego Sektora

  Ukraina: W Równem zastrzelono jednego z przywódców Prawego Sektora

  W Równem, na zachodzie Ukrainy, zastrzelony został znany jako "Saszko Biłyj" Ołeksandr Muzyczko, jeden z liderów Prawego Sektora, stowarzyszenia organizacji nacjonalistycznych, bardzo aktywnego podczas protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości.

Filmy - Prawy Sektor (1)

 • Ukraińcy mobilizują się do walki

  Paramilitarna organizacja Prawy Sektor szykuje się do walki z Rosjanami. To nielegalna armia, działająca na terenie Ukrainy, hołdująca ideom nacjonalistycznym. Jej członkowie trenują w byłym obozie wakacyjnym dla dzieci i nie mogą się doczekać, kiedy trafią na front. Podczas treningów ochotnicy używają prawdziwej amunicji, chcą by wszystko było jak najbardziej zbliżone do wojennych realiów. Nikt tu nie myśli o zawieszeniu broni. - W regularnej armii, nawet w momencie bezpośredniej agresji wroga, nie zawsze pada rozkaz strzelania. To z powodu zawartego w Mińsku porozumienia, ale jaką ono ma wartość, kiedy w twoim kierunku jedzie czołg? - zastanawia się jeden z członków Prawego Sektora.