Muzyka - prawo

Artykuły - Prawo (5)

 • Raper złamał prawo autorskie?

  Raper złamał prawo autorskie?

  Słynny amerykański raper 50 Cent, znany z takich przebojów jak "Candy Shop" czy "In Da Club", został oskarżony o bezprawne wykorzystanie fragmentów piosenki innych muzyków. Robert Poindexter z zespołu The Persuaders chce od 50 Centa 600 tysięcy dolarów odszkodowania.
 • Sąd uznał prawa autorskie rodziny Niemena

  Sąd uznał prawa autorskie rodziny Niemena

  Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał w czwartek (26 stycznia) prawa autorskie rodziny Niemena do utworu "Musica Magica" i zamówi opinie biegłego, który ustali, jakie prawa i w jakim stopniu zostały naruszone przez wykonanie tej piosenki na koncercie w Poznaniu w 2009 roku.
 • Dramat 14-letniego fana Lady Gagi

  Dramat 14-letniego fana Lady Gagi

  Gnębiony przez kolegów za swój homoseksualizm 14-letni fan Lady Gagi popełnił samobójstwo. "Czas zmienić prawo" - apeluje gwiazda pop.
 • "Śpiewanie piosenki nie tworzy prawa"

  "Śpiewanie piosenki nie tworzy prawa"

  Amerykańska gwiazda pop Madonna walczy w sądzie o prawa do nazwy "Material Girl". To nie tylko tytuł wielkiego przeboju piosenkarki, ale również nazwa firmy odzieżowej Madonny.
 • Wygrała prawa do nazwy swojego byłego zespołu

  Wygrała prawa do nazwy swojego byłego zespołu

  Czy przyszłość dziewczęcego tria Sugababes stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak była wokalistka grupy Mutya Buena wygrała proces o prawa do nazwy zespołu?