menway - prawo

Artykuły - Prawo (11)

 • 7 najbardziej absurdalnych przepisów prawa

  7 najbardziej absurdalnych przepisów prawa

  Jedni zabraniają oglądania pornosów, inni produkcji podróbek kokainy, a jeszcze inni noszenia różowych majtek w niedzielne popołudnie. Ustawodawcy aż prześcigają się w uchwalaniu durnych przepisów, które zamiast do przestrzegania prawa zachęcają... do jego łamania. Wybraliśmy 7, naszym zdaniem, najbardziej absurdalnych.
 • Odsiadka w pięciogwiazdkowym standardzie

  Odsiadka w pięciogwiazdkowym standardzie

  Pokój o powierzchni 12 metrów kwadratowych z łazienką, telewizorem i lodówką, ogólnodostępna kuchnia, ogromna sala gimnastyczna wraz siłownią, biblioteka oraz park, gdzie można się zrelaksować. Drogi hotel? Nie, to wszystko znajduje się w miejscu, gdzie norwescy gwałciciele, mordercy i zbrodniarze odsiadują swoje wyroki.
 • "Czy można poderwać kozę?" Z czym ludzie dzwonią na policję

  "Czy można poderwać kozę?" Z czym ludzie dzwonią na policję

  "Nie marnujcie naszego czasu!" - apeluje policja na całym świecie i publikuje listę najbardziej absurdalnych zgłoszeń na telefony alarmowe.
 • Masz tatuaż? Masz przechlapane

  Masz tatuaż? Masz przechlapane

  Tatuaże wracają na salony, co niektórym może dawać powód do radości, a innych może przerażać demoralizacja społeczeństwa. Jednak ostatnio pojawił się problem, którego nie mają Maorysi, ani nie mieli ludzie renesansu – jakie są prawa autorskie do wzoru tatuażu?
 • Emocje mają swoje prawa

  Emocje mają swoje prawa

  Chcielibyście znać zasady, prawa, na jakich funkcjonują nasze emocje i móc choć w niewielkim stopniu je modyfikować? To może wam pomóc!
 • Najzabawniejsze wykroczenia Polaków

  Najzabawniejsze wykroczenia Polaków

  Narwany recydywista, miłośnik darmowego dania o wdzięcznej nazwie "odlotowe skrzydełka" i człowiek, który przetrzymywał w cinquecento przemarzniętą... kozę. Zobacz, kogo jeszcze spotykają w codziennej pracy polscy sędziowie.
 • Prawa za drutami

  Prawa za drutami

  Wziętych do niewoli żołnierzy Armii Czerwonej hitlerowcy traktowali w nieludzki sposób.
 • Bosonogi bandyta

  Bosonogi bandyta

  Po raz pierwszy złamał prawo jako 12-latek. Potem kradł auta, łodzie, a nawet... samoloty!
 • Wojna ma swoje prawa

  Wojna ma swoje prawa

  Prawo konfliktów zbrojnych chroni ofiary wojen: rannych i chorych w wojnie lądowej i morskiej, jeńców i ludność cywilną. Nie chroni żołnierzy, o ile nie zostali ranni lub nie są jeńcami. Ale jest również inny problem: jakimi środkami można eliminować siły wroga? - mówi Janusz Symonides, ekspert od międzynarodowego prawa i bezprawia.
 • Amerykanów stworzył Bóg

  Amerykanów stworzył Bóg

  - Częścią bogatej historii naszego stanu jest opozycja wobec teorii ewolucji - powiedział przed Zgromadzeniem Generalnym stanu Tennessee Wesley Roberts, nauczyciel biologii. W stanie trwa właśnie walka o ochronę prawną nauczycieli podważających teorię ewolucji i propagujących kreacjonizm.