prawo jazdy

Synonimy:
prawa jazdy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo jazdy (639)

 • Wypadki drogowe: Wraca dyskusja na temat odbierania prawa jazdy

  Wypadki drogowe: Wraca dyskusja na temat odbierania prawa jazdy

  Prawie 40 proc. Polaków jest za obligatoryjnym odbieraniem prawa jazdy za spowodowanie wypadku. Ale tylko o 1,4 proc. mniej rodaków ma przeciwne zdanie. Najwięcej zwolenników kary jest w grupie wiekowej 23-35 lat. Wśród orędowników tego rozwiązania najczęściej pojawiają się głosy o zatrzymywaniu dokumentów na okres do 2 lat. Ale są też ostrzejsze opinie, żeby dożywotnio pozbawiać uprawnień.
 • Prawo.pl: Salony samochodowe zarejestrują nowe auta online

  Prawo.pl: Salony samochodowe zarejestrują nowe auta online

  Zmiany ustawy o ruchu drogowym, które wchodzą w życie w sobotę 5 grudnia dotyczą także przedsiębiorców prowadzących salony sprzedaży samochodów, importerów i producentów pojazdów. Korzystnym dla nabywców rozwiązaniem będzie rejestracja pojazdu przez jego sprzedawcę - informuje serwis Prawo.pl.
 • Michał Wiśniewski: Teraz możecie zacząć się bać. Fabienne Wiśniewska zdała na prawo jazdy

  Michał Wiśniewski: Teraz możecie zacząć się bać. Fabienne Wiśniewska zdała na prawo jazdy

  17-letnia Fabienne Wiśniewska właśnie zdała egzamin na prawo jazdy. Informację przekazał radosny ojciec - Michał Wiśniewski.
 • Policja wyda miliony na nowe mierniki. Prawo jazdy stracisz nie tylko za prędkość

  Policja wyda miliony na nowe mierniki. Prawo jazdy stracisz nie tylko za prędkość

  Policja drogowa inwestuje w nowe laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. Na zakupy przeznaczono 2 mln zł. Przetarg już zamknięto. Wiemy, jaki sprzęt drogówka dostała do wyboru.
 • Polacy coraz częściej nie zdają egzaminu na prawo jazdy. Najgorzej jest z częścią praktyczną

  Polacy coraz częściej nie zdają egzaminu na prawo jazdy. Najgorzej jest z częścią praktyczną

  Jak wynika z danych pochodzących od WORD-ów, w ub.r. zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kategorii B wyniosła od prawie 50 proc. do blisko 59 proc. W porównaniu z 2018 rokiem, wskaźnik ten spadł m.in. w Szczecinie i we Wrocławiu, a wzrósł w Warszawie oraz Krakowie. W przypadku praktyki mówimy o poziomie 31-34 proc. Przy tym statystyki w stolicy i Katowicach były gorsze niż wcześniej, a w Poznaniu i Łodzi - lepsze. Zdaniem ekspertów, odsetek osób, które otrzymują uprawnienia, jest dość niski. Przyczynia się do tego obowiązujący system, a prognozy na najbliższe miesiące nie napawają optymizmem.
 • Nie można tworzyć replik dokumentów

  Nie można tworzyć replik dokumentów

  Z dniem 12 lipca br. weszła w życie nowa ustawa o dokumentach publicznych. Wbrew opiniom, które pojawiły się na początku obowiązywania przepisów tej ustawy, nie zakazuje ona kserowania dokumentów np. dowodów osobistych. Dokonywanie kserokopii takich dokumentów jest dopuszczalne, gdy zezwalają na to przepisy prawa. Intencją ustawodawcy było natomiast zakazanie dokonywania replik takich dokumentów i jest odpowiedzią na pojawiające się tzw. dowody kolekcjonerskie. Niestety, użyte w ustawie sformułowania nawet wśród ekspertów wzbudzają poważne wątpliwości.
 • Mamed Ch. stracił prawo jazdy

  Mamed Ch. stracił prawo jazdy

  Zawodnikowi MMA Mamedowi Ch. odebrano prawa jazdy - dowiedział się reporter RMF FM. Miesiąc temu zawodnikowi przedstawiono 11 zarzutów, które dotyczą m.in. paserstwa samochodów.
 • Kursy na prawo jazdy niedługo mogą być droższe. To koniec ze zwolnieniem z VAT

  Kursy na prawo jazdy niedługo mogą być droższe. To koniec ze zwolnieniem z VAT

  Szkolenia kandydatów na kierowców nie są zwolnione z VAT, ponieważ nie można ich uznać za usługę edukacyjną - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.
 • Kolejna wersja Androida może pozwolić na przechowywanie prawa jazdy

  Kolejna wersja Androida może pozwolić na przechowywanie prawa jazdy

  Google może pracować nad obsługą cyfrowych kart identyfikacyjnych – tego typu opcja trafi najpewniej do kolejnej wersji Androida.
 • Miliony praw jazdy do wymiany. Bundesrat zatwierdził plan

  Miliony praw jazdy do wymiany. Bundesrat zatwierdził plan

  UE chce do 2033 r. ujednolić prawo jazdy. Dla milionów Niemców oznacza to wymianę dokumentów. Na jakich zasadach - zadecydował Bundesrat.

Filmy - Prawo jazdy (13)